Přeskočit na obsah

Église d'Auteuil (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Église d'Auteuil
Vlak projíždějící stanicí
Vlak projíždějící stanicí
Původní názevWilhem
StátFrancie
Město16. pařížský obvod
Ulicerue d'Auteuil a rue Chardon-Lagache
Vznik30. září 1913
Linky10
Technické informace
Počet nástupišť1
Externí odkazy
Zeměpisné souřadnice
Map
Kód památkyPA00086698
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Église d'Auteuil je přestupní stanice pařížského metra na lince 8 a 10 v 16. obvodu v Paříži. Nachází se před kostelem na náměstí Place Théodore Rivière. Metro je v této části linky jednosměrné, tj. vlaky jezdí pouze ve směru ze stanice Gare d'Austerlitz do stanice Boulogne – Pont de Saint-Cloud. S průměrným počtem 150.000 cestujících ročně je nejméně frekventovanou stanicí metra v Paříži.

Stanice byla otevřena 30. září 1913 při rozšíření linky 8 od stanice Beaugrenelle (dnes Charles Michels) po Porte d'Auteuil. 27. července 1937 byl úsek La Motte-Picquet – GrenellePorte d'Auteuil připojen k lince 10.

Původní jméno stanice znělo Wilhelm podle ulice Rue Wilhelm. 15. května 1921 dostala stanice dnešní název, který znamená česky kostel Auteuil podle zdejšího kostela Panny Marie, který se nachází ve čtvrti Auteuil.

Východ v přední části vlaku vede na náměstí Place Théodore Rivière. Výstup na konci vlaku, který slouží pouze jako východ, vede do ulice Rue Wilhelm.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Église d'Auteuil (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]
← směr Boulogne – Pont de Saint-Cloud Metro v PařížiLinka 10 směr Gare d'Austerlitz
Michel-Ange – Auteuil Église d'Auteuil (jednosměrná) Javel – André Citroën

Boulogne – Pont de Saint-CloudBoulogne – Jean JaurèsPorte d'AuteuilMichel-Ange – MolitorMichel-Ange – AuteuilChardon-LagacheÉglise d'AuteuilMirabeauJavel – André CitroënCharles MichelsAvenue Émile ZolaLa Motte-Picquet – GrenelleSégurDurocVaneauSèvres – BabyloneMabillonOdéonCluny – La SorbonneMaubert – MutualitéCardinal LemoineJussieuGare d'Austerlitz