Église d'Auteuil (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Église d'Auteuil
Vlak projíždějící stanicí
Vlak projíždějící stanicí
Stát Francie
Ulice rue d'Auteuil a rue Chardon-Lagache
Vznik 30. září 1913
Linky 10
Externí odkazy
Kód památky PA00086698
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Église d'Auteuil je nepřestupní stanice pařížského metra na lince 10 v 16. obvodu v Paříži. Nachází se před kostelem na náměstí Place Théodore Rivière. Metro je v této části linky jednosměrné, tj. vlaky jezdí pouze ve směru ze stanice Gare d'Austerlitz do stanice Boulogne – Pont de Saint-Cloud. S průměrným počtem 150.000 cestujících ročně je nejméně frekventovanou stanicí metra v Paříži.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 30. září 1913 při rozšíření linky 8 od stanice Beaugrenelle (dnes Charles Michels) po Porte d'Auteuil. 27. července 1937 byl úsek La Motte-Picquet – GrenellePorte d'Auteuil připojen k lince 10.

Název[editovat | editovat zdroj]

Původní jméno stanice znělo Wilhelm podle ulice Rue Wilhelm. 15. května 1921 dostala stanice dnešní název, který znamená česky kostel Auteuil podle zdejšího kostela Panny Marie, který se nachází ve čtvrti Auteuil.

Vstupy[editovat | editovat zdroj]

Východ v přední části vlaku vede na náměstí Place Théodore Rivière. Výstup na konci vlaku, který slouží pouze jako východ, vede do ulice Rue Wilhelm.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Église d'Auteuil (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Boulogne – Pont de Saint-Cloud Metro v PařížiLinka 10 směr Gare d'Austerlitz
Michel-Ange – Auteuil Église d'Auteuil (jednosměrná) Javel – André Citroën

Boulogne – Pont de Saint-CloudBoulogne – Jean JaurèsPorte d'AuteuilMichel-Ange – MolitorMichel-Ange – AuteuilChardon-LagacheÉglise d'AuteuilMirabeauJavel – André CitroënCharles MichelsAvenue Émile ZolaLa Motte-Picquet – GrenelleSégurDurocVaneauSèvres – BabyloneMabillonOdéonCluny – La SorbonneMaubert – MutualitéCardinal LemoineJussieuGare d'Austerlitz