Přeskočit na obsah

Gothic 3: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
FlaBot (diskuse | příspěvky)
m robot přidal: tr:Gothic 3
Přidání kategorie Externí odkazy.
Řádek 37: Řádek 37:


Gothic 3 a vůbec celý Genome engine není moc optimalizován, takže bohužel potřebujeme celkem výkonný stroj - odměnou nám bude pastva pro oči, jaké se nevyrovná ani The Elder Scrolls 4: Oblivion.
Gothic 3 a vůbec celý Genome engine není moc optimalizován, takže bohužel potřebujeme celkem výkonný stroj - odměnou nám bude pastva pro oči, jaké se nevyrovná ani The Elder Scrolls 4: Oblivion.

== Externí odkazy ==

*[http://www.gothicz.net Česká fanouškovská stránka o hrách série Gothic]
*[http://www.gothic.herniweb.cz Fanstránka Gothic on HW.cz]


[[Kategorie:Gothic]]
[[Kategorie:Gothic]]

Verze z 14. 10. 2008, 17:02

Gothic 3 je počítačová hra žánru RPG. Jedná se o třetí pokračování Gothic série vytvořené firmou Piranha Bytes z Německa.

Příběh

Úvod

Náš hrdina spolu s jeho přáteli připlouvá k břehům pevniny, přímo na břehy království Myrtany, na Paladinské lodi, kterou získal na ostrově Khorinis. Dozví se, že orkové obsadili celé království Myrtana až na hlavní město Vengard, kolem kterého král nechal vytvořit bariéru, aby jej bránila před orkským obležením. Sám hrdina osvobodí první vesnici od skřetů hned na začátku - Ardeu. A nakonec zjistí, že za vítězstvím skřetů stojí mág Xardas, se kterým se dobře zná z dřívějších dílů.

Adanosovy artefakty

Po notné době zjišťování se dozví hráč od Xardase o tzv. Adanosových artefaktech, které mají obrovskou moc. Všechny se nacházeli ve vzdálené pouštní zemi Varant na jihu pevniny. Nyní se nacházejí už jinde a hrdina se je vydává hledat. Po jejich získání se dozvěděl, že má moc nad celým světem a může se rozhodnout, jak s ním naloží - má 3 možnosti.
1. Přidá se k bohu Innosovi, osvobozením od skřetí okupace zachrání království Myrtana a zabije vyvoleného Beliara - Zubena .
2. Přidá se k bohu Beliarovi, zabije všechny hlavní postavy božského konfliktu vyjma sebe - vůdce Hašišinů, všechny vůdce skřetů, Xardase a Rhobara II.
3. Přidá se na stranu neutralního boha, zabije všechny hlavní postavy božského konfliktu vyjma sebe a Xardase, s nímž odejde do jiného světa. Tím trvale ukončí válku bohů.

Prostředí

Prostředí hry je velmi různorodé, celá hra je navíc volná, takže hráč může dělat téměř vše, jít kam chce, atd.

Rozdělení Kontinentu

Nordmar - na severu se nachází zamrzlá země Nordmar, základna skřetů, kde žijí jenom seveřané. Ti tam těží rudu a vyrábějí jedny z nejkvalitnějších zbraní a zbrojí z celé země.

Myrtana - leží uprostřed pevniny, podnebím připomíná střední evropu. Typické středověké hrady a vesnice jsou zpočátku obsazeny skřety, rebelové žijí v jeskyních, po pláních běhají různá stvoření od mrchožroutů přes bizony až po obávané troly.

Varant - vyprahlá poušť na jihu, města a osídlení jsou kolem oáz, nebo blízko nějaké jeskyně. Ve většině země se nachází zlato a různé písečné bestie. Neopomenuty by měly zůstat i chrámy s Adanosovými artefakty plné nemrtvých.

Lidé

V Nordmaru najdeme především lidi z klanů - jsou zde tři: Klan ohně, Klan vlka a Klan kladiva. Každý klan má svého vůdce, který sídlí vždy na nejvyšším vrcholku. Bojovníci a ostatní lidí (kováři, obchodníci, atd.) se nacházejí vždy na upravených svazích hor pod domem svého vůdce.Klany vycházejí dobře s mágy ohně, kteří mají v Nordmaru klášter.

V Myrtaně jsou hlavní dvě frakce - Skřeti, žoldáci a Rebelové. Škřeti okupují celou Myrtanu a téměř dobyli všechna lidská města v ní a lidští žoldáci pracují pro skřety, plní pro ně různé úkoly za které pak dostávají zaplaceno a řídí otroky. Rebelové se naopak snaží vyhnat skřety z Myrtany a znovu ovládnout své království (resp. království, kterému vládne král Rhobar II).

Ve Varantu jsou také dvě spolu soupeřící frakce - Nomádi a Hašišini. Nomádi jsou původní obyvatelé pouště, kteří žijí převážně v prázdných oázách nebo jeskyních. Jsou vedeni mágy vody a budou hrdinovi pomáhat při získávání Adanosových artefaktů. Hašišini jsou lovci otroků, v každé jejich větší osadě vládne šejk, který zodpovídá jednomu muži, Zubenovi, ve městě Ištar. Zuben je vyvolený Beliarův, tudíž hlavní a nejmocnejší postava temné strany konfliktu mezi bohy. Hašišini jsou vedeni černými mágy (mágy temna, čerpajícími svou moc od temného boha, Beliara) a spolupracují s orky.

Technické Informace

Genome Engine

Gothic 3 běží pod Genome Enginu, který je postaven na DirectX 9 API. Na fyziku byl použit Ageia PhysX balík, na generování stromů SpeedTreeRT, na zvuk FMOD knihovna a na cutscény BINK video.

Z grafického hlediska vypadá Gothic 3 velice pěkně, především na to mají vliv efekty jako normal mapping, dynamická světla s dynamickými stíny pomocí shadow mapping (ovšem pro terén jsou světelné mapy předpřipraveny) - nejsou sice úplně zfiltrované pomocí blur filtrů a perspective wrap technik, proto lze vidět částečný aliasing u hran. Samozřejmostí jsou částicové efekty, dynamické nebe, celkem obstojně vypadá i voda a refrakce skrz ní - jenomže neznámo proč neodráží voda vůbec okolí (přitom byla na několika screenshotech viděna i s odrazy okolí). Stromy, o které se postaral SpeedTreeRT vypadají skvěle, akorát někomu může vadit, že v novodobých hrách bývají pomalu v každé druhé hře stejné textury pro listy a kmeny stromů. Co se týče po-procesních efektů, využívá se bloom efektu, ovšem žádné HDR a tone mapping orgie se nekonají (přizpůsobování "oka" na světlo). Zajímavě vypadá také rozmazání vzdálených objektů, takže celková scéna vypadá jako kdyby používala zaostřování. Co se týče animací zvířat - není co vytknout, možná u animací postav někdy nejasné kolize v soubojích.

Gothic 3 a vůbec celý Genome engine není moc optimalizován, takže bohužel potřebujeme celkem výkonný stroj - odměnou nám bude pastva pro oči, jaké se nevyrovná ani The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Externí odkazy