Zápas na Letních olympijských hrách 1992 - muži, volný styl do 48 kg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zápas na LOH 1992
Volný styl Řecko-římský
  48 kg     48 kg  
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  68 kg     68 kg  
  74 kg     74 kg
  82 kg     82 kg
  90 kg     90 kg
  100 kg     100 kg
  130 kg     130 kg


Zápas ve volném stylu ve váhové kategorii do 48 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v Barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 19 zápasníků.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Zlato  Kim Il
Severní Korea (PRK)
Stříbro  Kim Jong-Shin
Jižní Korea (KOR)
Bronz  Vougar Oroudjov
Sjednocený tým (EUN)

Turnajové výsledky[editovat | editovat zdroj]

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TO — Lopatkové vítězství
  • SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

Skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
1  Nader Rahmati (IRI) 1-3 PP 3-6  Chen Zhengbin (CHN) 0
1  Vincent Pangelinan (GUM) 0-4 ST 0-16  Tim Vanni (USA) 0
1  Francisco Sánchez (ESP) 0-4 ST 0-15  Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) 0
0  Kim Jong-Shin (KOR) 3-1 PP 4-2  Romica Raşovan (ROU) 1
1  Amos Ojo Adekunle (NGR) 1-3 PP 4-7  Tom Petryshen (CAN) 0
Kolo 2
1  Nader Rahmati (IRI) 4-0 TO 2:31  Vincent Pangelinan (GUM) 2
1  Chen Zhengbin (CHN) 1-3 PP 2-3  Tim Vanni (USA) 0
2  Francisco Sánchez (ESP) 0-4 ST 1-17  Kim Jong-Shin (KOR) 0
0  Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) 4-0 TO 3:02  Amos Ojo Adekunle (NGR) 2
1  Romica Raşovan (ROU) 3-0 PO 10-0  Tom Petryshen (CAN) 1
Kolo 3
2  Nader Rahmati (IRI) 1-3 PP 7-9  Tim Vanni (USA) 0
2  Chen Zhengbin (CHN) 0-3 PO 0-1  Kim Jong-Shin (KOR) 0
1  Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) 1-3 PP 7-9  Romica Raşovan (ROU) 1
1  Tom Petryshen (CAN) Bye
Kolo 4
2  Tom Petryshen (CAN) 0-3 PO 0-5  Tim Vanni (USA) 0
2  Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) 1-3 PP 2-6  Kim Jong-Shin (KOR) 0
1  Romica Raşovan (ROU) Bye
Kolo 5
1  Romica Raşovan (ROU) 3-1 PP 10-7  Tim Vanni (USA) 1
0  Kim Jong-Shin (KOR) Bye
Kolo 6
0  Kim Jong-Shin (KOR) 3-1 PP 5-2  Tim Vanni (USA) 2
1  Romica Raşovan (ROU) Bye
Zápasník L ER CP
 Kim Jong-Shin (KOR) 0 - 16
 Romica Raşovan (ROU) 1 - 10
 Tim Vanni (USA) 2 6 15
 Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) 2 4 10
 Tom Petryshen (CAN) 2 4 3
 Nader Rahmati (IRI) 2 3 6
 Chen Zhengbin (CHN) 2 3 4
 Amos Ojo Adekunle (NGR) 2 2 1
 Francisco Sánchez (ESP) 2 2 0
 Vincent Pangelinan (GUM) 2 2 0

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
0  Stanisław Szostecki (POL) 3-1 PP 7-3  Fariborz Besarati (SWE) 1
1  Vougar Oroudjov (EUN) 1-3 PP 5-9  Kim Il (PRK) 0
0  Aldo Martínez (CUB) 3-1 PP 3-2  Marian Nedkov (BUL) 1
0  László Óváry (HUN) 3-1 PP 7-5  Chaouki Sammari (TUN) 1
0  Reiner Heugabel (GER) Bye
Kolo 2
0  Reiner Heugabel (GER) 3-0 PO 9-0  Stanisław Szostecki (POL) 1
2  Fariborz Besarati (SWE) 1-3 PP 2-8  Vougar Oroudjov (EUN) 1
0  Kim Il (PRK) 3-1 PP 7-6  Aldo Martínez (CUB) 1
1  Marian Nedkov (BUL) 3-1 PP 7-2  László Óváry (HUN) 1
1  Chaouki Sammari (TUN) Bye
Kolo 3
2  Chaouki Sammari (TUN) 0-4 TO 0:55  Reiner Heugabel (GER) 0
2  Stanisław Szostecki (POL) 0-4 TO 4:53  Vougar Oroudjov (EUN) 1
0  Kim Il (PRK) 3-0 PO 3-0  Marian Nedkov (BUL) 2
1  Aldo Martínez (CUB) 4-0 ST 20-5  László Óváry (HUN) 2
Kolo 4
1  Reiner Heugabel (GER) 0-4 TO 4:09  Kim Il (PRK) 0
1  Vougar Oroudjov (EUN) 3-1 PP 12-5  Aldo Martínez (CUB) 2
Kolo 5
2  Reiner Heugabel (GER) 0-3 PO 0-1  Vougar Oroudjov (EUN) 1
0  Kim Il (PRK) Bye
Zápasník L ER CP
 Kim Il (PRK) 0 - 13
 Vougar Oroudjov (EUN) 1 - 14
 Reiner Heugabel (GER) 2 5 7
 Aldo Martínez (CUB) 2 4 9
 László Óváry (HUN) 2 3 4
 Stanisław Szostecki (POL) 2 3 3
 Chaouki Sammari (TUN) 2 3 1
 Fariborz Besarati (SWE) 2 2 2
 Marian Nedkov (BUL) 2 3 4

Finále[editovat | editovat zdroj]

CP TP
Zápas o 9. místo
 Tom Petryshen (CAN) DNA  László Óváry (HUN)
Zápas o 7. místo
 Tserenbaataryn Khosbayar (MGL) DNA  Aldo Martínez (CUB)
Zápas o 5. místo
 Tim Vanni (USA) 3-0 PO 1-0  Reiner Heugabel (GER)
Zápas o 3. místo
 Romica Raşovan (ROU) 1-3 PP 1-2  Vougar Oroudjov (EUN)
Finálový zápas
 Kim Jong-Shin (KOR) 1-3 PP 1-4  Kim Il (PRK)

Finálové pořadí[editovat | editovat zdroj]

  1.  Kim Il (PRK)
  2.  Kim Jong-Shin (KOR)
  3.  Vougar Oroudjov (EUN)
  4.  Romica Raşovan (ROU)
  5.  Tim Vanni (USA)
  6.  Reiner Heugabel (GER)
  7.  Aldo Martínez (CUB)
  8.  Tserenbaataryn Khosbayar (MGL)
  9.  Tom Petryshen (CAN)
  10.  László Óváry (HUN)

Reference[editovat | editovat zdroj]