Wikipedie:Třetí názor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Řešení sporů
Procesy řešení sporů
Zkratka:
WP:3N

Třetí názor (3N) je prostředkem k vyžádání si dalšího názoru ve věcném sporu mezi wikipedisty. Pokud se nemohou shodnout na konkrétní podobě nějaké stránky, mohou zde požádat ostatní o vyjádření jejich názorů. Nemusí se však jednat jen o spory. Je možné zde také upozornit ostatní wikipedisty na témata, která k vyřešení vyžadují širší zapojení komunity.

Na tuto stránku se zapisují pouze odkazy. Není-li podstata sporu zjevná, je možné ji zde stručně popsat. Zde se však o sporných případech nediskutuje. Diskuse probíhají na diskusních stránkách dotčených stránek, které jsou zde odkazovány. Zdejší žádosti o třetí názor by se měly vyvarovat argumentace ve prospěch jedné či druhé strany sporu; takové argumenty patří na tamní diskusní stránku.

Výhodou tohoto procesu je jeho neformální povaha. Wikipedisté mohou poskytnout svůj názor dobrovolně dle vlastního uvážení. Více názorů by mělo usnadnit dosahování konsenzu. Vyžaduje však i předpokládání dobré vůle a zdvořilost. Nespěje-li k řešení, můžete zkusit Žádost o komentář.

Po vyřešení záležitosti, nebo nevede-li ani další názor k řešení, odkaz z této stránky vymažte.

Žádosti o třetí názor[editovat | editovat zdroj]

Po přečtení předchozích instrukcí Přidat novou žádost novou žádost vložíte kliknutím zde.

Erb pro České království[editovat | editovat zdroj]

Probíhá spor o podobu erbu, Dragovit vs. Yopie. Jejich příspěvky byla odtud přesunuty do Diskuse k šabloně:Český král, sem samotná diskuze nepatří. --17. 1. 2014, 14:37 (UTC), Utar (diskuse)

Šablona:Budoucí[editovat | editovat zdroj]

a návazně také {{Budoucí stavba}}, {{Očekávané album}}, {{Připravovaný film}}, {{Vyvíjená hra}}. Z předchozí podoby došlo k poměrně velkému obratu v pojetí šablony a následně k dalším úpravám a obtížnému hledání konsensuální podoby. Diskuse je vedena zde. --Bazi (diskuse) 25. 1. 2014, 02:50 (UTC)

Karel Reisz[editovat | editovat zdroj]

Kohelet neustále vnucuje židovský původ místo českého. Ačkoliv jsem český původ doložil třemi zdroji, tyto zdroje odmítl se slovy „všechno zdroje, které čerpaly falešné informace z Wikipedie“. Nevím, jak toto své tvrzení doloží, nicméně nechci porušit 3RR, proto se obracím s žádostí o pomoc na ostatní kolegy. --Ragimiri 7. 2. 2014, 14:12 (UTC)

Šablona:Kategorizace[editovat | editovat zdroj]

Wikipedista Palu prosazuje pojetí šablony jako orientované přednostně na čtenáře a nenápadný textový vzhled, wikipedista Bazi prosazuje pojetí šablony jako orientované přednostně na editory, tomu odpovídající formulaci textu a výraznější vzhled. --Bazi (diskuse) 24. 2. 2014, 13:49 (UTC)

Viktor Janukovyč[editovat | editovat zdroj]

Patří do článku informace, že některá média přišla ze zprávou, že Janukovyč zemřel na infarkt? --JAn (diskuse) 4. 3. 2014, 16:03 (UTC)

Kategorie:Technické památky v Česku[editovat | editovat zdroj]

Nezdají se mi editace kolegy Freiba ohledně přidávání článků do Kategorie:Technické památky. Především se mi moc nelíbí využívání zdroje www.technickepamatky.cz, neboť je anonymní a podle mne tam míchají hrušky s jabkama. Ale možná jsem nespravedlivě zaujatý, proto prosím o další názor. --RomanM82 (diskuse) 19. 3. 2014, 21:11 (UTC)

Americký/á/é či USA?[editovat | editovat zdroj]

Kolega Rosičák navrhuje přejmenovat všechny kategorie typu Kategorie:Americká hudební vydavatelství na Kategorie:Hudební vydavatelství v USA, jelikož současné provedení by mohlo evokovat zahrnutí dalších států, např. Kanady. Já jsem spíš za zachování z důvodu zažitosti a také pracnosti předělávání. --Lukazuko (diskuse) 22. 4. 2014, 09:11 (UTC)

Kategorie:Ženy podle činnosti[editovat | editovat zdroj]

Kolega BobM navrhl zrušení Kategorie:Ženy podle činnosti, v tomto případě se však neshodneme. --Jenda H. (diskuse) 13. 6. 2014, 08:55 (UTC)

Šablona:Tba[editovat | editovat zdroj]

Zdá se, že se s Kacířem nemůžeme dobrat pochopení a dohody v tom, jestli formulace textu v šabloně má přednostně plnit svou funkci na Wiki, nebo být co nejpřesnějším překladem zkratky TBA. --Bazi (diskuse) 16. 8. 2014, 01:39 (UTC)