Warsaw Open 2009

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Warsaw Open 2009
Datum:   18. - 23. května 2009
Ročník:   13.
Místo:   Varšava
Povrch:   Antuka
Rozpočet:   600,000 $
Vítězové
Ženská dvouhra
Rumunsko Alexandra Dulgheru
Ženská čtyřhra
USA R. Kops-Jones / USA B. Mattek-Sands
Warsaw Open
< 2008 2010 >

Tenisový turnaj WTA Warsaw Open 2009 se konal ve dnech 18. - 23. květnapolském hlavním městě Varšavě na otevřených antukových dvorcích. Odměny činily 600,000 USD.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenistka
Žebříček WTA
1 Dánsko Caroline Wozniacká 11
2 Polsko Agnieszka Radwańska 12
3 Čína Čeng Ťie 16
4 Kanada Aleksandra Wozniaková 25
5 Itálie Sara Erraniová 36
6 Slovensko Daniela Hantuchová 39
7 USA Bethanie Matteková-Sandsová 44
8 Ukrajina Aljona Bondarenková 46
9 Bulharsko Cvetana Pironkovová [1] 46

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězka 470 98,500 USD
Finalistka 320 52,500 USD
Semifinále 200 28,100 USD
Čtvrtfinále 120 15,100 USD
2. kolo 60 8,000 USD
1. kolo 1 4,300 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  WC  Rusko Maria Šarapovová 2 2    
8  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 6    
  8  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 7    
     Spojené království Anne Keothavongová 2 5    
Q  Rumunsko I.R. Olaruová 0 1  
     Spojené království Anne Keothavongová 6 6    
    8  Ukrajina Aljona Bondarenková 63 6 0
  Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 7 3 6
     Kazachstán G. Voskobojevová 1 5    
Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 6 7    
Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 6 62 6
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 4 7 1  
6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 6 4 6
     Česko Klára Zakopalová 3 6 4  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  LL  Bělorusko Daria Kustovová 6 6    
LL  Slovensko Lenka Tvarošková 4 1    
  LL  Bělorusko Daria Kustovová 2 0    
  WC  Rusko Maria Šarapovová 6 6    
   Itálie Tathiana Garbinová 1 7 3
  WC  Rusko Maria Šarapovová 6 66 6  
    WC  Rusko Maria Šarapovová 2 2  
  8  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 6  
     Polsko Marta Domachowska 6 6    
   Uzbekistán Akgul Amanmuradovová 2 1    
   Polsko Marta Domachowska 3 1  
  8  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 6    
WC  Polsko Katarzyna Piterová 0 0  
  8  Ukrajina Aljona Bondarenková 6 6    
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  4  Kanada A. Wozniaková 65 3    
   Německo Julia Görgesová 7 6    
     Německo Julia Görgesová 3 6 63  
  Q  Rumunsko I.R. Olaruová 6 0 7  
   Austrálie Jelena Dokićová 4 3  
  Q  Rumunsko I.R. Olaruová 6 6    
    Q  Rumunsko I.R. Olaruová 0 1  
     Spojené království Anne Keothavongová 6 6  
     Rumunsko Edina Gallovitsová 6 5 3  
   USA Jill Craybasová 3 7 6  
   USA Jill Craybasová 6 3 1
     Spojené království Anne Keothavongová 3 6 6  
   Spojené království Anne Keothavongová 6 7  
  7  USA B. Matteková-Sandsová 2 64    

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  9  Bulharsko Cvetana Pironkovová 5 2    
   Ukrajina K. Bondarenková 7 6    
     Ukrajina K. Bondarenková 4 65    
     Kazachstán G. Voskobojevová 6 7    
   Rakousko Patricia Mayrová 4 1  
     Kazachstán G. Voskobojevová 6 6    
       Kazachstán G. Voskobojevová 1 5  
  Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 6 7  
  Q  Rumunsko Agnes Szatmariová 3 4    
Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 6 6    
Q  Rumunsko Alexandra Dulgheruová 6 6  
  5  Itálie Sara Erraniová 4 3    
Q  Maďarsko Gréta Arnová 2 6 62
  5  Itálie Sara Erraniová 6 1 7  
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 3 6 6  
   Španělsko Nuria L. Vivesová 6 3 3  
  6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 6 6    
     Polsko Urszula Radwańska 3 1    
   Polsko Urszula Radwańska 6 3 6
     Ukrajina Maria Korytcevová 3 6 3  
    6/WC  Slovensko Daniela Hantuchová 6 4 6
     Česko Klára Zakopalová 3 6 4
     Česko Klára Zakopalová 3 6 6  
   Maďarsko Melinda Czinková 6 4 3  
   Česko Klára Zakopalová 6 6  
  3  Čína Čeng Ťie 0 4    
   Bělorusko Olga Govorcovová 6 60 3
  3  Čína Čeng Ťie 4 7 6  

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenistky
Žebříček WTA
1 Česko Květa Peschkeová
USA Lisa Raymondová
11
2 Čína Čeng Ťie
Čína Jen C’
65
3 USA Raquel Kopsová-Jonesová
USA Bethanie Matteková-Sandsová
72
4 Ukrajina Aljona Bondarenková
Ukrajina Kateryna Bondarenková
85

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězky 470 31,000 USD
Finalistky 320 16,500 USD
Semifinále 200 9,000 USD
Čtvrtfinále 120 4,750 USD
1. kolo 1 2,550 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   Čtvrtfinále   Semifinále   Finále
                               
1  Česko Květa Peschkeová
 USA Lisa Raymondová
7 5 10  
   Itálie Sara Erraniová
 Itálie Tathiana Garbinová
5 7 8     1  Česko Květa Peschkeová
 USA Lisa Raymondová
6 1 10  
   Lotyšsko Līga Dekmeijereová
 Turecko İpek Şenoğluová
5 4        Německo Julia Görgesová
 Rumunsko I.R. Olaruová
3 6 8  
   Německo Julia Görgesová
 Rumunsko I.R. Olaruová
7 6         1  Česko Květa Peschkeová
 USA Lisa Raymondová
5 r    
3  USA R. Kopsová-Jonesová
 USA B. Matteková-Sandsová
7 6         3  USA R. Kopsová-Jonesová
 USA B. Matteková-Sandsová
6      
   Francie Sophie Lefevreová
 Rumunsko Agnes Szatmariová
67 4       3  USA R. Kopsová-Jonesová
 USA B. Matteková-Sandsová
6 6  
   Polsko Klaudia Jansová
 Polsko Alicja Rosolská
4 3        Ukrajina Maria Korytcevová
 Kazachstán G. Voskobojevová
1 3    
   Ukrajina Maria Korytcevová
 Kazachstán G. Voskobojevová
6 6         3  USA R. Kopsová-Jonesová
 USA B. Matteková-Sandsová
6 6  
   Česko Nikola Franková
 Německo Vanessa Henkeová
5 7 4       2  Čína Čeng Ťie
 Čína Jen C’
1 1  
   Maďarsko Melinda Czinková
 Jihoafrická republika Natalie Grandinová
7 5 10        Maďarsko Melinda Czinková
 Jihoafrická republika Natalie Grandinová
3 6 3  
WC  Polsko Karolina Kosinská
 Polsko Aleksandra Rosolská
3 0     4  Ukrajina A. Bondarenková
 Ukrajina K. Bondarenková
6 4 10  
4  Ukrajina A. Bondarenková
 Ukrajina K. Bondarenková
6 6         4  Ukrajina A. Bondarenková
 Ukrajina K. Bondarenková
64 3  
   Ukrajina Veronika Kapšajová
 Slovensko Lenka Tvarošková
1 1         2  Čína Čeng Ťie
 Čína Jen C’
7 6    
   Uzbekistán A. Amanmuradovová
 Bělorusko Daria Kustovová
6 6          Uzbekistán A. Amanmuradovová
 Bělorusko Daria Kustovová
3 2  
   Rumunsko Edina Gallovitsová
 Bělorusko Olga Govorcovová
1 2     2  Čína Čeng Ťie
 Čína Jen C’
6 6    
2  Čína Čeng Ťie
 Čína Jen C’
6 6    

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Cvetana Pironkovová nahradila druhou nasazenou Agnieszku Radwańskou z důvodu zranění zad

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]