Viessmann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Viessmann Werke GmbH & Co. KG je německá společnost, která se zabývá výrobou tepelné techniky. Společnost, vedená ve třetí generaci Dr. Martinem Viessmannnem, byla založena v roce 1917. Obrat závodů činí cca 1,86 miliard Euro a zaměstnávají okolo 9.600 pracovníků.

S 13 závody v Německu, Francii, Kanadě, Polsku, Maďarsku, Rakousku a Číně, s prodejními organizacemi v Německu a dalších 35 zemích a 120 prodejními pobočkami po celém světě, je společnost Viessmann zaměřena skutečně mezinárodně. 60 procent obratu připadá na export.

Vícestupňový kompletní program Viessmann s výkonovým rozsahem od 1,5 do 20000 kW obsahuje: volně stojící nebo nástěnné olejové či plynové topné kotle, využívající nízkoteplotní a kondenzační techniku nebo regenerativní energetické systémy, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy a topné kotle na obnovitelná paliva. Komponenty regulační techniky nebo datové komunikace jsou v programu taktéž obsaženy.

V městě Brně je k dispozici vzorkovna kotlů a topné techniky značky Viessmann. Provozovatelem je firma MODACO-GROUP s.r.o. se sídlem na adrese Jeronýmova 4/1780, Brno - Židenice, 61800.

Společnost Viessmann se zaměřuje na individuální řešení s efektivními systémy pro všechny nositele energie a oblasti použití. Jako průkopník ochrany životního prostředí dodává už po desetiletí mimořádně efektivní topné systémy s nízkou úrovní škodlivin na olej, plyn, solární systémy, topné systémy na dorůstající suroviny a tepelná čerpadla.

Viessmann vyvíjí a vyrábí inovační topné systémy, které si zakládají na špičkové kvalitě, energetické efektivitě a dlouhé životností. Mnohé z těchto výrobků se staly průkopníky a leadry topné techníky.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]