Veslování na Letních olympijských hrách 1976

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Veslování na Letních olympijských hrách 1976 v Montréalu.

Výsledky (muži)[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaileZlato Stříbrná olympijská medaileStříbro Bronzová olympijská medaileBronz
Skif  Pertti Karppinen
Finsko (FIN)
 Peter-Michael Kolbe
Západní Německo (FRG)
 Joachim Dreifke
Německá demokratická republika (GDR)
Dvojskif Norsko (NOR)
Frank Hansen
Alf Hansen
Velká Británie (GBR)
Chris Baillieu
Michael Hart
Německá demokratická republika (GDR)
Hans-Ulrich Schmied
Jürgen Bertow
Párová čtyřka Německá demokratická republika (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bußert
Michael Wolfgramm
Sovětský svaz (URS)
Evgeni Duleev
Yuri Yakimov
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
Československo (TCH)
Jaroslav Hellebrand
Václav Vochoska
Zdeněk Pecka
Vladek Lacina
Dvojka bez kormidelníka Německá demokratická republika (GDR)
Jörg Landvoigt
Bernd Landvoigt
Spojené státy americké (USA)
Calvin Coffey
Mike Staines
Západní Německo (FRG)
Peter van Roye
Thomas Strauß
Dvojka s kormidelníkem Německá demokratická republika (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
Sovětský svaz (URS)
Dmitri Bekhterev
Yuri Shurkalov
Yuri Lorentsson
Československo (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
Čtyřka bez kormidelníka Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
Norsko (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
Sovětský svaz (URS)
Raul Arnemann
Nikolay Kuznetsov
Valery Dolinin
Anushavan Gassan-Dzhalilov
Čtyřka s kormidelníkem Sovětský svaz (URS)
Vladimir Eshinov
Nikolai Ivanov
Michail Kuzněcov
Aleksandr Klepikov
Aleksandr Lukyanov
Německá demokratická republika (GDR)
Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Dießner
Ullrich Dießner
Johannes Thomas
Západní Německo (FRG)
Hans-Johann Färber
Ralph Kubail
Siegfried Fricke
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
Osmiveslice Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
Velká Británie (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
James Clark
Frederick Smallbone
Leonard Robertson
Patrick Sweeney
Nový Zéland (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Athol Earl
Dave Rodger
Alex McLean
Tony Hurt
Simon Dickie

Výsledky (ženy)[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaileZlato Stříbrná olympijská medaileStříbro Bronzová olympijská medaileBronz
Skif  Christine Scheiblichová
Německá demokratická republika (GDR)
 Joan Lindová
Spojené státy americké (USA)
 Jelena Antonovová
Sovětský svaz (URS)
Dvojskif Bulharsko (BUL)
Svetlana Otsetova
Zdravka Yordanova
Německá demokratická republika (GDR)
Sabine Jahn
Petra Boesler
Sovětský svaz (URS)
Leonora Kaminskaitė
Genovaitė Ramoškienė
Párová čtyřka Německá demokratická republika (GDR)
Anke Borchmann
Jutta Lau
Viola Poley
Roswietha Zobelt
Liane Weigelt
Sovětský svaz (URS)
Anna Kondrachina
Mira Bryunina
Larisa Alexandrova
Galina Ermolaeva
Nadezhda Chernyshova
Rumunsko (ROU)
Ioana Tudoran
Maria Micşa
Felicia Afrăsiloaie
Elisabeta Lazăr
Elena Giurcă
Dvojka bez kormidelníka Bulharsko (BUL)
Siyka Kelbecheva
Stoyanka Gruycheva
Německá demokratická republika (GDR)
Angelika Noack
Sabine Dähne
Západní Německo (FRG)
Edith Eckbauer
Thea Einöder
Čtyřka s kormidelníkem Německá demokratická republika (GDR)
Karin Metze
Bianka Schwede
Gabriele Lohs
Andrea Kurth
Sabine Heß
Bulharsko (BUL)
Ginka Gyurova
Lilyana Vaseva
Reni Yordanova
Mariyka Modeva
Kapka Georgieva
Sovětský svaz (URS)
Nadezhda Sevostyanova
Lyudmila Krokhina
Galina Mishenina
Anna Pasokha
Lidiya Krylova
Osmiveslice Německá demokratická republika (GDR)
Viola Goretzki
Christiane Knetsch
Ilona Richter
Brigitte Ahrenholz
Monika Kallies
Henrietta Ebert
Helma Lehmann
Irina Müller
Marina Wilke
Sovětský svaz (URS)
Lyubov Talalaeva
Nadezhda Roshchina
Klavdija Koženkova
Olena Zubko
Olha Kolkova
Nelli Tarakanova
Nadiya Rozhon
Olha Huzenko
Olha Puhovska
Spojené státy americké (USA)
Jackie Zoch
Anita DeFrantz
Carie Graves
Marion Greig
Anne Warner
Peggy McCarthy
Carol Brown
Gail Ricketson
Lynn Silliman

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1 Německá demokratická republika (GDR) 9 3 2 14
2 Bulharsko (BUL) 2 1 0 3
3 Sovětský svaz (URS) 1 4 4 9
4 Norsko (NOR) 1 1 0 2
5 Finsko (FIN) 1 0 0 1
6 Spojené státy americké (USA) 0 2 1 3
7 Velká Británie (GBR) 0 2 0 2
8 Západní Německo (FRG) 0 1 3 4
9 Československo (TCH) 0 0 2 2
10 Rumunsko (ROU) 0 0 1 1
Celkem 14 14 14 42