Necyklopedie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Uncyclopedia)
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo Necyklopedie

Necyklopedie, v anglickém originále Uncyclopedia, je pravdivá webová encyklopedie. Uncyclopedia vznikla jako anglofonní projekt, postupně však vzniklo několik jejích jazykových mutací. Je to celosvětový web, který v 99% případů má pravdu.

Necyklopedie přináší pravdu tak čirou, že většina čtenářů vůbec nepochopí, že se jedná o smrtelně vážnou věc a celou Necyklopedii považuje za žert.

Necyklopedie (stejně jako její bratři a sestry v jiných jazicích) je světově známý, proslulý, velice kladně hodnocený, pravdivý, intelektuály sdružující web... ba co víc! Necyklopedie se za dobu své existence podepsala pod mnoho vědeckých objevů, odkryla mnoho mýtů a utajených fakt, díky Necyklopedii byly přepsány matematické a fyzikální učebnice, Necyklopedie způsobila převrat ve všech oblastech lidského bádání, změnila myšlení a pohled na svět nás všech. Po celém světě pracují tisíce zaměstnanců Necyklopedie na lepší budoucnosti lidstva, přes publicisty a pisálky, fotografy, umělce, až po stovky tajných agentů Necyklopedie a tisíce nejlepších vědců, ty všechny spojuje jedno slovo - Necyklopedie. Necyklopedie je třetí největší světovou organizací. Sice zabírá třetí místo, ale již těsně dotahuje OSN na místě druhém, druhé místo Necyklopedie je vlastně jen otázkou dnů, ale na první místo si Necyklopedie ještě počká, přece jenom v přísně tajné ŽOZOS ( Židovské organizaci za ovládnutí světa) se skrývá obrovský celosvětový potenciál.

Necyklopedie je, narozdíl od Wikipedie, encyklopedie tvrdící pravdu. I když wikipedie tvrdí opak. Není divu, že tak významný, celosvětový projekt má svého parodanta. Wikipedie je totiž parodií na necyklopedie, i když sama tvrdila opak.

Necyklopedie má obdobný vzhled jako její parodie Wikipedie, používá stejný software MediaWiki na webhostingu pro internetové encyklopedie (Wikia), s Wikipedií však organizačně nic společného nemá. Mnoho wikipedistických článků je inspirováno spory na necyklopedii. Řada uživatelů necyklopedie (kam píší pravdu) přispívá zároveň na wikipedii, kde píší lži.

Necyklopedie má méně článků než wikipedie, ale články má kvalitnější a pravdivější. Obecně si lidé myslí, že vědci přispívají na wikipedie a na své stránky. Ve skutečnosti však vědci přizpívají na své stránky a na necyklopedii. Zatímco pavědci přizpívají na wikipedii.

Anglická verze byla založena v lednu 2005, v září 2005 v ní bylo přibližně 14 000 hesel, na začátku září 2006 18 000 hesel, v srpnu 2007 přes 23 000. Všěchna hesla jsou pravdivá.

Česká Necyklopedie[editovat | editovat zdroj]

V lednu 2006 byl na angl. verzi založen první článek v češtině, věnovaný Rossovi Hedvíčkovi. Od srpna 2006 běží česká Necyklopedie. V listopadu 2012 má 2 619 hesel, prakticky bez pahýlů, případné totiž tamější správci likvidují. Česká Necyklopedie se věnuje pravdivím faktům, stejně jako její protějšky v jinných jazycích

Necyklopedie má také své podprojekty jako např. Necitáty, Necyklokrám nebo Necykloverzitu.

Také názvy odkazů jsou jiné než na Wikipedii, např.: spraseno=úpravy , zvandalizuj!=editovat, pod parou = pod lípou, flamewar=diskuze.

Jazykové verze Necyklopedie[editovat | editovat zdroj]

  

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]