Torchwood

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Torchwood
Logo seriálu
Logo seriálu
Základní informace
Žánr sci-fi
Formát seriál
Jazyk angličtina
Posloupnost
Související Pán času, Dobrodružství Sáry Jane, K9
Oficiální webové stránky
Torchwood na ČSFD SZ IMDb

Torchwood je britský vědeckofantastický seriál z produkce společnosti BBC. Volně navazuje na seriál Pán času (Doctor Who) a pokračuje svou vlastní linií, ale v některých dílech se tyto seriály prolínají. Na rozdíl od původního seriálu je Torchwood určen dospělému publiku a je svým pojetím i tématy mnohem temnější. Doposud vznikly čtyři série, dostupné i na DVD a blu-ray.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Pojednává o tajné mimovládní organizaci jménem Torchwood Institute založené za doby vlády královny Viktorie. Organizace sídlí ve velšském Cardiffu, kterým prochází „časová trhlina“, jež způsobuje zvýšený výskyt mimozemských předmětů a tvorů. Úkolem Torchwoodu je chránit Zemi a její obyvatele před nebezpečím z vesmíru.

Hlavním představitelem je kapitán Jack Harkness (John Barrowman), nesmrtelný bývalý vězeň z daleké budoucnosti, který na Zemi pobývá už od 19. století a vyskytuje se též v několika epizodách seriálu Doctor Who. Dalšími členy týmu jsou bývalá policistka Gwen Cooperová (Eve Myles), počítačová specialistka Toshiko Sato (Naoko Mori) (1.-2. série), lékař Owen Harper (Burn Gorman) (1.-2. série) a asistent Ianto Jones (Gareth David-Lloyd) (1.-3. série).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]