Team Fortress 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Team fortress 2
Team Fortress 2 style logo.svg
Stylizované logo

Vývojář Valve Corporation
Vydavatel Valve Corporation
Distributor Steam (digitálně)
Electronic Arts (krabice)
Distributor v ČR Steam
EA Czech
Design John Cook
Robin Walker
Skladatel hudby Mike Morasky
Série Team Fortress
Engine Source engine
Poslední verze 1.2.3.3 (10. října 2012)
Platformy Microsoft Windows
Xbox 360
PlayStation 3
Mac OS X
Linux
Datum vydání 10. října 2007 (Steam)
9. dubna 2008 (krabice)
Žánr FPS
Módy multiplayer
Hodnocení BBFC: 15
ESRB: M
OFLC: MA15+
Média online (Steam),
DVD, Blu-ray
Systémové požadavky Minimum:
1.7 GHz procesor,
512 MB RAM,
DirectX 8 grafická karta,
Připojení k internetu
Doporučené:
3.0 GHz procesor,
1 GB RAM,
DirectX 9 grafická karta
Ovládání Klávesnice, myš, Novint Falcon
Webové stránky Oficiální blog vývojářů
Některá data se získávají z datové položky.

Team Fortress 2 je týmová akční hra pro více hráčů z pohledu první osoby vytvořená společností Valve Corporation. Jedná se o pokračování hry Team Fortress Classic. Poprvé byla zveřejněna jako součást balíku her s názvem The Orange Box 10. října 2007 pro Windows a Xbox 360 a 22. listopadu téhož roku pro PlayStation 3. Samostatně lze hru pořídit od 9. dubna 2008 v krabicové verzi nebo online přes distribuční službu Steam. Hra je nyní zdarma ke stažení na Steamu. Hlavními vývojáři jsou John Cook a Robin Walker, kteří byli zároveň i designéři původní modifikace Team Fortress pro Quake v roce 1996. V červnu 2011 byla hra pro PC a MAC uvolněna zdarma[1] a její chod je podporován tzv. mikrotransakcemi[2].

Předměty[editovat | editovat zdroj]

Předměty, mezi které patří nové zbraně, klobouky (pouze kosmetické), brnění a taunty.

Některé předměty mohou náhodně padnout při hraní, ovšem další předměty jsou k dispozici pouze za peníze a/nebo výměnou. Některé unikátní předměty hráč může dostat i plněním úkolů (achievementů).

Postavy[editovat | editovat zdroj]

V této hře je celkem devět herních postav.

Scout
Scout (průzkumník) je nejrychlejší postavou ve hře má dvojtý skok,[3] která však má málo životů, tudíž ji může zabít kdokoliv. Jeho základní zbraní na střední vzdálenost je pistole, na krátkou pak používá upilovanou brokovnici a baseballovou pálku.
Soldier
Soldier (voják) má raketomet a brokovnici na střední a delší vzdálenost, lopata mu pak slouží na vzdálenost kratší. Jeho výhodou je mnoho životů a schopnost dělat větší skoky střelením rakety pod sebe, nevýhodou pak jeho rychlost (tedy spíše pomalost).
Pyro
Záhadná postava s maskou kryjící pravou tvář pod kterou vidí svět z duhy. Pyro se narodil jako zabiják s plamenometem, brokovnicí a sekyrkou určenou pro okamžitou smrt. Přes jeho masku mu není rozumět, což je ve hře používáno jako vtip. Navíc dokáže odrazit Soldierovy rakety, bomby a jiné projektily sekundární střelbou svého plamenometu. Není jisté pohlaví.
Demoman
Jeto skot který v bitvě přišel o oko a zaměřuje se hlavně na výbušné zbraně, granátomet a vrhač speciálních bomb, které se dokáží přilepit na téměř jakémkoli povrchu a které dokáže na povel odpálit. Na krátkou vzdálenost mu poslouží rozbitá láhev od whiskey. Díky lepkavým bombám dokáže dělat větší skoky podobně jako soldier.
Heavy (Weapons Guy)
Je velmi silný, ale zároveň je nejpomalejší postavou ze hry.[zdroj?] Spolupracuje-li s Medicem, může být velmi těžko zastavitelný.[4] Jeho hlavní zbraní je rotační kulomet, kterému říká Sasha, dále pak používá brokovnici a své pěsti.[4]
Engineer
Engineer (inženýr) je expert převážně na stavění tzv. Sentry gun(automatická střílna) a Dispenserů(dává spoluhráčům munici a životy, Engineerovi dává metal(železo).Jeho hlavní zbran je brokovnice a jako sekundární zbraň používá malou pistoli, na blízko útočí svým klíčem, kterým umí také opravovat a vylepšovat své i spojenecké budovy. Týmu pomáhá také tím, že staví teleporty, aby byli na bojišti co nejdříve. Ke stavbě budov potřebuje železo, které získá z krabicí s municí, zničených budov, spadlých zbraní či respawnem. Jeho nevýhodou je malý počet životů.
Medic
Medic (doktor) se zaměřuje hlavně na léčení hráčů ve svém týmu pomocí "Medi-Gunu" (Je zde více typů Medi-Gunů, lišící se rychlostí léčení nebo typem ÜberCharge). Po určité době léčení může dát Medic jinému hráči ÜberCharge, který zajistí nesmrtelnost na deset vteřin. Vzdáli-li se však od sebe, může být ÜberCharge přerušen. Na útok na dálku používá speciální zbraň, kterou střílí injekce, na blízko lékařskou pilou na řezání kostí. Ostatní třídy volají Medica stiskem klávesy E.
Sniper
Sniper (odstřelovač) je skvělý na delší vzdálenost. Pomocí své sniperky může dávat headshot, čímž jednou ranou zabije jakéhokoliv nepřítele (na silnější postavy typu Heavyho však pro toto potřebuje před výstřelem počkat 3,5 vteřiny na nabití ukazatele, aby získal dvojnásobné poškození).[5] Dále má ještě samopal a mačetu.je hlavní obět spyje.
Spy
Spy (špion) se může pomocí svých hodinek stát na deset vteřin neviditelným a tím se dostat za nepříteli do zad nebo např. zabrat kontrolní bod. Dále má pak nůž, kterým při zásahu zezadu způsobuje okamžitou smrt[6] (tzv. backstab). Může se převléct za jakéhokoliv nepřátelského i spojeneckého hráče a dokáže tak splést i nepřátelského Medica a dispensery, aby ho léčili. Dále jsou tu i jedny speciální hodinky zvané Dead Ringer, které předstírají smrt.[6] Na delší vzdálenost používá revolver.dokáže zničit enginerovi budovy pomocí svého sapperu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Team Fortress 2 je nyní zdarma
  2. Mann Co. Store
  3. Detailní popis herních tříd - Scout [online]. 2FORT, rev. 2010-08-12, [cit. 2011-06-28]. Dostupné online.  
  4. a b Detailní popis herních tříd - Heavy [online]. 2FORT, rev. 2010-08-12, [cit. 2011-06-28]. Dostupné online.  
  5. Detailní popis herních tříd - Sniper [online]. 2FORT, rev. 2010-08-12, [cit. 2011-06-28]. Dostupné online.  
  6. a b Detailní popis herních tříd - Spy [online]. 2FORT, rev. 2010-08-12, [cit. 2011-06-28]. Dostupné online.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]