Světové atletické finále 2007

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Světové atletické finále 2007 - lehkoatletický závod, který se odehrál na stadiónu Gottlieb-Daimler-Stadion v německém Stuttgartu mezi 22. a 23. září 2007. Byl to závod, který se odehrál vždy na zakončení lehkoatletické sezóny.


Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína 1. místo Výkon 2. místo Výkon 3. místo Výkon
Běh na 100 m Jamajka Asafa Powell 9,83 Norsko Jaysuma Saidy Ndure 10,06 Jamajka Michael Frater 10,11
Běh na 200 m Norsko Jaysuma Saidy Ndure 19,89 USA Wallace Spearmon 20,18 USA Rodney Martin 20,27
Běh na 400 m USA LaShawn Merritt 44,58 Kanada Tyler Christopher 44,87 USA Angelo Taylor 44,92
Běh na 800 m Bahrajn Yusuf Saad Kamel 1:45,61 Jihoafrická republika Mbulaeni Mulaudzi 1:45,67 Bahrajn Belal Mansoor Ali 1:45,93
Běh na 1500 m Keňa Daniel Kipchirchir Komen 3:37,96 Francie Mehdi Baala 3:38,35 Keňa Suleiman Kipses Simotwo 3:38,36
Běh na 3000 m Keňa Edwin Soi 7:48,81 Keňa Joseph Ebuya 7:49,70 Spojené království Mohammed Farah 7:49,89
Běh na 5000 m Keňa Edwin Soi 13:38,16 Keňa Micah Kogo 13:39,91 Keňa Moses Ndiema Masai 13:39,96
3000 m překážek Keňa Paul Kipsiele Koech 8:00,67 Keňa Richard Kipkemboi Mateelong 8:07,66 Keňa Brimin Kiprop Kipruto 8:11,05
110 m překážek Kuba Dayron Robles 12,92 USA David Payne 13,08 USA Terrence Trammell 13,15
400 m překážek Polsko Marek Plawgo 48,35 USA Kerron Clement 48,35 USA James Carter 48,36
Skok vysoký Bahamy Donald Thomas 2,32 Švédsko Stefan Holm 2,30 Švédsko Linus Thörnblad 2,27
Skok o tyči USA Brad Walker 5,91 Německo Björn Otto 5,86 Austrálie Steven Hooker 5,81
Skok daleký Itálie Andrew Howe 8,35 USA Brian Johnson 8,16 Jihoafrická republika Godfrey Khotso Mokoena 8,12
Trojskok USA Walter Davis 17,35 USA Aarik Wilson 17,34 Portugalsko Nelson Évora 17,30
Vrh koulí USA Reese Hoffa 20,98 USA Adam Nelson 20,95 Bělorusko Andrej Michněvič 20,88
Hod diskem Estonsko Gerd Kanter 66,54 Litva Virgilijus Alekna 65,94 Polsko Piotr Małachowski 65,35
Hod kladivem Bělorusko Ivan Tichon 82,05 Maďarsko Krisztián Pars 78,42 Japonsko Kódži Murofuši 77,95
Hod oštěpem Finsko Tero Pitkämäki 88,19 Norsko Andreas Thorkildsen 85,06 Švédsko Magnus Arvidsson 83,37

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína 1. místo Výkon 2. místo Výkon 3. místo Výkon
Běh na 100 m USA Carmelita Jeterová 11,10 USA Allyson Felixová 11,15 Francie Christine Arronová 11,20
Běh na 200 m Francie Muriel Hurtisová 22,73 Bahamy Debbie Fergusonová-McKenzieová 22,74 USA LaShauntea Moore 22,78
Běh na 400 m USA Sanya Richardsová 49,27 Jamajka Novlene Williamsová-Millsová 50,12 Spojené království Christine Ohuruoguová 50,20
Běh na 800 m Keňa Janeth Jepkosgei 1:57,87 Španělsko Mayte Martínezová 1:58,14 Spojené království Marilyn Okorová 1:58,76
Běh na 1500 m Bahrajn Maryam Yusuf Jamal 4:01,23 Austrálie Sarah Jamieson 4:05,43 Namibie Agnes Samaria 4:05,44
Běh na 3000 m Etiopie Meseret Defarová 8:27,24 Keňa Vivian Cheruiyotová 8:28,66 Keňa Priscah Jepleting Cherono 29,06
Běh na 5000 m Keňa Vivian Cheruiyotová 14:56,94 Keňa Sylvia Jebiwott Kibet 14:57,37 Keňa Priscah Jepleting Cherono 14:58,97
3000 m překážek Keňa Eunice Jepkorir 9:35,03 Irsko Roisin McGettigan 9:35,86 Rumunsko Cristina Casandra 9:36,38
100 m překážek USA Michelle Perryová 12,68 Španělsko Josephine Onyia 12,70 Jamajka Delloreen Ennis-London 12,72
400 m překážek Polsko Anna Jesieńová 54,17 Austrálie Jana Rawlinsonová 54,19 Jamajka Melaine Walkerová 54,31
Skok vysoký Chorvatsko Blanka Vlašičová 2,00 Itálie Antonietta Di Martinová 1,97 Rusko Anna Čičerovová 1,97
Skok o tyči Rusko Jelena Isinbajevová 4,87 Polsko Monika Pyreková 4,82 Rusko Světlana Feofanovová 4,82
Skok daleký Rusko Taťána Lebeděvová 6,78 USA Grace Upshaw 6,64 Rusko Oksana Udmurtowa 6,52
Trojskok Kuba Yargelis Savigneová 14,78 Řecko Chrysopiji Dewetzi 14,75 Rusko Taťána Lebeděvová 14,72
Vrh koulí Bělorusko Nadzeja Astapčuková 20,45 Nový Zéland Valerie Viliová 20,40 Německo Nadine Kleinertová 19,36
Hod diskem Německo Franka Dietzschová 62,58 Česko Věra Cechlová-Pospíšilová 62,04 Rumunsko Nicoleta Grasuová 61,75
Hod kladivem Kuba Yipsi Moreno 73,76 Chorvatsko Ivana Brkljačić 73,22 Itálie Clarissa Claretti 70,34
Hod oštěpem Česko Barbora Špotáková 67,12 Německo Steffi Neriusová 64,90 Německo Christina Obergföllová 62,47