Sušené ovoce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Sušené ovoce a ořechy
Rozinky jsou typickým příkladem sušeného ovoce
Sušená organická meruňka. Je tmavá, protože nebyla ošetřena oxidem siřičitým (E220).

Sušené ovoce je ovoce, které bylo usušeno buď přírodní cestou nebo za použití stroje, jako je např. sušička ovoce. Mezi oblíbené sušeného ovoce u nás patří rozinky, křížaly, švestky nebo banány, sušit se však může mnoho dalších druhů, např. meruňky, fíky, papája, ananas, jahody, a rajčata.

Sušení ovoce konzervuje, i když není k dispozici lednička, a významně prodlužuje jeho trvanlivost. Když není k dispozici ovoce čerstvé, např. není jeho sezóna, jako alternativa může sloužit ovoce sušené. Často se také přidává do směsí na moučníky a obilninovým směsím připravovaným k snídani.

Stejně jako ovoce čerstvé je i to sušené bohaté na vitamíny (A, B1, B2, B3, B6, kyselinu pantothenovou - vitamín B5) a minerály (vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, měď, mangan).[1][2]

Poněvadž při dehydrataci může ovoce přijít až o 7/8 množství obsažené vody, má sušené ovoce také výraznější chuť než ovoce čerstvé. Při sušení zároveň dochází ke ztrátě vitamínu C.

Komerčně upravované sušené ovoce může obsahovat přidaný oxid siřičitý, jenž může u citlivých osob vyvolat astma[3]; lze však sehnat i sušené ovoce bez oxidu siřičitého. Síra se přidává pro zvýraznění barvy výrobku. Organické sušené ovoce se vyrábí bez oxidu siřičitého, díky čemuž je ovoce tmavší a jeho chuť se spíše podobá chuti čerstvého ovoce. Barvu některých druhů ovoce lze také do jisté míry zachovat (aniž by to mělo vliv na chuť) tím, že se čerstvě nakrájené ovoce několik minut před sušením ošetří přípravkem s vysokým obsahem vitamínu C (např., směs vody a citrónové šťávy).

V posledních letech stoupá obliba sušeného ovoce prodávaného rovnou ke konzumaci. Toto ovoce musí být kvůli konzervaci skladováno v hermeticky uzavřených obalech. Obzvláště sušené švestky a meruňky připravované tímto způsobem tak však přicházejí o svou typickou příjemnou strukturu vhodnou ke žvýkání.

Historie[editovat | editovat zdroj]

O původu sušeného ovoce se toho moc neví, nicméně existují domněnky, že pochází z Kavkazu, především z Arménie a Persie, kde je sušené ovoce (obzvláště meruňky) součástí kultury.

Spotřeba[editovat | editovat zdroj]

Sušené ovoce se může konzumovat tak jak je – samotné či smíšené, například v obilninových snídaňových směsích jako je müsli – nebo se může znovu nechat nasáknout vodu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons
Wikimedia Commons nabízí obrázky, zvuky či videa k tématu
  1. Dried fruit information
  2. About Dried Fruit: Nutritional Information
  3. Sulfites: An Important Food Safety Issue- August/September 2000, posted online by the US .

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dried fruit na anglické Wikipedii.