Skandál (Glee)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
„Skandál“
Epizoda ze seriálu Glee
Číslo epizody Sezóna 1
Epizoda 2
Scénář Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan
Režie Ryan Murphy
Premiéra 9. září 2009
Hosté
* Heather Morris jako Britanny Pierce
 • Naya Rivera jako Santana Lopez
 • Stephen Tobolowsky jako Sandy Ryerson
 • Patrick Gallagher jako Ken Tanaka
 • Iqbal Theba jako ředitel Figgins
 • Romy Rosemont jako Carole Hudson
 • Josh Sussman jako Jacob Ben Israel
 • Kenneth Choi jako Dr. Wu
 • Valorie Hubbard jako Peggy
 • Jennifer Aspen jako Kendra Giardi
Epizody chronologicky
← Předchozí Další →
Pilot Bratři v hitu


Skandál (v anglickém originále Showmance) je druhá epizoda amerického televizního seriálu Glee. Epizoda měla premiéru na televizním kanálu Fox 9. září 2009. Scénář epizody napsali tvůrci seriálu Ryan Murphy, Brad Falchuk a Ian Brennan a režie se ujal Murphy. V epizodě je hlavním tématem snaha o přijetí nových členů do sboru, když členové New Directions vystupují ve školním shromáždění s písničkou "Push It" od Salt-n-Pepa.

V druhé epizodě začínají vznikat dva milostné trojúhelníky; první mezi Rachel (Lea Michele), Finnem (Cory Monteith) a Quinn (Dianna Agron) a druhý mezi Emmou (Jayma Mays), Willem (Matthew Morrison) a Terri (Jessalyn Gilsig), a začínáme vidět protivníka v Sue Sylvester (Jane Lynch), která chce zničit sbor.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Sue Sylvester, trenérka mezinárodně uznávaných roztleskávaček the Cheerios ze střední školy Williama McKinleyho informuje Willa Schuestera, že jeho sbor musí mít minimálně 12 členů, aby se mohl zúčastnit regionálního kola. Will se rozhodne, že se New Directions předvedou na školním shromáždění, aby sbor získal nové členy. Členové sboru odmítají na shromáždění písničku "Le Freak" od Chica a tak Will navrhne kompromis, aby předvedli "Gold Digger" od Kanya Westa. Rachel je zamilovaná do Finna a proto se rozhodne ke vstupu do celibátního klubu, který navštěvuje i Finnova přítelkyně, hlavní roztleskávačka the Cheerios, Quinn Fabray. Rachel brzy zjistí, že celibátní klub je místo, kde se dospívající snaží získat co nejvíce blízko k sobě, jak to jde, ale bez jakékoliv sexuální aktivity. Quinn a další členové klubu se snaží seznámit s Rachel, ona je ale sama sebou a snaží se hlavně zapůsobit na Finna. Rachel také svolá tajnou schůzku členů sboru, aby jejich vystoupení na shromáždění tajně změnili na píseň "Push It" od Salt-n-Pepa, se slovy, aby dali divákům, to co chtějí, "sex". Píseň studenti vřele přijali, ale ředitel Figgins (Iqbal Theba) je poté nestále zaplavován stížnostmi od rodičů studentů a vydá seznam schválených písní (většinou s náboženskou tématikou), na které New Directions můžou v budoucnosti vystupovat. Will se velice rozzlobí za Rachel, za to co udělala, a když Quinn, Santana (Naya Rivera) a Brittany (Heather Morris) úspěšně absolvují konkurz do sboru s písní "I Say a Little Prayer", udělí Quinn sólo Rachel v písni "Don't Stop Believin'". Sue později sdělí Quinn, aby se pokusila zničit sbor zvnitřku.

Doma je Will pod tlakem své ženy Terri, aby si našel druhou práci, aby se mohli ještě před narozením dítěte nastěhovat do nového domova. Začne tedy ve škole pracovat ještě jako školník a stráví několik romantických momentů se školní poradkyní Emmou. Fotbalový trenér Ken Tanaka (Patrick Gallagher) je pozoruje a později varuje Emmu, že bude jen Willova záložní holka. Když se jí Will pak zeptá, jestli by s ním šla zase po škole, Emma ho odmítá a řekne mu, že bude mít rande s Kenem. Terri objeví, že ve skutečnosti měla jen hysterické těhotenství a ve skutečnosti těhotná není, ale nemůže se přes to přenést a říct to Willovi, a tak mu zalže, že čeká syna. Řekne Willovi, aby přestal pracovat jako školník a nabídne, že by mohla svůj pokoj použít jako pokoj pro miminko, takže se nemusí stěhovat. Po soukromé zkoušce se Finn a Rachel políbí a Finn je poté ohromen zkušeností předčasné ejakulace. Ztrapněný odchází a řekne Rachel, aby zapomněla, co se stalo a že se vrací ke Quinn. Epizoda končí, když smutná Rachel zpívá "Take A Bow" od Rihanny spolu s Mercedes (Amber Riley) a Tinou (Jenna Ushkowitz) jako doprovodem.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

 • "Le Freak"
 • "Gold Digger"
 • "All by Myself"
 • "Push It"
 • "I Say a Little Prayer"
 • "Take A Bow"

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Natáčení[editovat | editovat zdroj]

První veřejné promítání "Showmance" proběhlo v červenci na Comic Conu panelu Glee.

Vedlejší role, které se objeví v této epizodě hrají Patrick Gallagher jako fotbalový trenér Ken Tanaka, Iqbal Theba jako ředitel Figgins, Jennifer Aspen jako Terrina sestra Kendra Giardi, Romy Rosemont jako Finnova matka Carole Hudson, Ken Choi jako Terrin gynekolog Dr. Wu, a Naya Rivera a Heather Morris jako nové členky sboru Santana Lopez a Brittany. Valorie Hubbard v epizodě hostuje jako Peggy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Showmance (Glee) na anglické Wikipedii.