Seznam postav z Assassin's Creed

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Tento článek obsahuje seznam postav ze série her, knih a komiksů Assassin's Creed. Některé jsou fiktivní, některé jsou i skutečné a historicky podložené.

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Hlavní postavy ve hrách[editovat | editovat zdroj]

Desmond Miles[editovat | editovat zdroj]

Desmond Miles (1987 – 2012) byl současný Asasín, hlavní postava současné části her Assassin's Creed, AC II, AC:Brotherhood, AC:Revelations a AC III.

Altaïr Ibn-La'Ahad[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Altair Ibn-La'Ahad.

Altaïr Ibn-La'Ahad (1165-1257), syn Umara Ibn-La'Ahada, je hlavní postava celé první hry Assassin's Creed.Objevuje se i v Assassin's Creed: Revelations

Ezio Auditore (kresba)

Ezio Auditore da Firenze[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Ezio Auditore da Firenze.

Ezio Auditore da Firenze (1459 – 1524), hlavní postava her Assassin's creed II., Assassin's Creed: Brotherhood a Assassins's Creed: Revelations, syn Giovanniho Auditore, je italský mentor assassínů. Je znám svým bojem proti rodu Borgiů a nalezením rovnou dvou rajských jablek.

Haytham Kenway[editovat | editovat zdroj]

Rodokmen rodiny Kenwayů

Haytham E. Kenway (1725 – 1781) je znám z hry Assassin's Creed III a z knihy Assassin's Creed: Opuštěný. Jeho otec Edward byl, jak se také později ukáže ve hře Assassin's Creed: Black Flag, asasín.

Když 'neznámí' lidé podniknou útok na dům rodiny Kenwayů, Haythamův otec Edward tam zemře. Haythama se ujme Reginald Birch, 'přítel' Edwarda. Reginald byl templářem, takže Haytham je postupně vychován v tomto řádu, až se z něj stane pravý templář. Roku 1754 dostane za úkol zabít v londýnském divadle asasína, jenž vlastní amulet. Tento úkol zvládne a je poslán do amerických kolonií, kde se má nacházet skladiště první civilizace, které by podle templářů mohlo být tímto amuletem otevřeno. Po příjezdu do Bostonu se seznámí s Charlesem Lee, který mu pomáhá najít další přátele, kteří mu později pomohou hledat skladiště. S jeho spolupracovníky osvobodí chycené a zotročené muže a ženy, mezi kterými byla i indiánka Kaniethí:io (Ziio), s kterou se seznámí. Domluví se spolu, že když Haytham a jeho muži zničí armádu generála Edwarda Braddocka, který chce získat půdu, na které žije Ziio, spolu s jejím kmenem, ona mu ukáže cestu k dávnému skladišti. Plán vyjde, ale u skladiště se objeví problém, protože Haytham potřebuje k otevření ještě jakýsi další klíč kromě amuletu. Začíná Americká válka za nezávislost a Haytham na nějakou dobu odjede z Ameriky. Později, když se vrátí, zjišťuje, že Ziio je mrtvá a její vesnice je vypálena. Také postupem času zjistí že má syna Ratonhnhaké:tona (Connora), který se mu musel narodit, když byl mimo Ameriku. Connor si myslí, že vesnici nechal vypálit jeho otec, protože tam viděl Charlese Lee, o kterém věděl že je Haythamova pravá ruka. Haytham o tom ale do nedávna neměl ani tušení. Krátce na to zradí Haythama Benjamin Church, jeden z jeho "přátel" a tak se Haytham rozhodne Benjamina zabít. Netuší ale, že Connor má zrovna ten samý úmysl, a tak se spolu oba znovu setkají a spolupracují na dopadení Benjamina Churche, kterého nakonec společnými silami dostanou a zabijí.

Connor chce zabít Charlese Leea, pomstít se za vypálení jeho vesnice a vlastně i smrt matky. V tom mu ale brání Haytham, protože Charles je jeho pravá ruka. Když je Haytham s Charlesem ve Fort George, Connnor se s Haythamem utká, aby mu již nebránil v cestě k zabití Charlese. Connor nakonec zdlouhavého boje zvítězí a otce zabije. Najde jeho deník (knihu Assassin's Creed: Forsaken) a dopíše epilog.

Connor Kenway[editovat | editovat zdroj]

Connor Kenway (1756 – po 1783), rodným jménem Ratohnhaké:ton, často ale zván jen Connor, protože neměl otce moc v lásce, je hlavním protagonistou hry Assassin's Creed III a vedlejší postavou v knize Assassin's Creed: Opuštěný, jejíž závěr také sám "napsal" (kniha je deníkem Haythama Kenwaye, jehož poslední řádky byly Connorem dopsány). Narozen roku 1756 v kolonizované Americe, otcem je angličan Haytham Kenway, matkou místní indiánka Kaniehtí:io (Ziio). Když byl ještě chlapec, jeho vesnice byla vypálena templáři a jeho matka tam zemřela.

Aveline de Grandpré[editovat | editovat zdroj]

Aveline de Grandpré (1747 – po 1784) je hlavní protagonistkou hry Assassin's Creed: Liberation. Narodila se bohatému francouzskému obchodníkovi Philippe de Grandpré a africké otrokyni Jeanne. Žila v New Orleans v polovině 18. století. Stala se asasínkou a spolupracovala s Connorem.

Edward Kenway[editovat | editovat zdroj]

Pirát a později člen řádu asasínů Edward James Kenway (1693 – 1735) je hlavním protagonistou hry Assassin's Creed IV - Black Flag. Narozen u Bristolu, většinu života prožil na moři u Karibského moře, kde začínal jako pirát a později i jako zabiják templářů, když o nich zjistil, že oni stojí za útoky na jeho rodinu. Později se vrátil do Anglie, kde se mu narodila dcera. Nakonec zabit 3. prosince 1753 žoldáky.

Adéwalé[editovat | editovat zdroj]

Adéwalé (1692 – 1758) - bývalý pirát, později člen asasínského řádu a důstojník Edwarda Kenwaye. Znám ze hry Assassin's Creed IV - Black Flag a jako hlavní postava v DLC k této hře (Freedom Cry).

Arno Dorian[editovat | editovat zdroj]

Francouzsko-rakouský asasín Arno Victor Dorian (1768 – ?) je hlavním protagonistou hry Assassin's Creed: Unity. Jeho život se odehrává v čase Velké francouzské revoluce, zejména v Paříži, kde více než jen podpoří Revoluci. Jeho otec byl zabit Shayem Cormacem, hlavním protagonistou hry Assassin's Creed: Rogue.

Shay Cormac[editovat | editovat zdroj]

Shay Patrick Cormac (1731 - ?) je hlavním protagonistou hry Assassin's Creed: Rogue. Bývalý asasín původem z New Yorku se později, v roce 1756, stal templářem. Poté také zabil otce Arna Doriana.

Hlavní postavy v jiných vydáních[editovat | editovat zdroj]

Shao Jun[editovat | editovat zdroj]

Shào Jūn (1505 – ?), členka čínského asasínského bratrstva, je protagonistkou krátkého animovaného filmu Assassin's Creed: Embers. Potom dále také vedlejší postava v závěru hry Assassin's Creed: Revelations a knihy Assassin's Creed: Odhalení.Také je ve hře Assassin's Creed Chronicles: China (Jedno z DLC pro Assassin's Creed: Unity)

Nikolaj Orelov[editovat | editovat zdroj]

Nikolaj Andrejevič Orelov (cca. 1890 – 1928) byl člen ruského bratrstva Asasínů a hlavním hrdinou komiksů The Fall a The Chain. Je předkem Daniela Crosse.

Daniel Cross[editovat | editovat zdroj]

Daniel Cross (1974 – 2012) byl spící agent Absterga v řadách Asasinů. Je odpovědný za smrt moderního asasina známého jako Mentor. Nachází se ve hře Assassin's Creed III.

Další postavy[editovat | editovat zdroj]

Středověk (500 - 1300 n. l.)[editovat | editovat zdroj]

Al Mualim[editovat | editovat zdroj]

Rašíd ad-Dín Sinan (? – 1191), známý spíše jako Al Mualim (v arabštině Učitel), či jako Stařec z hor byl Mentorem Levantských Asasinů. Prosazoval naprostou oddanost Řádu, navzdory vlastnímu přesvědčení. Poslal Altaïra zabít jeho známých Děvět cílů.

Abbas Sofian[editovat | editovat zdroj]

Abbás Sofian (1166 – 1247) byl členem Levantského bratrstva Asasínů. Vyhnal Altaïra z řádu. Je odpovědný za úpadek řádu ve 13. století.

Malik Al-Sayf[editovat | editovat zdroj]

Malik Al-Sayf (1165 – 1228) byl člen Levantského bratrstva Asasínů, protivník a později nejlepší přítel Altaïra ibn La-Ahada.

Maria Thorpe[editovat | editovat zdroj]

Maria Thorpe (1161 – 1228) byla nejprve Templářkou, později Asasínkou Levantského bratrstva Asasínů. Stala se manželkou Altaïra a matkou jeho dvou synů.

Renesance (1300 - 1600 n. l.)[editovat | editovat zdroj]

Giovanni Auditore da Firenze[editovat | editovat zdroj]

Otec Ezia, Giovanni Auditore (1436 – 1476), známý ze začátku hry a knihy Assassin's Creed II, ale i z hraného půlhodinového filmu Assassin's Creed Lineage. Předchůdce asasínského mistra, jeho bratra, Maria Auditoreho (viz. níže). Zrazen a odsouzen Ubertem Albertim, jeho "přítelem" z Florencie.

Claudia Auditore da Firenze[editovat | editovat zdroj]

Claudia Auditore (1461 – ?) - sestra Ezia, v Assassin's Creed: Brotherhood se také stane členkou asasínského řádu. Vyskytuje se ve všech třech dílech s Eziem - AC II., AC: Brotherhood i AC: Revelations.

Mario Auditore da Monteriggioni[editovat | editovat zdroj]

Strýc Ezia a bratr Giovanniho - Mario Auditore (1434 – 1500). Po brzké smrti Giovanniho nastoupí na jeho místo jako asasínský mistr a přijme k sobě Ezia, aby ho mohl vycvičit. Důležitá postava v Assassin's Creed II a vedlejší v Assassin's Creed: Brotherhood (Bratrstvo)

Cristina Vespucci[editovat | editovat zdroj]

Cristina Vespucci (1459 – 1498) (v knihách „Calfucci“) byla milenkou Ezia Auditore.

Niccolò Machiavelli[editovat | editovat zdroj]

Niccolò di Bernardo dei Machiavelli (1469 – 1527) byl Italský filozof, spisovatel a Asasín. Byl Mentorem Italských Asasinů před Eziem.

Yusuf Tazim[editovat | editovat zdroj]

Júsuf Tazim (cca 1467 – 1512) - vůdce asasínů v Konstantinopoli (Istanbulu), znám z hry a knihy Assassin's Creed: Revelations. Daroval Eziovi tzv. hookblade (háková čepel).

Sofia Sartor[editovat | editovat zdroj]

Sofia Sartor (1476 – ?), knihovnice v Istanbulu, později se stala manželkou Ezia Auditore, se kterým měla dvě děti: Flavia a Marcello.

Koloniální doba v Americe (1600 - 1800 n. l.)[editovat | editovat zdroj]

Černovous[editovat | editovat zdroj]

Edward Thatch (cca 1680 – 1718, známý jako Černovous) byl nechvalně známý pirát a kapitán Pomsty královny Anny. Byl Jedním ze spoluzakladatelů pirátské republiky v Nassau. Zároveň se jedná o bájnou a velmi pravděpodobně skutečnou postavu (Černovous).

Adéwalé[editovat | editovat zdroj]

Adéwalé (1692 – 1758), hlavní hrdina AC IV: Freedom Cry, byl původně otrok z Trinidadu. Po setkání s Edwardem Kenwayem se z něj stává první důstojník na Edwardově lodi, Kavce (Jackdaw).Byl zabit Shayem Cormackem hlavním propagonistu hry Assasin´s Creed Rogue

Reginald Birch[editovat | editovat zdroj]

Reginald Birch (1705 – 1757), známý Edwarda Kenwaye, vychovatel Edwardova syna Haythama, velmistr evropské větve templářského řádu.

Kaniehtí:io (Ziio)[editovat | editovat zdroj]

Kaniehtí:io (1731 – 1760, zkráceně Ziio), je matka Connora. Vedlejší postava hry Assassin's Creed III a knihy Assassin's Creed: Forsaken. Díky ní dokáže Haytham Kenway nalézt skladiště první civilizace.

Achilles Davenport[editovat | editovat zdroj]

Achilles Davenport (1710 – 1781) - asasín, mentor Connora. Vyskytuje se ve hře Assassin's Creed III a v knize Assassin's Creed: Forsaken, které byla tato hra předlohou. Dále se vyskytuje ve hře Assassin's Creed: Rogue. Narozen v Karibiku. V roce 1769, v jeho 59 letech, potká mladého Connora, kterého vycvičí. Nakonec zemře stářím.

Období francouzské revoluce (konec 18. století ve Francii)[editovat | editovat zdroj]

Élise de la Serre[editovat | editovat zdroj]

Élise de la Serre (1768 - 1794), dcera templářského velmistra Françoise de la Serre a nevlastní sestra Arna Doriana. Známá ze hry Assassin's Creed: Unity a vypravěčka knihy Assassin's Creed: Jednota.

Pierre Bellec[editovat | editovat zdroj]

Pierre Bellec (1741 - 1791) - narozen v Kanadě. Člen francouzského bratrstva asasínů a mentor Arna Doriana. Poprvé potkal Arna, když byli oba zatčeni ve vězení v Bastile.

Maximilien de Rebespierre[editovat | editovat zdroj]

Jako jedna ze skutečných postav ve hře Assassin's Creed: Unity se objevuje právě Maximilien de Robespierre. Žil v letech 1758 - 1794. Byl to francouzský politik a člen templářského řádu.

Napoleon Bonaparte[editovat | editovat zdroj]

Napoleon Bonaparte (1769 - 1821) byl korsický vojenský a politický vůdce, který zpočátku vládl v letech 1799 - 1804 jako první konzul Francie a v letech 1804 až 1815 jako císař.

Současnost (1850 n. l. - současnost)[editovat | editovat zdroj]

Lucy Stillman[editovat | editovat zdroj]

Lucy Stillmanová (1988 – 2012) byla spícím agentem Absterga v řadách Asasínů. Přítelkyně Desmonda Milese.

Související články[editovat | editovat zdroj]