Seznam medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu - kajak muži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu v závodech na kajaku, které byly na program světových šampionátů zařazeny v roce 1949.

K1[editovat | editovat zdroj]

V letech 1949–1963 byl používán skládací kajak.

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva Rakousko Othmar Eiterer Rakousko Hans Frühwirt Švýcarsko Werner Zimmermann
1951 Steyr Rakousko Hans Frühwirth Rakousko Rudolf Pillwein Rakousko Rudolf Sausgruber
1953 Merano Západní Německo Walter Kirschbaum Rakousko Rudolf Sausgruber Jugoslávie Milan Zadel
1955 Lublaň Západní Německo Sigi Holzbauer Švýcarsko Miroslav Duffek Jugoslávie Jože Ilija
1957 Augsburg Západní Německo Manfred Vogt Československo Dimitrij Skolil NDR Heinz Bielig
1959 Ženeva Spojené království Paul Farrant NDR Eberhard Gläser NDR Heinz Bielig
1961 Hainsberg NDR Eberhard Gläser NDR Roland Hahnebach Československo Jiří Černý
1963 Spittal an der Drau NDR Jürgen Bremer NDR Rolf Luber Československo Jiří Černý
1965 Spittal an der Drau Rakousko Kurt Presslmayr NDR Eberhard Gläser Západní Německo Uli Raysz
1967 Lipno nad Vltavou NDR Jürgen Bremer Spojené království David Mitchell Švýcarsko Hans Hunziker
1969 Bourg-Saint-Maurice Francie Claude Peschier Švýcarsko Werner Zimmermann Západní Německo Werner Rosener
1971 Merano NDR Siegbert Horn NDR Christian Döring Západní Německo Ulrich Peters
1973 Muotathal Rakousko Norbert Sattler NDR Siegbert Horn Polsko Wojciech Gawroński
1975 Skopje NDR Siegbert Horn Západní Německo Ulrich Peters NDR Harald Gimpel
1977 Spittal an der Drau Spojené království Albert Kerr Západní Německo Dieter Förstl Rakousko Norbert Sattler
1979 Jonquière Rakousko Peter Fauster Rakousko Eduard Wolffhardt Spojené království Richard Fox
1981 Bala Spojené království Richard Fox Československo Luboš Hilgert Francie Jean-Yves Prigent
1983 Merano Spojené království Richard Fox Západní Německo Toni Prijon Západní Německo Peter Micheler
1985 Augsburg Spojené království Richard Fox Západní Německo Peter Micheler Československo Luboš Hilgert
1987 Bourg-Saint-Maurice Západní Německo Toni Prijon Jugoslávie Jernej Abramič Jugoslávie Marjan Štrukelj
1989 řeka Savage Spojené království Richard Fox Francie Gilles Clouzeau Jugoslávie Jernej Abramič
1991 Lublaň Spojené království Shaun Pearce Jugoslávie Marjan Štrukelj Německo Martin Hemmer
1993 Mezzana Spojené království Richard Fox USA Richard Weiss Spojené království Melvyn Jones
1995 Nottingham Německo Oliver Fix USA Scott Shipley Česko Jiří Prskavec
1997 Três Coroas Německo Thomas Becker USA Scott Shipley Spojené království Paul Ratcliffe
1999 La Seu d'Urgell Kanada David Ford USA Scott Shipley Spojené království Paul Ratcliffe
2002 Bourg-Saint-Maurice Francie Fabien Lefèvre Slovinsko Miha Terdič Česko Ivan Pišvejc
2003 Augsburg Francie Fabien Lefèvre Kanada David Ford Rakousko Helmut Oblinger
2005 Penrith Německo Fabian Dörfler Francie Fabien Lefèvre Slovensko Peter Cibák
2006 Praha Itálie Stefano Cipressi
Francie Julien Billaut
Spojené království Campbell Walsh
2007 Foz do Iguaçu Francie Sébastien Combot Německo Fabian Dörfler Spojené království Campbell Walsh
2009 La Seu d'Urgell Slovinsko Peter Kauzer Francie Boris Neveu Španělsko Carles Juanmartí
2010 Lublaň Itálie Daniele Molmenti Česko Vavřinec Hradilek Slovinsko Jure Meglič
2011 Bratislava Slovinsko Peter Kauzer Polsko Mateusz Polaczyk Francie Fabien Lefèvre
2013 Praha Česko Vavřinec Hradilek Česko Jiří Prskavec Polsko Mateusz Polaczyk
2014 Deep Creek Lake Francie Boris Neveu Francie Sébastien Combot Francie Mathieu Biazizzo
2015 Londýn
2017 Pau

K1 hlídky[editovat | editovat zdroj]

V letech 1949–1963 byl používán skládací kajak.

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Werner Zimmermann
Jean Engler
Eduard Kunz
RakouskoRakousko Rakousko
Hans Frühwirth
Rudolf Pillwein
Josef Danek
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Bohuslav Fiala
Alvin Jeschke
Jiří Valeš
1951 Steyr RakouskoRakousko Rakousko
Hans Frühwirth
Rudolf Pillwein
Othmar Eiterer
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Krais
Ernst Sonntag
Erich Seidel
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Eduard Kunz
Werner Zimmermann
Jean Engler
1953 Merano RakouskoRakousko Rakousko
Franz Grafetsberger
Hans Herbist
Rudolf Sausgruber
NDRNDR NDR
Dieter Frank
Helmuth Setzkorn
Hilmar Pawliczek
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Karl Bruns
Karl Rath
Günter Deuble
1955 Lublaň Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Manfred Vogt
Sigi Holzbauer
Alois Würfmannsdobler
RakouskoRakousko Rakousko
Robert Fabian
Rudolf Klepp
Eduard Radelspöck
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Dimitrij Skolil
Vladimír Cibák
Zdeněk Matějovský
1957 Augsburg NDRNDR NDR
Heinz Bielig
Eberhard Gläser
Reinhard Sens
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Vladimír Cibák
Jan Pára
Dimitrij Skolil
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Manfred Vogt
Günter Kirchner
Karl Schröder
1959 Ženeva NDRNDR NDR
Eberhard Gläser
Heinz Bielig
Günther Möbius
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jan Pára
Vladimír Cibák
Zdeněk Košťál
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Manfred Vogt
Georg Samhuber
Werner Vogler
1961 Hainsberg NDRNDR NDR
Horst Wängler
Eberhard Gläser
Roland Hahnebach
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jaroslav Vyhlíd
Jiří Černý
Zdeněk Košťál
PolskoPolsko Polsko
Eugeniusz Kapłaniak
Jan Niemiec
Władysław Piecyk
1963 Spittal an der Drau NDRNDR NDR
Eberhard Gläser
Rolf Luber
Fritz Lange
PolskoPolsko Polsko
Bronisław Waruś
Władysław Piecyk
Józef Sarata
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Geoffrey Dinsdale
David Mitchell
Martin Rohleder
1965 Spittal an der Drau Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Manfred Vogt
Eugen Weimann
Horst Dieter Engelke
NDRNDR NDR
Eberhard Gläser
Fritz Lange
Rolf Luber
RakouskoRakousko Rakousko
Robert Fabian
Manfred Hausmann
Kurt Presslmayr
1967 Lipno nad Vltavou NDRNDR NDR
Jürgen Bremer
Christian Döring
Volkmar Fleischer
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Eugen Weimann
Günther Beck
Peter Trojovsky
FrancieFrancie Francie
Claude Lutz
Jean-Louis Olry
Claude Peschier
1969 Bourg-Saint-Maurice FrancieFrancie Francie
Patrick Maccari
Claude Peschier
Alain Colombe
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Kenneth Langford
Ray Calverley
John MacLeod
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Jürgen Gerlach
Werner Rosener
Ulrich Peters
1971 Merano RakouskoRakousko Rakousko
Kurt Presslmayr
Norbert Sattler
Hans Schlecht
NDRNDR NDR
Jürgen Bremer
Siegbert Horn
Christian Döring
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Jürgen Gerlach
Alfred Baum
Ulrich Peters
1973 Muotathal NDRNDR NDR
Wolfgang Büchner
Siegbert Horn
Christian Döring
PolskoPolsko Polsko
Jerzy Stanuch
Wojciech Gawroński
Stanisław Majerczak
FrancieFrancie Francie
Eric Koechlin
Michel Magdinier
Claude Peschier
1975 Skopje Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Ulrich Peters
Dieter Förstl
Bernd Dichtl
PolskoPolsko Polsko
Wojciech Gawroński
Jerzy Stanuch
Stanisław Majerczak
NDRNDR NDR
Harald Gimpel
Siegbert Horn
Christian Döring
1977 Spittal an der Drau FrancieFrancie Francie
Jean-Yves Prigent
Bernard Renault
Christian Frossard
RakouskoRakousko Rakousko
Eduard Wolffhardt
Norbert Sattler
Peter Fauster
PolskoPolsko Polsko
Wojciech Gawroński
Jerzy Stanuch
Kazimierz Gawlikowski
1979 Jonquière Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Fox
Albert Kerr
Allan Edge
RakouskoRakousko Rakousko
Norbert Sattler
Peter Fauster
Eduard Wolffhardt
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Milo Duffek
René Zimmermann
Martin Brandenburger
1981 Bala Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Fox
Albert Kerr
Nicolas Wain
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Jürg Götz
Urs Steinmann
Milo Duffek
FrancieFrancie Francie
Jean-Yves Prigent
Thierry Junquet
Bernard Renault
1983 Merano Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Fox
Paul McConkey
Jim Dolan
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Toni Prijon
Peter Micheler
Dirk Bovensmann
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Luboš Hilgert
Ivan Hilgert
Jiří Měchura
1985 Augsburg Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter Micheler
Toni Prijon
Jürgen Kübler
FrancieFrancie Francie
Christophe Prigent
Pascal Marinot
Manuel Brissaud
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Marjan Štrukelj
Janez Skok
Jernej Abramič
1987 Bourg-Saint-Maurice Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Fox
Melvyn Jones
Russell Smith
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Jernej Abramič
Marjan Štrukelj
Janez Skok
FrancieFrancie Francie
Christophe Prigent
Laurent Brissaud
Manuel Brissaud
1989 řeka Savage JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Jernej Abramič
Marjan Štrukelj
Albin Čižman
ItálieItálie Itálie
Marco Caldera
Pierpaolo Ferrazzi
Ettore Ivaldi
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Michael Seibert
Thomas Hilger
Martin Hemmer
1991 Lublaň FrancieFrancie Francie
Manuel Brissaud
Gilles Clouzeau
Jean-Michel Regnier
NěmeckoNěmecko Německo
Thomas Becker
Michael Glöckle
Michael Seibert
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Luboš Hilgert
Peter Nagy
Pavel Přindiš
1993 Mezzana Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Fox
Melvyn Jones
Shaun Pearce
FrancieFrancie Francie
Manuel Brissaud
Vincent Fondeviole
Sylvain Curinier
ČeskoČesko Česko
Vojtěch Bareš
Pavel Přindiš
Luboš Hilgert
1995 Nottingham NěmeckoNěmecko Německo
Jochen Lettmann
Thomas Becker
Oliver Fix
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Fedja Marušič
Marjan Štrukelj
Andraž Vehovar
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Andrew Raspin
Shaun Pearce
Ian Raspin
1997 Três Coroas Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Paul Ratcliffe
Ian Raspin
Shaun Pearce
FrancieFrancie Francie
Vincent Fondeviole
Jean-Michel Regnier
Ludovic Boulesteix
NěmeckoNěmecko Německo
Thomas Becker
Jochen Lettmann
Holger Häffner
1999 La Seu d'Urgell NěmeckoNěmecko Německo
Thomas Becker
Ralf Schaberg
Jakobus Stenglein
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Andraž Vehovar
Fedja Marušič
Miha Štricelj
ČeskoČesko Česko
Tomáš Kobes
Jiří Prskavec
Vojtěch Bareš
2002 Bourg-Saint-Maurice NěmeckoNěmecko Německo
Claus Suchanek
Thomas Becker
Thomas Schmidt
ItálieItálie Itálie
Pierpaolo Ferrazzi
Matteo Pontarollo
Luca Costa
FrancieFrancie Francie
Thomas Monier
Benoît Peschier
Fabien Lefèvre
2003 Augsburg ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Thomas Mosimann
Mathias Röthenmund
Michael Kurt
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
David Backhouse
Floris Braat
Sam Oud
NěmeckoNěmecko Německo
Thilo Schmitt
Thomas Schmidt
Claus Suchanek
2005 Penrith FrancieFrancie Francie
Julien Billaut
Fabien Lefèvre
Benoît Peschier
ItálieItálie Itálie
Pierpaolo Ferrazzi
Matteo Pontarollo
Daniele Molmenti
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Andrej Nolimal
Dejan Kralj
Peter Kauzer
2006 Praha FrancieFrancie Francie
Fabien Lefèvre
Julien Billaut
Boris Neveu
ItálieItálie Itálie
Daniele Molmenti
Stefano Cipressi
Diego Paolini
PolskoPolsko Polsko
Grzegorz Polaczyk
Mateusz Polaczyk
Dariusz Popiela
2007 Foz do Iguaçu NěmeckoNěmecko Německo
Fabian Dörfler
Alexander Grimm
Erik Pfannmöller
FrancieFrancie Francie
Julien Billaut
Pierre Bourliaud
Sébastien Combot
ČeskoČesko Česko
Ivan Pišvejc
Vavřinec Hradilek
Luboš Hilgert
2009 La Seu d'Urgell ČeskoČesko Česko
Ivan Pišvejc
Vavřinec Hradilek
Michal Buchtel
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Campbell Walsh
Huw Swetnam
Richard Hounslow
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Joan Crespo
Guillermo Díez-Canedo
Carles Juanmartí
2010 Lublaň NěmeckoNěmecko Německo
Alexander Grimm
Fabian Dörfler
Hannes Aigner
FrancieFrancie Francie
Pierre Bourliaud
Boris Neveu
Fabien Lefèvre
ItálieItálie Itálie
Daniele Molmenti
Diego Paolini
Stefano Cipressi
2011 Bratislava NěmeckoNěmecko Německo
Sebastian Schubert
Hannes Aigner
Alexander Grimm
FrancieFrancie Francie
Boris Neveu
Vivien Colober
Fabien Lefèvre
ItálieItálie Itálie
Giovanni De Gennaro
Daniele Molmenti
Omar Raiba
2013 Praha ItálieItálie Itálie
Daniele Molmenti
Andrea Romeo
Giovanni De Gennaro
PolskoPolsko Polsko
Grzegorz Polaczyk
Mateusz Polaczyk
Dariusz Popiela
FrancieFrancie Francie
Boris Neveu
Étienne Daille
Mathieu Biazizzo
2014 Deep Creek Lake FrancieFrancie Francie
Mathieu Biazizzo
Sébastien Combot
Boris Neveu
ČeskoČesko Česko
Jiří Prskavec
Vavřinec Hradilek
Vít Přindiš
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Hounslow
Joseph Clarke
Thomas Brady
2015 Londýn
2017 Pau

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]