Seznam medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu - kánoe muži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu v závodech na kánoích (singlkánoích C1 a deblkánoích C2), které byly na program světových šampionátů zařazeny v roce 1949.

C1[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva Francie Pierre d'Alençon Francie Paul Huguet Československo Jan Brzák
1951 Steyr Švýcarsko Charles Dussuet Československo Jaroslav Váňa Francie Jacques Marsigny
1953 Merano Švýcarsko Charles Dussuet Československo Václav Nič Československo Vladimír Jirásek
1955 Lublaň Československo Vladimír Jirásek Československo Luděk Beneš NDR Karl-Heinz Wozniak
1957 Augsburg NDR Manfred Schubert NDR Emil Zimmermann Švýcarsko Jean-Claude Tochon
1959 Ženeva Československo Vladimír Jirásek NDR Manfred Schubert NDR Karl-Heinz Wozniak
1961 Hainsberg NDR Manfred Schubert Československo Bohuslav Pospíchal NDR Ingo Kirsch
1963 Spittal an der Drau NDR Manfred Schubert NDR Gert Kleinert Švýcarsko Jean-Claude Tochon
1965 Spittal an der Drau NDR Gert Kleinert Československo Luděk Beneš NDR Manfred Schubert
1967 Lipno nad Vltavou Západní Německo Wolfgang Peters Západní Německo Harald Cuypers Československo Karel Kumpfmüller
1969 Bourg-Saint-Maurice Západní Německo Wolfgang Peters Západní Německo Reinhold Kauder Československo Zbyněk Pulec
1971 Merano Západní Německo Reinhold Kauder NDR Wulf Reinicke Československo Petr Sodomka
1973 Muotathal NDR Reinhard Eiben Československo Karel Třešňák NDR Udo Müller
1975 Skopje Československo Petr Sodomka Československo Jaroslav Radil NDR Harald Heinrich
1977 Spittal an der Drau Československo Petr Sodomka NDR Peter Massalski Československo Karel Třešňák
1979 Jonquière USA Jon Lugbill USA David Hearn USA Bob Robison
1981 Bala USA Jon Lugbill USA David Hearn Francie Jean Sennelier
1983 Merano USA Jon Lugbill USA David Hearn Jugoslávie Jože Vidmar
1985 Augsburg USA David Hearn USA Jon Lugbill Spojené království Martyn Hedges
1987 Bourg-Saint-Maurice USA Jon Lugbill USA David Hearn USA Bruce Lessels
1989 řeka Savage USA Jon Lugbill USA David Hearn Francie Thierry Humeau
1991 Lublaň Německo Martin Lang USA Adam Clawson Francie Jacky Avril
1993 Mezzana Německo Martin Lang Francie Hervé Delamarre Německo Sören Kaufmann
1995 Nottingham USA David Hearn Německo Sören Kaufmann Slovensko Michal Martikán
1997 Três Coroas Slovensko Michal Martikán Česko Lukáš Pollert Spojené království Gareth Marriott
1999 La Seu d'Urgell Francie Emmanuel Brugvin Austrálie Robin Bell Slovensko Michal Martikán
2002 Bourg-Saint-Maurice Slovensko Michal Martikán Německo Jan Benzien Francie Patrice Estanguet
2003 Augsburg Slovensko Michal Martikán Francie Tony Estanguet Německo Stefan Pfannmöller
2005 Penrith Austrálie Robin Bell Francie Tony Estanguet Slovensko Michal Martikán
2006 Praha Francie Tony Estanguet Slovensko Michal Martikán Česko Stanislav Ježek
2007 Foz do Iguaçu Slovensko Michal Martikán Francie Tony Estanguet Austrálie Robin Bell
2009 La Seu d'Urgell Francie Tony Estanguet Slovensko Michal Martikán Německo Jan Benzien
2010 Lublaň Francie Tony Estanguet Slovensko Michal Martikán Španělsko Jordi Domenjo
2011 Bratislava Francie Denis Gargaud Chanut Německo Nico Bettge Slovensko Matej Beňuš
2013 Praha Spojené království David Florence Slovensko Alexander Slafkovský Slovinsko Benjamin Savšek
2014 Deep Creek Lake
2015 Londýn

C1 hlídky[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva FrancieFrancie Francie
Pierre d'Alençon
Paul Huguet
Marcel Renaud
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jan Brzák
Jiří Purchart
Bohuslav Karlík
1951 Steyr ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václav Nič
Jaroslav Váňa
Jan Pecka
FrancieFrancie Francie
Jacques Marsigny
Roger Paris
Pierre Biehler
1953 Merano ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Vladimír Jirásek
Jan Šulc
Stanislav Jánský
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Jean-Paul Rössinger
Roland Bardet
Charles Dussuet
FrancieFrancie Francie
Jacques Marsigny
Jacques Velard
Pierre Biehler
1955 Lublaň ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Vladimír Jirásek
Jiří Hradil
Luděk Beneš
NDRNDR NDR
Karl-Heinz Wozniak
Dieter Fritzsche
Manfred Schubert
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Roland Bardet
Jean-Claude Tochon
Robert Inhelder
1957 Augsburg Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Günther Beck
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
NDRNDR NDR
Emil Zimmermann
Gert Kleinert
Manfred Schubert
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Luděk Beneš
Jiří Hradil
Vladimír Jirásek
1959 Ženeva ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Luděk Beneš
Václav Janovský
Vladimír Jirásek
NDRNDR NDR
Karl-Heinz Wozniak
Gert Kleinert
Manfred Schubert
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Roland Bardet
Jean-Claude Tochon
Marcel Roth
1961 Hainsberg ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Tibor Sýkora
Jaroslav Pollert
Bohuslav Pospíchal
NDRNDR NDR
Karl-Heinz Wozniak
Gert Kleinert
Manfred Schubert
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Michel Weber
Jean-Claude Tochon
Heinz Grobat
1963 Spittal an der Drau NDRNDR NDR
Karl-Heinz Wozniak
Gert Kleinert
Manfred Schubert
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Norbert Schmidt
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Jean-Claude Tochon
Heinz Grobat
Marcel Roth
1965 Spittal an der Drau ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Vočka
Luděk Beneš
Bohuslav Pospíchal
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Christian Kaufmann
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
NDRNDR NDR
Jochen Förster
Gert Kleinert
Manfred Schubert
1967 Lipno nad Vltavou ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Karel Kumpfmüller
Bohuslav Pospíchal
Petr Sodomka
NDRNDR NDR
Jürgen Köhler
Jochen Förster
Manfred Schubert
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Harald Cuypers
Wolfgang Peters
Otto Stumpf
1969 Bourg-Saint-Maurice Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Wolfgang Peters
Harald Cuypers
Reinhold Kauder
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
František Kadaňka
Zbyněk Pulec
Petr Sodomka
FrancieFrancie Francie
Claude Baux
Michel Trenchant
François Bonnet
1971 Merano NDRNDR NDR
Jürgen Köhler
Wulf Reinicke
Jochen Förster
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Wolfgang Peters
Harald Cuypers
Reinhold Kauder
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zbyněk Pulec
Karel Třešňák
Petr Sodomka
1973 Muotathal ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jaroslav Radil
Karel Třešňák
Petr Sodomka
NDRNDR NDR
Reinhard Eiben
Peter Massalski
Udo Müller
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Wolfgang Peters
Josef Schumacher
Walter Horn
1975 Skopje ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Petr Sodomka
Jaroslav Radil
Karel Třešňák
NDRNDR NDR
Reinhard Eiben
Peter Massalski
Harald Heinrich
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Walter Horn
Dietmar Moos
Dieter Remmlinger
1977 Spittal an der Drau NDRNDR NDR
Reinhard Eiben
Peter Massalski
Lutz Körner
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Dietmar Moos
Ernst Libuda
Walter Horn
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jaroslav Radil
Karel Třešňák
Petr Sodomka
1979 Jonquière USAUSA USA
Jon Lugbill
David Hearn
Bob Robison
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Jürgen Schnitzerling
Walter Horn
Udo Werner
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Milan Gába
Karel Třešňák
Karel Ťoupalík
1981 Bala USAUSA USA
Jon Lugbill
David Hearn
Ron Lugbill
FrancieFrancie Francie
Hervé Madore
Jean Sennelier
Jean Salamé
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gerald Moos
Fredi Zimmermann
Jürgen Schnitzerling
1983 Merano USAUSA USA
Jon Lugbill
David Hearn
Kent Ford
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Juraj Ontko
Jozef Hajdučík
Karel Ťoupalík
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Martyn Hedges
Peter Keane
Jeremy Taylor
1985 Augsburg USAUSA USA
David Hearn
Jon Lugbill
Kent Ford
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gerald Moos
Andreas Kübler
Ulrich Weber
PolskoPolsko Polsko
Edward Florian
Piotr Sarata
Adam Pietrasik
1987 Bourg-Saint-Maurice USAUSA USA
Jon Lugbill
David Hearn
Bruce Lessels
FrancieFrancie Francie
Jean Sennelier
Thierry Humeau
Jacky Avril
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Juraj Ontko
Jozef Hajdučík
Jaroslav Slúčik
1989 řeka Savage USAUSA USA
Jon Lugbill
David Hearn
Jed Prentice
FrancieFrancie Francie
Thierry Humeau
Jacky Avril
Thierry Lepeltier
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Borut Javornik
Jože Vidmar
Boštjan Žitnik
1991 Lublaň USAUSA USA
Adam Clawson
Jon Lugbill
Jed Prentice
FrancieFrancie Francie
Jacky Avril
Hervé Delamarre
Emmanuel Brugvin
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Mark Delaney
Bill Horsman
Gareth Marriott
1993 Mezzana SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Jože Vidmar
Boštjan Žitnik
Simon Hočevar
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Bill Horsman
Gareth Marriott
Mark Delaney
ItálieItálie Itálie
Francesco Stefani
Luca Dalla Libera
Renato de Monti
1995 Nottingham NěmeckoNěmecko Německo
Vitus Husek
Sören Kaufmann
Martin Lang
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Danko Herceg
Zlatko Sedlar
Stjepan Perestegi
SlovenskoSlovensko Slovensko
Michal Martikán
Juraj Minčík
Juraj Ontko
1997 Três Coroas SlovenskoSlovensko Slovensko
Michal Martikán
Juraj Minčík
Juraj Ontko
FrancieFrancie Francie
Patrice Estanguet
Tony Estanguet
Yves Narduzzi
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Simon Hočevar
Gregor Terdič
Sebastjan Linke
1999 La Seu d'Urgell PolskoPolsko Polsko
Krzysztof Bieryt
Sławomir Mordarski
Mariusz Wieczorek
NěmeckoNěmecko Německo
Stefan Pfannmöller
Nico Bettge
Martin Lang
FrancieFrancie Francie
Patrice Estanguet
Emmanuel Brugvin
Tony Estanguet
2002 Bourg-Saint-Maurice ČeskoČesko Česko
Přemysl Vlk
Jan Mašek
Stanislav Ježek
NěmeckoNěmecko Německo
Sören Kaufmann
Jan Benzien
Stefan Pfannmöller
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Jurij Korenjak
Dejan Stevanovič
Simon Hočevar
2003 Augsburg SlovenskoSlovensko Slovensko
Alexander Slafkovský
Juraj Minčík
Michal Martikán
FrancieFrancie Francie
Tony Estanguet
Emmanuel Brugvin
Patrice Estanguet
ČeskoČesko Česko
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
2005 Penrith FrancieFrancie Francie
Olivier Lalliet
Pierre Labarelle
Tony Estanguet
NěmeckoNěmecko Německo
Nico Bettge
Stefan Pfannmöller
Jan Benzien
ČeskoČesko Česko
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
2006 Praha NěmeckoNěmecko Německo
Stefan Pfannmöller
Nico Bettge
Jan Benzien
ČeskoČesko Česko
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
David Florence
Stuart McIntosh
Daniel Goodard
2007 Foz do Iguaçu FrancieFrancie Francie
Tony Estanguet
Pierre Labarelle
Nicolas Peschier
NěmeckoNěmecko Německo
Jan Benzien
Nico Bettge
Lukas Hoffmann
ČeskoČesko Česko
Stanislav Ježek
Tomáš Indruch
Jan Mašek
2009 La Seu d'Urgell SlovenskoSlovensko Slovensko
Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Matej Beňuš
FrancieFrancie Francie
Nicolas Peschier
Denis Gargaud Chanut
Tony Estanguet
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Jordi Domenjo
Jon Ergüín
Ander Elosegi
2010 Lublaň SlovenskoSlovensko Slovensko
Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
NěmeckoNěmecko Německo
Sideris Tasiadis
Jan Benzien
Franz Anton
ČeskoČesko Česko
Stanislav Ježek
Jan Mašek
Michal Jáně
2011 Bratislava SlovenskoSlovensko Slovensko
Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
NěmeckoNěmecko Německo
Sideris Tasiadis
Nico Bettge
Jan Benzien
ČeskoČesko Česko
Stanislav Ježek
Vítězslav Gebas
Tomáš Indruch
2013 Praha SlovenskoSlovensko Slovensko
Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
NěmeckoNěmecko Německo
Sideris Tasiadis
Jan Benzien
Franz Anton
FrancieFrancie Francie
Denis Gargaud Chanut
Jonathan Marc
Nicolas Peschier
2014 Deep Creek Lake
2015 Londýn

C2[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva Francie Michel Duboille/Jacques Rosseau Francie Claude Neveu/Roger Paris Československo Jan Brzák/Bohumil Kudrna
1951 Steyr Francie Claude Neveu/Roger Paris Francie Jacques Musson/André Pean Československo Václav Havel/Jiří Pecka
1953 Merano Švýcarsko Charles Dussuet/Jean Engler Československo Václav Nič/Jan Šulc Francie Pierre d'Alençon/Jean-Luc Houssaye
1955 Lublaň Francie Claude Neveu/Roger Paris NDR Dieter Friedrich/Horst Kleinert Československo František Hrabě/Jiří Kotana
1957 Augsburg NDR Dieter Friedrich/Horst Kleinert Československo Václav Havel/Josef Hendrych Československo František Hrabě/Jiří Kotana
1959 Ženeva NDR Dieter Friedrich/Horst Kleinert Československo Václav Havel/Josef Hendrych NDR Dieter Göthe/Lothar Schubert
1961 Hainsberg NDR Günther Merkel/Manfred Merkel Československo Miroslav Stach/Zdeněk Valenta NDR Dieter Friedrich/Horst Kleinert
1963 Spittal an der Drau NDR Günther Merkel/Manfred Merkel Jugoslávie Natan Bernot/Dare Bernot NDR Siegfried Lück/Jürgen Noak
1965 Spittal an der Drau NDR Günther Merkel/Manfred Merkel Československo Jiří Dejl/Zdeněk Fifka Švýcarsko Fernand Götz/Wolfgang Klingebiel
1967 Lipno nad Vltavou Československo Miroslav Stach/Zdeněk Valenta Československo Milan Horyna/Václav Janoušek Československo Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan
1969 Bourg-Saint-Maurice Francie Jean-Claude Olry/Jean-Louis Olry Československo Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan Československo Miroslav Stach/Zdeněk Valenta
1971 Merano NDR Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer NDR Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann NDR Uwe Franz/Ulrich Opelt
1973 Muotathal Československo Jiří Krejza/Jaroslav Pollert NDR Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer Západní Německo Wilhelm Baues/Hans-Otto Schumacher
1975 Skopje NDR Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer Polsko Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż Československo Antonín Brabec/František Kadaňka
1977 Spittal an der Drau NDR Walter Hofmann/Jürgen Kalbitz Československo Miroslav Nedvěd/Pavel Schwarc NDR Michael Berek/Frank Kretschmer
1979 Jonquière Západní Německo Dieter Welsink/Peter Czupryna Francie Pierre Calori/Jacques Calori Polsko Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż
1981 Bala USA Steve Garvis/Mike Garvis Západní Německo Dieter Welsink/Peter Czupryna USA Paul Grabow/Jefry Huey
1983 Merano USA Lecky Haller/Fritz Haller Francie Pierre Calori/Jacques Calori USA Steve Garvis/Mike Garvis
1985 Augsburg Západní Německo Thomas Klein-Impelmann/Stephan Küppers Francie Pierre Calori/Jacques Calori Západní Německo Günther Wolkenaer/Fredi Zimmermann
1987 Bourg-Saint-Maurice Francie Pierre Calori/Jacques Calori USA Lecky Haller/James McEwan Československo Milan Kučera/Miroslav Hajdučík
1989 řeka Savage Západní Německo Frank Hemmer/Thomas Loose Československo Jan Petříček/Tomáš Petříček Francie Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi
1991 Lublaň Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Československo Jiří Rohan/Miroslav Šimek Francie Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi
1993 Mezzana Česko Jiří Rohan/Miroslav Šimek Francie Eric Biau/Bertrand Daille Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues
1995 Nottingham Polsko Krzysztof Kołomański/Michał Staniszewski Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Francie Eric Biau/Bertrand Daille
1997 Três Coroas Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Německo Michael Senft/André Ehrenberg Česko Jiří Rohan/Miroslav Šimek
1999 La Seu d'Urgell Česko Marek Jiras/Tomáš Máder Polsko Krzysztof Kołomański/Michał Staniszewski Francie Eric Biau/Bertrand Daille
2002 Bourg-Saint-Maurice Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Francie Pierre Luquet/Christophe Luquet Česko Marek Jiras/Tomáš Máder
2003 Augsburg Německo Marcus Becker/Stefan Henze Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
2005 Penrith Německo Christian Bahmann/Michael Senft Slovensko Milan Kubáň/Marián Olejník Německo Marcus Becker/Stefan Henze
2006 Praha Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Německo Marcus Becker/Stefan Henze Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
2007 Foz do Iguaçu Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Francie Pierre Luquet/Christophe Luquet Itálie Andrea Benetti/Erik Masoero
2009 La Seu d'Urgell Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Slovensko Ladislav Škantár/Peter Škantár Slovinsko Luka Božič/Sašo Taljat
2010 Lublaň Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Francie Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre Spojené království David Florence/Richard Hounslow
2011 Bratislava Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Francie Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre Slovensko Ladislav Škantár/Peter Škantár
2013 Praha Spojené království David Florence/Richard Hounslow Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Slovensko Ladislav Škantár/Peter Škantár
2014 Deep Creek Lake
2015 Londýn

C2 hlídky[editovat | editovat zdroj]

V roce 2005 nebyly kvůli nedostatečnému počtu týmů uděleny medaile (nejsou tedy ani započítány do tabulky).

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1949 Ženeva FrancieFrancie Francie
Michel Duboille/Jacques Rosseau
Claude Neveu/Roger Paris
René Gavinet/Simon Gavinet
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jan Brzák/Bohumil Kudrna
Václav Nič/Miroslav Drastík
Jan Šulc/Karel Koníček
1951 Steyr FrancieFrancie Francie
Pierre d'Alençon/Jean Dreux
Jacques Musson/André Pean
Claude Neveu/Roger Paris
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václav Nič/Jan Šulc
Bohuslav Fiala/Bohumil Berdych
Václav Havel/Jiří Pecka
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Charles Dussuet/Deglise Melle
Pierre Dufour/R. Esseiva
Jean-Paul Rössinger/R. Junod
1953 Merano FrancieFrancie Francie
René Gavinet/Simon Gavinet
Claude Neveu/Roger Paris
Pierre d'Alençon/Jean-Luc Houssaye
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Jean-Paul Rössinger/R. Junod
Pierre Rössinger/Pierre Dufour
Charles Dussuet/Jean Engler
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Josef Hendrych/Jiří Hradil
Václav Havel/Jiří Pecka
Miroslav Čihák/Jan Pecka
1955 Lublaň ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
František Hrabě/Jiří Kotana
Vladimír Lánský/Josef Hendrych
Rudolf Flégr/Milan Řehoř
NDRNDR NDR
Dieter Friedrich/Horst Kleinert
Dieter Göthe/Helmut Weise
Franz Brendel/Günter Grosswig
RakouskoRakousko Rakousko
Wolfram Steinwendtner/Bruno Kerbl
Harry Jarosch/Eduard Haider
Alfred Falkner/Richard Schauer
1957 Augsburg ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Rudolf Flégr/Milan Řehoř
Václav Havel/Josef Hendrych
František Hrabě/Jiří Kotana
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Charles Dussuet/Henri Kadrnka
Jean Pessina/Robert Zürcher
Jean-Paul Rössinger/Roger Tauss
NDRNDR NDR
Franz Brendel/Günter Grosswig
Dieter Friedrich/Horst Kleinert
Dieter Göthe/Lothar Schubert
1959 Ženeva NDRNDR NDR
Dieter Friedrich/Horst Kleinert
Dieter Göthe/Lothar Schubert
Manfred Glöckner/Rudolf Seifert
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Miroslav Čihák/Vladimír Lánský
Václav Havel/Josef Hendrych
Milan Horyna/Milan Kný
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Charles Dussuet/Henri Kadrnka
Enz/Hiltbrand
Jean Pessina/Robert Zürcher
1961 Hainsberg NDRNDR NDR
Gernot Bergmann/Horst Rosenhagen
Dieter Friedrich/Horst Kleinert
Günther Merkel/Manfred Merkel
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zdeněk Baumruk/Josef Polák
Josef Hendrych/Vladimír Lánský
Miroslav Stach/Zdeněk Valenta
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Charles Dussuet/Jean-Paul Rössinger
Jean Meichtry/Suchet
Jean Pessina/Robert Zürcher
1963 Spittal an der Drau NDRNDR NDR
Siegfried Lück/Jürgen Noak
Günther Merkel/Manfred Merkel
Manfred Glöckner/Rudolf Seifert
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Günter Brümmer/Hermann Roock
Jürgen Hauschild/Kurt Longrich
Wolf Dieter Seller/Günther Tuchel
RakouskoRakousko Rakousko
Anton Biegel/Helmut Schilhuber
Klaus Gürtelbauer/Bruno Kerbl
Alfred Haberzettl/Franz Tutschka
1965 Spittal an der Drau ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan
Emil Pollert/Jaroslav Pollert
Jaroslav Brejcha/Milan Kalas
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Janez Andrejašič/Jože Gerkman
Milan Vidmar/Borut Justin
Franc Žitnik/Leon Žitnik
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Friedrich Bohry/Walter Gehlen
Hermann Roock/Norbert Schmidt
Wolf Dieter Seller/Günther Tuchel
1967 Lipno nad Vltavou NDRNDR NDR
Ulrich Hippauf/Willi Landers
Siegfried Lück/Jürgen Noak
Günther Merkel/Manfred Merkel
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Milan Horyna/Václav Janoušek
Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan
Miroslav Stach/Zdeněk Valenta
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gere Glück/Klaus Nenninger
Manfred Heß/Wolfgang Wenzel
Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte
1969 Bourg-Saint-Maurice Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte
Manfred Heß/Wolfgang Wenzel
Hermann Roock/Norbert Schmidt
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Miroslav Stach/Zdeněk Valenta
Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan
Jiří Dejl/Zdeněk Sklenář
FrancieFrancie Francie
Jean-Claude Olry/Jean-Louis Olry
Alain Duvivier/Dominique Duvivier
Louis Devilleneuve/Pierre Devilleneuve
1971 Merano NDRNDR NDR
Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann
Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer
Uwe Franz/Ulrich Opelt
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte
Manfred Heß/Wolfgang Wenzel
Hans Jakob Hitz/Theo Nüsing
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan
Antonín Brabec/František Kadaňka
Milan Horyna/Václav Janoušek
1973 Muotathal Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Olaf Fricke/Michael Reimann
Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte
Wilhelm Baues/Hans-Otto Schumacher
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Josef Havela/Bohumír Machát
Antonín Brabec/František Kadaňka
Jiří Krejza/Jaroslav Pollert
NDRNDR NDR
Jürgen Köhler/Hubert Kraeft
Peter Grabowski/Josef Raschke
Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer
1975 Skopje NDRNDR NDR
Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann
Herbert Fischer/Jürgen Henze
Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Radomír Halfar/Svetomír Kmostak
Antonín Brabec/František Kadaňka
Jiří Benhák/Ladislav Benhák
PolskoPolsko Polsko
Zbigniew Leśniak/Maciej Rychta
Jan Frączek/Ryszard Seruga
Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż
1977 Spittal an der Drau ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Benhák/Ladislav Benhák
Radomír Halfar/Svetomír Kmostak
Miroslav Nedvěd/Pavel Schwarc
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Martin Wyss/Roland Wyss
Matthias Hirsch/Manfred Walter
Jiří Krejza/Jan Karel
PolskoPolsko Polsko
Jan Frączek/Ryszard Seruga
Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż
Zbigniew Leśniak/Maciej Rychta
1979 Jonquière PolskoPolsko Polsko
Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż
Jan Frączek/Ryszard Seruga
Zbigniew Czaja/Jacek Kasprzycki
FrancieFrancie Francie
Pierre Calori/Jacques Calori
Richard Hernanz/Mare Labedens
Jean Lamy/Robert Platt
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Christoph Studer/Ernst Rudin
Martin Wyss/Roland Wyss
Hardy Künzli/Peter Probst
1981 Bala Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Jock Young/Alistair Munro
Robert Joce/Robert Owen
Eric Jamieson/Robin Williams
PolskoPolsko Polsko
Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż
Marek Maslanka/Ryszard Seruga
Zbigniew Czaja/Jacek Kasprzycki
USAUSA USA
Carl Gutschick/Paul Flack
Paul Grabow/Jefry Huey
Steve Garvis/Mike Garvis
1983 Merano ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Miroslav Hajdučík/Milan Kučera
Dušan Zaťko/Ľudovít Tkáč
František Slavík/Jiří Decastelo
USAUSA USA
Lecky Haller/Fritz Haller
Steve Garvis/Mike Garvis
Charles Harris/John Harris
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Eric Jamieson/Robin Williams
Michael Smith/Andrew Smith
Robert Joce/Robert Owen
1985 Augsburg ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Miroslav Hajdučík/Milan Kučera
Viktor Beneš/Ondřej Mohout
FrancieFrancie Francie
Pierre Calori/Jacques Calori
Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi
Michel Saidi/Jérôme Daval
USAUSA USA
Charles Harris/John Harris
Lecky Haller/Fritz Haller
Paul Grabow/Mike Garvis
1987 Bourg-Saint-Maurice FrancieFrancie Francie
Pierre Calori/Jacques Calori
Michel Saidi/Jérôme Daval
Gilles Lelievre/Jérôme Daille
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Miroslav Hajdučík/Milan Kučera
Viktor Beneš/Ondřej Mohout
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Frank Hemmer/Thomas Loose
Günther Wolkenaer/Fredi Zimmermann
Stephan Bittner/Volker Nerlich
1989 řeka Savage FrancieFrancie Francie
Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi
Michel Saidi/Jérôme Daval
Gilles Lelievre/Jérôme Daille
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Jan Petříček/Tomáš Petříček
Miroslav Hajdučík/Milan Kučera
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Frank Hemmer/Thomas Loose
Frank Becker/Martin Fröhlke
Stephan Bittner/Volker Nerlich
1991 Lublaň FrancieFrancie Francie
Frank Adisson/Wilfrid Forgues
Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey
Gilles Lelievre/Jérôme Daille
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Petr Štercl/Pavel Štercl
Viktor Beneš/Milan Kučera
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Trummer/Manfred Berro
Stephan Bittner/Volker Nerlich
Frank Hemmer/Thomas Loose
1993 Mezzana ČeskoČesko Česko
Marek Jiras/Tomáš Máder
Petr Štercl/Pavel Štercl
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
FrancieFrancie Francie
Eric Biau/Bertrand Daille
Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey
Frank Adisson/Wilfrid Forgues
SlovenskoSlovensko Slovensko
Roman Štrba/Roman Vajs
Juraj Ontko/Ladislav Čáni
Viktor Beneš/Milan Kučera
1995 Nottingham ČeskoČesko Česko
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Petr Štercl/Pavel Štercl
Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert
FrancieFrancie Francie
Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey
Frank Adisson/Wilfrid Forgues
Eric Biau/Bertrand Daille
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Trummer/Manfred Berro
Rüdiger Hübbers/Udo Raumann
André Ehrenberg/Michael Senft
1997 Três Coroas FrancieFrancie Francie
Frank Adisson/Wilfrid Forgues
Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey
Eric Biau/Bertrand Daille
ČeskoČesko Česko
Jiří Rohan/Miroslav Šimek
Petr Štercl/Pavel Štercl
Marek Jiras/Tomáš Máder
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Trummer/Manfred Berro
André Ehrenberg/Michael Senft
Kay Simon/Robby Simon
1999 La Seu d'Urgell ČeskoČesko Česko
Marek Jiras/Tomáš Máder
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert
SlovenskoSlovensko Slovensko
Roman Štrba/Roman Vajs
Milan Kubáň/Marián Olejník
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
FrancieFrancie Francie
Frank Adisson/Wilfrid Forgues
Eric Biau/Bertrand Daille
Philippe Quemerais/Yann Le Pennec
2002 Bourg-Saint-Maurice FrancieFrancie Francie
Pierre Luquet/Christophe Luquet
Alexandre Lauvergne/Nathanael Fouquet
Philippe Quemerais/Yann Le Pennec
NěmeckoNěmecko Německo
Kay Simon/Robby Simon
Kai Walter/Frank Henze
André Ehrenberg/Michael Senft
PolskoPolsko Polsko
Dariusz Wrzosek/Bartłomiej Kruczek
Jarosław Miczek/Wojciech Sekuła
Andrzej Wójs/Sławomir Mordarski
2003 Augsburg ČeskoČesko Česko
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert
Marek Jiras/Tomáš Máder
NěmeckoNěmecko Německo
Marcus Becker/Stefan Henze
André Ehrenberg/Michael Senft
Kay Simon/Robby Simon
PolskoPolsko Polsko
Andrzej Wójs/Sławomir Mordarski
Jarosław Miczek/Wojciech Sekuła
Marcin Pochwała/Paweł Sarna
2005 Penrith
(medaile se neudělovaly)
NěmeckoNěmecko Německo
Christian Bahmann/Michael Senft
Kay Simon/Robby Simon
Marcus Becker/Stefan Henze
ČeskoČesko Česko
Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert
Marek Jiras/Tomáš Máder
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
FrancieFrancie Francie
Remy Alonso/Victor Lamy
Philippe Quemerais/Yann Le Pennec
Cédric Forgit/Martin Braud
2006 Praha ČeskoČesko Česko
Marek Jiras/Tomáš Máder
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert
NěmeckoNěmecko Německo
Marcus Becker/Stefan Henze
Felix Michel/Sebastian Piersig
Kay Simon/Robby Simon
SlovenskoSlovensko Slovensko
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
Milan Kubáň/Marián Olejník
Ľuboš Šoška/Peter Šoška
2007 Foz do Iguaçu ČeskoČesko Česko
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
Marek Jiras/Tomáš Máder
Jaroslav Pospíšil/David Mrůzek
FrancieFrancie Francie
Cédric Forgit/Martin Braud
Pierre Luquet/Christophe Luquet
Damien Troquenet/Mathieu Voyemant
SlovenskoSlovensko Slovensko
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
Ladislav Škantár/Peter Škantár
Tomáš Kučera/Ján Bátik
2009 La Seu d'Urgell SlovenskoSlovensko Slovensko
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
Ladislav Škantár/Peter Škantár
Tomáš Kučera/Ján Bátik
NěmeckoNěmecko Německo
David Schröder/Frank Henze
Marcus Becker/Stefan Henze
Robert Behling/Thomas Becker
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Timothy Baillie/Etienne Stott
David Florence/Richard Hounslow
Daniel Goddard/Colin Radmore
2010 Lublaň FrancieFrancie Francie
Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre
Gauthier Klauss/Matthieu Peche
Pierre Picco/Hugo Biso
ČeskoČesko Česko
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
Tomáš Koplík/Jakub Vrzáň
Lukáš Přinda/Jan Havlíček
NěmeckoNěmecko Německo
Kai Müller/Kevin Müller
Robert Behling/Thomas Becker
David Schröder/Frank Henze
2011 Bratislava FrancieFrancie Francie
Gauthier Klauss/Matthieu Peche
Pierre Labarelle/Nicolas Peschier
Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre
SlovenskoSlovensko Slovensko
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
Ladislav Škantár/Peter Škantár
Tomáš Kučera/Ján Bátik
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
David Florence/Richard Hounslow
Timothy Baillie/Etienne Stott
Rhys Davies/Matthew Lister
2013 Praha ČeskoČesko Česko
Ondřej Karlovský/Jakub Jáně
Jonáš Kašpar/Marek Šindler
Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek
SlovenskoSlovensko Slovensko
Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner
Ladislav Škantár/Peter Škantár
Tomáš Kučera/Ján Bátik
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
David Florence/Richard Hounslow
Rhys Davies/Matthew Lister
Adam Burgess/Greg Pitt
2014 Deep Creek Lake
2015 Londýn

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]