Schleich

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Schleich je německý výrobce hraček figurek a doplňků. Všechny figurky, jež vyrábí jsou ručně malovány. Společnost má sídlo v Německu. Tradiční trh s výrobky Schleich je v kontinentální Evropě, s polovinou svých prodejů v Německu. Nicméně, jejich hračky se prodávají po celém světě a nyní se stává velmi populární ve Velké Británii, Austrálii a Severní Americe.

This is my photo black and white bunny, brand Schleich

Historie[editovat | editovat zdroj]

Schleich založil Friedrich Schleich v roce 1935. Jeho figurky byly poprvé vydány v roce 1950 s vývojem, výrobou a uváděním na trh komických figurek, jako Snoopy a Šmoulové. V časných 1980 dodali zvířecí figurky. Do konce roku 2006, Schleich byla rodinná firma. To bylo pak převzato britskou investiční společnosti HG Capital, která zaplatila 165 milionů euro za 80% podíl. Figurky se odlévají jak v Číně tak v Německu.

Ve výrobě

Návrh a výroba[editovat | editovat zdroj]

Design výrobků a vytváření nástrojů je většinou v domě. Výroba je v německé centrále a ve výrobních zařízeních v zahraničí, přičemž tato čísla jsou ručně malované v Číně. V roce 2006 měla asi 250 Schleich zaměstnanců a roční prodejní dobu přibližně 80 milionů EUR.

Produktové řady[editovat | editovat zdroj]

Současný sortiment figurín nyní zahrnuje zvířata, rytíře, dinosaury, Šmouly, domácí zvířata, elfy a americké hranice spolu s mnoha doplňky pro každého.

Každý rok jsou na trh vypuštěny nové modely a starší modely zase staženy a tak má každý sběratel vždy ke sbírání něco nového.

V květnu 2007 byl zavedený nový druh elfů. Je představen jižní a severní Elfen v boji světla a tmy. V roce 2009 byla kniha příběh o elfech také publikována Schleich. To původně bylo propuštění kapitoly po kapitole na internetových stránkách společností. Nyní je na světě prodáváno přes desítky milióny figurek. A přes 500 miliónů jich je u někoho na poličce či v krabici.

Jednorožci

Sídlo[editovat | editovat zdroj]

Schleich v současné době sídlí v Schwäbisch Gmünd, Německo.

Live show[editovat | editovat zdroj]

V poslední době se těší čím dál větší oblibě tzv. live show. Tedy výstavy těchto modelů, především koní. Firma schleich vyrábí krom stálé produkce i limitované řady jako je například Satchmo, který byl vyráběn jen v roce 2010 v počtu 5000 ks. Tyto modely jsou pak na výstavách hodnoceny lépe.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]