Sapsan

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Malino Railstation - Sapsan.jpg

Sapsan (Сапсан) je ruský výraz pro sokola stěhovavého, ale také pro moderní, vysokorychlostní vlak, který je postaven na koncepci vlaku Siemens Velaro, který byl prvně vyvinut pro německou drážní společnost Deutsche Bahn a pro Rusko byl vyroben především pro provoz na vysokorychlostních tratích, z nichž první postavenou a uvedenou do provozu je mezi Moskvou a Petrohradem, která byla uvedena do provozu v listopadu roku 2009. Tato trať je provozována v cestovní rychlosti 250 km/h, ale je plánována přestavba až na 330 km/h.

Konstrukce[editovat | editovat zdroj]

Jak bylo zmíněno výše, je Sapsan postaven na konstrukci Velaro německé firmy Siemens, ale s určitými specifiky provozu na ruských tratích. Jde především o rozchod ruských kolejí, který je, proti většině Evropy a zbytku železničně vyspělého světa, rozdílný, že je 1520 mm místo nejčastější míry 1435 mm. Dále jde o specifika trolejového napájení na trati, ale většina moderních rychlovlaků je schopná svým pantografem sbírat napětí jak z nejčastějšího napětí 25 kV 50 Hz (střídavý), 3 kV ss (stejnosměrný) potažmo 15 kV 16,7 Hz (střídavý). Rusko užívá systému 3kV ss, který je ale stejnosměrný a není tudíž schopen takových výkonů jako vhodnější systém střídavý a většina vysokorychlostních vlakových tratí užívá systém střídavý díky většímu výkonu a menším ztrátám. Vlaky Sapsan jsou ale, jako všechny moderní vysokorychlostní vlaky, vybaveny možností sběru proudu ze všech běžně užívaných trolejových vedení.

Sapsan je 250 metrů dlouhá souprava 10 vlakových vozů s obousměrným řízením o hmotnosti 667 tun a šířkou 3,26 m. Kapacita cestujících je 604 osob. Vlak užívá specifický ruský zabezpečovací systém železničních tratí KLUB. Maximální rychlost vlaku je limitována tratí a je v současnosti 250 km/h, ale rekonstrukce trati by měla umožnit cestovní rychlost až 330 km/h. Sapsan drží i ruský vlakový rychlostní rekord, který je 290 km/h a vlak jej dosáhl 7. května 2009.

Výroba a cena[editovat | editovat zdroj]

Vlakové soupravy jsou vyvíjeny i montovány v Německu v továrnách firmy Siemens ve městech Erlangen a Krefeld. Cena jedné jednotky je dle kontraktu z 18.5.2006 34 500 000 ( 276 000 000 € za 8 jednotek ).

Provoz[editovat | editovat zdroj]

V současnosti je vlak provozován na trati mezi Moskvou a Petrohradem, ale do budoucna se již v kontraktu počítá s využitím i na trati mezi Moskvou a Nižnij Novgorodem. Obsazenost vlaků je dle statistik ruských železnic taktéž poměrně dobrá a dosahuje 84,5 %.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]