Santa Maria

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Moderní replika

Santa María byla největší ze tří lodí použitých Kryštofem Kolumbem při jeho první cestě přes Atlantský oceán v roce 1492. Její majitel byl Juan de la Cosa. Výpravy se zúčastnily ještě dvě karavely Pinta a Niña.

Santa María byla malá karaka, nebo nao (nau). Sloužila jako velící a zásobovací loď pro Kolumbovu expedici. Posádku tvořilo 40 mužů.

Název[editovat | editovat zdroj]

Santa María se původně jmenovala La Gallega, jejím námořníkům byla ale možná známa také jako Marigalante neboli „Špinavá Mary“. Bartolomé de Las Casas nikdy nepoužil ve svých dílech název La Gallega, Marigalante či Santa María, používal spíše la Capitana nebo La Nao.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Santa María byla sice vlajkovou, ale nejpomalejší z Kolumbových lodí. Loď byla dlouhá asi 40 metrů, široká 8 metrů, měla kompletní palubu (menší lodě měly pouze částečně podpalubí) a tři stěžně.[1] Některé prameny ale udávají jiné rozměry lodi (např. anglická wikipedie), a to délku 22,6 metru, šířku 7,6 metru a ponor 2,1 metru. 25.prosince najela na mělčinu u pobřeží dnešního Môle Saint-Nicolas, Haiti. Následně byla rozebrána a dřevo bylo použito právě na stavbu města Môle Saint-Nicolas, které bylo původně pojmenováno La Navidad (Vánoce).

Současnost[editovat | editovat zdroj]

Replika lodi se nyní nachází na Madeiře.

Roku 2003 podmořští archeologové objevili u severního pobřeží Haiti vrak, který ztotožnili s Kolumbovou vlajkovou lodí Santa Maria. Tato skutečnost však byla zveřejněna až v květnu roku 2014.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. PATOČKA, Václav. Plachty objevují svět. Praha : Albatros, 1987. S. 103.  

Související články[editovat | editovat zdroj]