SA Tennis Open 2010

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
SA Tennis Open 2010
Datum:   1. - 7. února 2010
Ročník:   19.
Místo:   Johannesburg
Povrch:   Tvrdý
Rozpočet:   442 500 $
Vítězové
Mužská dvouhra
Španělsko Feliciano López
Mužská čtyřhra
Indie Rohan Bopanna / Pákistán A-u-H Qureshi
SA Tennis Open
< 2009 2011 >

Tenisový turnaj ATP SA Tennis Open 2010 se konal ve dnech 1. - 7. únorajihoafrickém Johannesburgu v hale na kurtech s tvrdým povrchem. Turnaj patřil do kategorie ATP World Tour 250 series a byl součástí ATP World Tour 2010. Odměny činily 442 500 USD.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráčů[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenista (Konečné kolo)
Žebříček ATP
1 Francie Gaël Monfils (semifinále) 12
2 Španělsko David Ferrer (semifinále) 18
3 Španělsko Feliciano López (Vítěz) 46
4 Švýcarsko Marco Chiudinelli (1. kolo) 58
5 USA Rajeev Ram (čtvrtfinále) 84
6 Belgie Xavier Malisse (1. kolo) 93
7 Tchaj-wan Lu Jan-sun (čtvrtfinále) 101
8 Francie Stéphane Robert (finále) 104

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body ATP Částka
Vítěz 250 75 700 USD
Finalista 150 39 780 USD
Semifinále 90 21 525 USD
Čtvrtfinále 45 12 325 USD
2. kolo 20 7 260 USD
1. kolo 0 4 300 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Francie Gaël Monfils 6 6    
7  Tchaj-wan Lu Jan-sun 1 4    
  1  Francie Gaël Monfils 6 1 61  
  3  Španělsko Feliciano López 3 6 7  
3  Španělsko Feliciano López 7 6  
  5  USA Rajeev Ram 62 3    
    3  Španělsko Feliciano López 7 6  
  8  Francie Stéphane Robert 5 1  
  8  Francie Stéphane Robert 7 6    
   Jamajka Dustin Brown 65 3    
8  Francie Stéphane Robert 7 6  
  2  Španělsko David Ferrer 5 4    
   Indie Somdev Devvarman 1 3  
  2  Španělsko David Ferrer 6 6    

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  1  Francie Gaël Monfils 6 6    
   Slovensko Dominik Hrbatý 2 1    
  1  Francie Gaël Monfils 6 7    
     Francie Josselin Ouanna 4 5    
   Izrael Harel Levy 64 2  
     Francie Josselin Ouanna 7 6    
    1  Francie Gaël Monfils 6 6  
  7  Tchaj-wan Lu Jan-sun 1 4  
  WC  Jihoafrická republika Raven Klaasen 6 6    
   Francie David Guez 4 3    
WC  Jihoafrická republika Raven Klaasen 4 5  
  7  Tchaj-wan Lu Jan-sun 6 7    
   Finsko Jarkko Nieminen 3 2  
  7  Tchaj-wan Lu Jan-sun 6 6    
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  3  Španělsko Feliciano López 6 65 6  
Q  Monako Benjamin Balleret 1 7 3  
  3  Španělsko Feliciano López 6 7    
     Slovinsko Blaž Kavčič 2 64    
   Slovinsko Blaž Kavčič 1 7 6
     Francie Thierry Ascione 6 5 3  
    3  Španělsko Feliciano López 7 6  
  5  USA Rajeev Ram 62 3  
  Q  Jihoafrická republika Fritz Wolmarans 4 5    
   Německo Björn Phau 6 7    
   Německo Björn Phau 610 62  
  5  USA Rajeev Ram 7 7    
WC  Jihoafrická republika Rik de Voest 7 3 3
  5  USA Rajeev Ram 63 6 6  

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  8  Francie Stéphane Robert 3 6 6  
   USA Brendan Evans 6 2 2  
  8  Francie Stéphane Robert 7 6    
  WC  Jihoafrická republika Izak van der Merwe 67 1    
WC  Jihoafrická republika Izak van der Merwe 7 7  
  Q  Izrael Noam Okun 65 62    
    8  Francie Stéphane Robert 7 6  
     Jamajka Dustin Brown 65 3  
     Belgie Steve Darcis 6 3 4  
   Francie Laurent Recouderc 3 6 6  
   Francie Laurent Recouderc 4 4  
     Jamajka Dustin Brown 6 6    
   Jamajka Dustin Brown 6 3 6
  4  Švýcarsko Marco Chiudinelli 4 6 4  
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  6  Belgie Xavier Malisse 4 2    
   Indie Somdev Devvarman 6 6    
     Indie Somdev Devvarman 6 6    
     Brazílie Thiago Alves 4 1    
   Brazílie Thiago Alves 5 6 6
     Ukrajina Oleksandr Dolgopolov 7 2 3  
       Indie Somdev Devvarman 1 3  
  2  Španělsko David Ferrer 6 6  
  Q  Švédsko Filip Prpic 6 7    
   Španělsko Iván Navarro 3 5    
Q  Švédsko Filip Prpic 3 4  
  2  Španělsko David Ferrer 6 6    
   Slovensko Karol Beck 1 5  
  2  Španělsko David Ferrer 6 7    

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráčů[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenisté (Konečné kolo)
Žebříček ATP
1 Jihoafrická republika Wesley Moodie
Zimbabwe Kevin Ullyett (1. kolo)
35
2 Švédsko Johan Brunström
Nizozemské Antily Jean-Julien Rojer (čtvrtfinále)
83
3 USA Eric Butorac
USA Rajeev Ram (semifinále)
89
4 Jihoafrická republika Jeff Coetzee
Nizozemsko Rogier Wassen (1. kolo)
117

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body ATP Částka
Vítězové 250 24 350 USD
Finalisté 150 12 800 USD
Semifinále 90 6 930 USD
Čtvrtfinále 45 3 970 USD
1. kolo 0 2 330 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   Čtvrtfinále   Semifinále   Finále
                               
1  Jihoafrická republika Wesley Moodie
 Zimbabwe Kevin Ullyett
62 63    
   Belgie Steve Darcis
 Belgie Xavier Malisse
7 7          Belgie Steve Darcis
 Belgie Xavier Malisse
3 6 10  
   Francie Laurent Recouderc
 Francie Stéphane Robert
2 2        Thajsko Sa. Ratiwatana
 Thajsko So. Ratiwatana
6 4 8  
   Thajsko Sa. Ratiwatana
 Thajsko So. Ratiwatana
6 6            Belgie Steve Darcis
 Belgie Xavier Malisse
5 6 7  
4  Jihoafrická republika Jeff Coetzee
 Nizozemsko Rogier Wassen
6 2 8          Slovensko Karol Beck
 Izrael Harel Levy
7 4 10  
WC  Jihoafrická republika Raven Klaasen
 Jihoafrická republika Izak van der Merwe
4 6 10     WC  Jihoafrická republika Raven Klaasen
 Jihoafrická republika Izak van der Merwe
4 6 8
   Slovensko Karol Beck
 Izrael Harel Levy
5 6 10      Slovensko Karol Beck
 Izrael Harel Levy
6 2 10  
   Polsko Tomasz Bednarek
 Polsko Mateusz Kowalczyk
7 4 7          Slovensko Karol Beck
 Izrael Harel Levy
6 3 5
WC  Jihoafrická republika Ruan Roelofse
 Jihoafrická republika Nikala Scholtz
4 1            Indie Rohan Bopanna
 Pákistán A-u-H Qureshi
2 6 10
   Indie Prakash Amritraj
 USA James Cerretani
6 6          Indie Prakash Amritraj
 USA James Cerretani
4 66    
   Německo Philipp Marx
 Slovensko Igor Zelenay
66 3     3  USA Eric Butorac
 USA Rajeev Ram
6 7    
3  USA Eric Butorac
 USA Rajeev Ram
7 6         3  USA Eric Butorac
 USA Rajeev Ram
65 4  
   Indie Rohan Bopanna
 Pákistán A-u-H Qureshi
4 6 10          Indie Rohan Bopanna
 Pákistán A-u-H Qureshi
7 6    
   Švýcarsko Yves Allegro
 Švýcarsko Marco Chiudinelli
6 3 5        Indie Rohan Bopanna
 Pákistán A-u-H Qureshi
3 6  
   Jihoafrická republika Rik de Voest
 Tchaj-wan Lu Jan-sun
3 4     2  Švédsko Johan Brunström
 Nizozemské Antily Jean-Julien Rojer
6 3 r  
2  Švédsko Johan Brunström
 Nizozemské Antily Jean-Julien Rojer
6 6    

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]