Rychle a zběsile 5

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rychle a zběsile 5
Původní název Fast Five
Země USA
Jazyk angličtina
Délka 125 min
Žánr Akční / Krimi / Drama / Thriller
Režie Justin Lin
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Elsa Patakyová, Gal Gadot, Ludacris, Michelle Rodriguez
Hudba Brian Tyler
Výroba a distribuce
Premiéra 05.05.2011
Rozpočet 125 000 000 $
Tržby 626 100 000 $
Předchozí a následující díl
Rychlí a zběsilí Rychle a zběsile 6
Rychle a zběsile 5 na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb

Rychle a zběsile 5 (v anglickém originále Fast Five) je americký akční film ze série Rychle a zběsile. Do kin se tento snímek dostal 5. května 2011. Hlavní hrdinové jsou opět Dominic Torreto (Vin Diesel), Brian O´Coner (Paul Walker) a Domova sestra (Jordana Brewster). Novou hvězdou je The Rock, který hraje agenta Hobbse. Děj filmu se odehrává mezi 4. a 5. dílem. Konec filmu je otevřen dalšímu dílu protože se ukáže že Letty není mrtvá.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dominic se rozhodne zničit jednoho lichváře, který vlastní skoro vše po městě Rio de Janeiro. Nejdříve zapálí jeho peníze kdesi v jeho podniku a nakonec se rozhodnou vykrást sejf se 100 000 000 dolarů. Proti těmto zlodějům je nasazen nejlepší agent FBI Hobbs, který ještě nikdy neměl neúspěch. Při jedné z mnoha přestřelek Dominic s Brianem zachrání agentovi FBI život, ale zbytek jeho týmu je zastřelen. Při této přestřelce umírá také Vince. Tímto agent dluží Domovi život a přistupuje na jeho stranu spolu s agentovou tlumočnicí. Když se konečně rozhodnou ukrást sejf, tak použijí obrněné vozidlo na odlákání pozornosti a s dvěma auty (Dodge Charger) vytrhnou sejf ze zdi a ujíždí policistům. Nakonec vše dobře dopadne a všichni si utečou i s penězi kdo ví kam.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Rychlí a zběsilí[editovat | editovat zdroj]

Další[editovat | editovat zdroj]