Rima Fakih

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rima Fakih
Rima Fakih
Rima Fakih
Narození 22. září 1985 (28 let)
Libanon Srifa, Libanon
Znám(á) jako Miss USA 2010
Nábož. vyznání ší'itský islám

Rima Fakih (arabsky: ريما فقيه, narozená 22. září 1985) je americká účastnice soutěží krásy původem z Libanonu a úřadující Miss USA. V soutěži zastupovala stát Michigan, kde se v září předchozího roku stala taktéž královnou krásy v soutěži Miss Michigan USA. Jakožto libanonská muslimka se stala první osobou své národnosti, etnika a víry, která se stala Miss USA.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodila se ve vesnici Srifa v jižním Libanonu do ší'itské muslimské rodiny a v důsledku libanonské občanské války společně s rodiči roku 1993 emigrovala do Spojených států.[1] Až do roku 2003 žila v New Yorku, kdy se přestěhovala do arabsko-americké komunity v DearbornuMichiganu.[1] Zde absolvovala Henry Ford Community College a vystudovala ekonomii a business management na University of Michigan–Dearborn.

Soutěže krásy se poprvé zúčastnila v devatenácti letech, kdy se stala Miss Wayne County. V roce 2008 odjela do Libanonu, kde se zúčastnila Miss Lebanon Emigrant, což je součást klasické národní soutěže krásy, určená pro ženy s libanonským původem a libanonské emigrantky. V soutěži se umístila na třetím místě. V září 2009 zvítězila v soutěži Miss Michigan, díky čemuž postoupila do soutěže Miss USA, kterou v roce 2010 vyhrála. V srpnu téhož roku reprezentovala Spojené státy v soutěži Miss Universe, ale neprobojovala se do semifinále.

V souvislosti se zamýšleným muslimským centrem, které by mělo stát na dolním Manhattanu nedaleko Ground zero se vyjádřila následovně: „Naprosto souhlasím s prezidentem Obamou a jeho prohlášením o ústavou zaručených právech svobody náboženského vyznání. Centrum by však nemělo být tak blízko Světového obchodního centra. Měli bychom se být znepokojeni více onou tragédií než náboženstvím.“[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons
Wikimedia Commons nabízí obrázky, zvuky či videa k tématu

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rima Fakih na anglické Wikipedii.

  1. a b HENRY, Derrick. In Miss USA Contest, a Novel Twist [online]. The New York Times, 2010-05-17, [cit. 2010-10-20]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Miss USA Weighs in on Mosque Controversy [online]. Inside Edition, [cit. 2010-10-20]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Miss USA
Předchůdce:
Kristen Dalton
2010
Rima Fakih
Nástupce:
úřadující