progeCAD

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
progeCAD
Vývojář Progesoft s.a.s.
Aktuální verze progeCAD 2013 (únor 2013)
Operační systém Microsoft Windows XP,Vista,7,8, Mac OS
Typ softwaru CAD
Web progesoft.com

progeCAD je software pro 2D a 3D projektování a konstruování (CAD). ProgeCAD emuluje některé funkce AutoCADu a lze ho použít jako finančně příznivou alternativu za program AutoCAD. Je to italský CAD software od společnosti ProgeSOFT postavený na jádru IntelliCAD 7. Program pracuje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Mac OS.

progeCAD pracuje s formáty DWG AutoCAD 2013 a starší až do verze 2.5. Program umožňuje 2D i 3D profesionální kreslení a tisk na papíry rozměrů A5 až A0. Je určen pro kreslení výkresů a vytváření projektů zejména ve stavebnictví, architektuře, strojírenství, elektro, designu apod. Program obsahuje všechny standardní funkce pro 2D a 3D projektování. Oproti AutoCADu neobsahuje ARX, ale využívá vlastní formát DRX C++ a obsahuje i funkce, které AutoCAD nemá, jako například konvertor z PDF do DWG nebo photo render.

Platforma progeCAD poskytuje API rozhraní jako je například: AutoLISP a VBA pro tvorbu nadstaveb třetích nezávislých stran.

Nativním formátem programu je DWG (ve verzi získané zpětným inženýrstvím, existují tedy některé nekompatibility), dále podporuje DXF DWF.

progeCAD pro školy[editovat | editovat zdroj]

Pro školy je progeCAD k dispozici pro nekomerční použití zdarma u distributora pro ČR a SR.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]