Predátoři

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Možná hledáte: Predátor, biologický pojem.
Predátoři
Původní název Predators
Jazyk angličtina
Délka 107 minut
Žánr akční sci-fi
Scénář Michael Finch
Alex Litvak
Jim Thomas
John Thomas
Režie Nimród Antal
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Adrien Brody
Laurence Fishburne
Topher Grace
Alice Braga
Danny Trejo
Walton Goggins
Produkce Robert Rodriguez
John Davis
Elizabeth Avellan
Hudba John Debney
Alan Silvestri
Výroba a distribuce
Premiéra Česko 8. červenec 2010
USA 9. červenec 2010
Distribuce 20th Century Fox
Rozpočet 45.000.000 USD[1]
Předchozí a následující díl
Predátor 2
Predátoři na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb

Predátoři je americký akční film s prvky sci-fi, který roku 2010 natočil režisér Nimród Antal. Jde o nepřímé pokračování filmů Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1987 a Predátor 2 (1990). Producent Robert Rodriguez pojmenoval film množným číslem obdobně, jako tomu bylo u filmu Vetřelci.

Příběh svádí do souboje lidskou rasu a mimozemské lovce zvané predátoři.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Několik lidí se probouzí při volném pádu ve vzduchu. Na sobě mají přidělané jakési padáky, které se ale otevírají až při určité nadmořské výšce, jeden se neotevře vůbec. Royce (Adrien Brody) se jako první setkává s Cuchillem (Danny Trejo) z Mexického drogového kartelu. Záhy se k nim přidávají voják specnaz Nikolaj (Oleg Taktarov), sniperka Izraelských obranných sil Isabelle (Alice Braga), člen Jednotné revoluční fronty Mombasa (Mahershalalhashbaz Ali), vězeň FBI čekajícího na vykonání rozsudku smrti Stan, zabiják Jakuzy Hanzo (Louis Ozawa Changchien) a doktor Edwin (Topher Grace).

Při více či méně silné spolupráci se všichni snaží dostat z džungle do nejbližší civilizace, ale posléze dochází k útesu, kde na obloze jsou vidět cizí, blízké planety a je zřejmé, že již nejsou vůbec na Zemi. Cestou také potkávají útočiště neznámého vojáka, který všude nastražil pasti na něco velkého a je tedy zřejmé, že právě něco velkého bude tentokrát lovit je. Jdou tedy dále, ale záhy se ozve podivný dupot. Vrhají se na ně podivná zvířata. Když společně zvířata pobijí svými zbraněmi jdou po jejich stopách dokud nedorazí do podivného tábora s děsivou atmosférou: na stromech jsou za nohy pověšena těla stažená z kůže a všude na zemi jsou pohozeny lidské lebky...Najdou predátora, který je přivázaný ke stromu. Když k němu Nikolai přiloží kulomet predátor se vzbudí a omylem upoutá pozornost svých věznitelů...Mombasa je záhy probodnut třemi železnými kopiemi. Royce zahlédne tři neviditelné přízraky se svítícíma očima. Tým začne po návštěvě pálit. Lovci palbu opětují plasmou. Jedna střela Nikolaiovi poškodí kulomet. Tým nakonec uteče. V džungli je najde člen námořní pěchoty Noland Roland (Lawrence Fishburne), který na planete přežil za pomoci energetické pušky, masky a náramkového počítače, které lovcům ukradl. Mariňák hosty zavede do své pevnosti na kopci, tam jim vysvětlí že byli loveni mimozemskými lovci a že byli na planetu vyhozeni z jediného důvodu: aby se stali živou kořistí pro novou rasu predátorů. V noci se ale ukáže že Noland je mrchožrout a pokusí se je všechny zabít plynem, poté je sám zabit Superpredátorem. Skupina z místa utíká a začíná finální lov. Postupně umírá jeden člen skupiny za druhým až na konec zůstane jen Royce, Isabelle a Edwin...

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Predators na anglické Wikipedii.

  1. NÁVAI, Anikó. Népszabadság on-line [online]. 2010-01-10 [cit. 2010-07-09]. Magyar vircsaft Texasban. Dostupné z WWW.

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]