Porto Alegre

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Poloha města na mapě Brazílie

Porto Alegre je jedno z největších měst v Brazílii a hlavní město spolkového státu Rio Grande do Sul. Město je jedno z nejdůležitějších kulturních, politických a ekonomických středisek v jižní části Brazílie. Jedná se také o centrum vzdělanosti, neboť se zde nachází množství významných univerzit. Ve městě se nachází mezinárodní letiště a rušný přístav.

Demografie[editovat | editovat zdroj]

Podle sčítání z roku 2006 zde žije zhruba 1 441 000 obyvatel. Porto Alegre je jedno z nejbohatších a také nejrozmanitějších měst v Latinské Americe. Ve městě žije mnoho imigrantů z nejrůznějších částí světa, nejvíce ovšem z Portugalska, Německa, Itálie, Španělska a Polska. Ve městě ovšem najdeme rovněž početnou židovskou a arabskou komunitu.

Ekonomie, společnost, zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Porto Alegre je též známo jako pořadatel Nezávislého ekonomického fora, seskupení intelektuálů oponentů kapacit Světového měnového fondu a banky, pořádaného v duchu měkké ekonomické transpormace v duchu "Peníze jsou tu kvůli lidem, nikoliv lidé kvůli penězům".(zdroj Literární noviny) Porto Alegre je také známo jako zkušený organizátor akcí v duchu přímé demokracie (zdroj: seznam linků Network of Dirct Democracy Initiative in Europe)

Partnerská města[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]