Portál:Harry Potter

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Portál Harry Potter
Snitch.jpg

Vítejte na portálu o sáze Harry Potter.

Harry Potter je název řady fantasy knížek o mladém čarodějnickém učni napsaných britskou autorkou J. K. Rowlingovou. Následně bylo podle knížek vytvořeno několik filmů a počítačových her. První díl série – Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher's Stone) – byl vydán v roce 1997, samotný děj se však odehrává v rozmezí let letech 1991 až 1998 a epilog je umístěn do roku 2017.

Vybraný článek

Vybraný článek

Severus Snape je literární postava z románů o Harrym Potterovi spisovatelky Joanne Rowlingové. Narodil se 9. ledna 1958 nebo 1959 čarodějce Eileen Lloydové Princeové, provdané Snapeové a mudlovi Tobiasovi Snapeovi, je tedy čarodějem dvojí krve. Patnáct let byl profesorem lektvarů na bradavické Škole čar a kouzel, šestnáctý rok vyučoval obranu proti černé magii. Je nejméně oblíbeným profesorem Harryho Pottera, ke kterému se od začátku chová s despektem a záští. Severus Snape má zažloutlou sinalou pleť, studené prázdné černé oči, hákovitý nos a mastné černé vlasy po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná „přerostlého netopýra“. Právě v toto zvíře se sám Snape doopravdy dokáže přeměnit. Ve filmu ho hraje Alan Rickman.

Zajímavosti

Věděli jste, že...

…Olivanderovi vyrábějí hůlky už 2396 let (od roku 382 př. n. l.)?

Harry je viteálem lorda Voldemorta?

Sirius je příbuzný se svým vrahem, tj. Belatrix Lestrangeovou?

...Harry pojmenuje svého syna podle Brumbála a Snapea?

...Snape už od malička miloval matku Harryho, Lily a proto přešel na stranu dobra?

...Harry je potomkem nejmladšího ze tří bratří, Ignotuse Peverella, a Lord Voldemort je potomkem prostředního bratra, Cadmuse Peverella, což znamená, že Harry a Voldemort jsou příbuzní?

…Harryho hůlka se v knize Harry Potter a relikvie smrti zlomí?

Hláška

Hláška

Tak fajn, zůstanu tady, až porazíte Voldemorta, dejte mi laskavě vědět, ano?
—  Harry

Obrázek

Obrázek

znak Bradavic

Znak Bradavic
Bradavice mají čtvrcený znak se středním štítkem, tedy znak rozdělený na čtyři části a malý štítek uprostřed. Ve čtyřech polích jsou znaky jednotlivých kolejí, vlevo nahoře je zlatý lev na červeném poli (Nebelvír), vpravo nahoře stříbrný had na zeleném poli (Zmijozel), vlevo dole černý jezevec na zlatém poli (Mrzimor) a vpravo dole je havraspárská zlatá orlice na modrém poli. Uprostřed je písmeno H (=Hogwarts, anglicky Bradavice).

Informace

Informace

  • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Harry Potter}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Hlavní články

Hlavní články

Nové

Nové

Kategorie

Kategorie

Pomoc

Pomozte

Stále je tu toho hodně na doplnění:

Založit:
MagorianRonan
další postavy: Seznam postav z Harryho Pottera