Pod kupolí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Pod kupolí je kniha Stephena Kinga žánru sci-fi. V originále byla kniha vydána v listopadu 2009. Jedná se o přepsání knihy, kterou King začal pod stejným názvem psát roku 1972 a později v roce 1982 s názvem The Cannibals (Kanibalové). Jak King avizoval na své oficiální stránce, tyto dvě nedokončené knihy byly "dva velmi rozdílné pokusy o zpracování téhož nápadu, který se zabývá chováním lidí, jsou-li odříznuti od společnosti, ke které vždy patřili. Takže The Cannibals měla být stejně jako Nezbytné věci sociální komedie. Nové Pod kupolí je bráno smrtelně vážně." Z původně napsaného materiálu je v knize zahrnuta pouze původní kapitola.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Dale "Barbie" Barbara - bývalý armádní poručík. Po opuštění armády se stal tulákem. Po potyčce s Juniorem Renniem a jeho přáteli se chystal opustit město, ale byl spolu s jeho obyvateli uvězněn pod kupolí. Americká armáda jej určila jako držitele pořádku ve městě, což ale nebylo možné kvůli Velkému Jimovi. Později je obviněn z několika zinscenovaných vražd. Je jedním z 26 přeživších Kupole.
  • Julia Shumwayová - Cynická a zvídavá majitelka a editorka místních novin (Demokrat). Přes svůj telefon se stane spojkou mezi Colonelem Coxem (Armádní důstojík vně kupole) a Dalem Barbarou. Mezi ní a Barbarou je romantická linie.