Plavání na Letních olympijských hrách 1976

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olympic rings with white rims.svg
Plavání

Plavání na Letních olympijských hrách 1976.

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Spojené státy americké (USA) 13 14 7 34
2. Německá demokratická republika (GDR) 11 6 2 19
3. Sovětský svaz (URS) 1 3 5 9
4. Velká Británie (GBR) 1 1 1 3
5. Kanada (CAN) 0 2 6 8
6. Západní Německo (FRG) 0 0 2 2
Nizozemsko (NED) 0 0 2 2
8. Austrálie (AUS) 0 0 1 1
Celkem 26 26 26 78


Soutěže mužů[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaileZlato Čas Stříbrná olympijská medaileStříbro Čas Bronzová olympijská medaileBronz Čas
100 m
volný způsob
 Jim Montgomery
Spojené státy americké (USA)
49.99  Jack Babashoff
Spojené státy americké (USA)
50.81  Peter Nocke
Západní Německo (FRG)
51.31
200 m
volný způsob
 Bruce Furniss
Spojené státy americké (USA)
1:50.29  John Naber
Spojené státy americké (USA)
1:50.50  Jim Montgomery
Spojené státy americké (USA)
1:50.58
400 m
volný způsob
 Brian Goodell
Spojené státy americké (USA)
3:51.93  Tim Shaw
Spojené státy americké (USA)
3:52.54  Vladimir Raskatov
Sovětský svaz (URS)
3:55.76
1500 m
volný způsob
 Brian Goodell
Spojené státy americké (USA)
15:02.40  Bobby Hackett
Spojené státy americké (USA)
15:03.91  Stephen Holland
Austrálie (AUS)
15:04.66
100 m
znak
 John Naber
Spojené státy americké (USA)
55.49  Peter Rocca
Spojené státy americké (USA)
56.34  Roland Matthes
Německá demokratická republika (GDR)
57.22
200 m
znak
 John Naber
Spojené státy americké (USA)
1:59.19  Peter Rocca
Spojené státy americké (USA)
2:00.55  Dan Harrigan
Spojené státy americké (USA)
2:01.35
100 m
prsa
 John Hencken
Spojené státy americké (USA)
1:03.11  David Wilkie
Velká Británie (GBR)
1:03.43  Arvydas Juozaitis
Sovětský svaz (URS)
1:04.23
200 m
prsa
 David Wilkie
Velká Británie (GBR)
2:15.11  John Hencken
Spojené státy americké (USA)
2:17.26  Rick Colella
Spojené státy americké (USA)
2:19.20
100 m
motýlek
 Matt Vogel
Spojené státy americké (USA)
54.35  Joe Bottom
Spojené státy americké (USA)
54.50  Gary Hall, Sr.
Spojené státy americké (USA)
54.65
200 m
motýlek
 Mike Bruner
Spojené státy americké (USA)
1:59.23  Steve Gregg
Spojené státy americké (USA)
1:59.54  Bill Forrester
Spojené státy americké (USA)
1:59.96
400 m
polohový závod
 Rod Strachan
Spojené státy americké (USA)
4:23.68  Tim McKee
Spojené státy americké (USA)
4:24.62  Andrei Smirnov
Sovětský svaz (URS)
4:26.90
štafeta 4×200 m
volný způsob
Spojené státy americké (USA)
John Naber
Mike Bruner
Bruce Furniss
Jim Montgomery
7:23.22 Sovětský svaz (URS)
Vladimir Raskatov
Andrei Bogdanov
Sergey Kopliakov
Andrey Krylov
7:27.97 Velká Británie (GBR)
Alan McClatchey
Brian Brinkley
Gordon Downie
David Dunne
7:32.11
štafeta 4×100 m
polohový závod
Spojené státy americké (USA)
John Naber
John Hencken
Matt Vogel
Jim Montgomery
3:42.22 Kanada (CAN)
Stephen Pickell
Graham Smith
Clay Evans
Gary MacDonald
3:45.94 Západní Německo (FRG)
Klaus Steinbach
Michael Kraus
Walter Kusch
Peter Nocke
3:47.29

* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.


Soutěže žen[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaileZlato Čas Stříbrná olympijská medaileStříbro Čas Bronzová olympijská medaileBronz Čas
100 m
volný způsob
 Kornelia Enderová
Německá demokratická republika (GDR)
55.65  Petra Priemer
Německá demokratická republika (GDR)
56.49  Enith Brigitha
Nizozemsko (NED)
56.65
200 m
volný způsob
 Kornelia Enderová
Německá demokratická republika (GDR)
1:59.26  Shirley Babashoff
Spojené státy americké (USA)
2:01.22  Enith Brigitha
Nizozemsko (NED)
2:01.40
400 m
volný způsob
 Petra Thümer
Německá demokratická republika (GDR)
4:09.89  Shirley Babashoff
Spojené státy americké (USA)
4:10.46  Shannon Smith
Kanada (CAN)
4:14.60
800 m
volný způsob
 Petra Thümer
Německá demokratická republika (GDR)
8:37.14  Shirley Babashoff
Spojené státy americké (USA)
8:37.59  Wendy Weinberg
Spojené státy americké (USA)
8:42.60
100 m
znak
 Ulrike Richter
Německá demokratická republika (GDR)
1:01.83  Birgit Treiber
Německá demokratická republika (GDR)
1:03.41  Nancy Garapick
Kanada (CAN)
1:03.71
200 m
znak
 Ulrike Richter
Německá demokratická republika (GDR)
2:13.43  Birgit Treiber
Německá demokratická republika (GDR)
2:14.97  Nancy Garapick
Kanada (CAN)
2:15.60
100 m
prsa
 Hannelore Anke
Německá demokratická republika (GDR)
1:11.16  Lyubov Rusanova
Sovětský svaz (URS)
1:13.04  Marina Koshevaya
Sovětský svaz (URS)
1:13.30
200 m
prsa
 Marina Koshevaya
Sovětský svaz (URS)
2:33.35  Marina Yurchenya
Sovětský svaz (URS)
2:36.08  Lyubov Rusanova
Sovětský svaz (URS)
2:36.22
100 m
motýlek
 Kornelia Enderová
Německá demokratická republika (GDR)
1:00.13  Andrea Pollack
Německá demokratická republika (GDR)
1:00.98  Wendy Boglioli
Spojené státy americké (USA)
1:01.17
200 m
motýlek
 Andrea Pollack
Německá demokratická republika (GDR)
2:11.41  Ulrike Tauber
Německá demokratická republika (GDR)
2:12.50  Rosemarie Gabriel
Německá demokratická republika (GDR)
2:12.86
400 m
polohový závod
 Ulrike Tauber
Německá demokratická republika (GDR)
4:42.77  Cheryl Gibson
Kanada (CAN)
4:48.10  Becky Smith
Kanada (CAN)
4:50.48
štafeta 4×100 m
volný způsob
Spojené státy americké (USA)
Kim Peyton
Jill Sterkel
Shirley Babashoff
Wendy Boglioli
3:44.82 Německá demokratická republika (GDR)
Petra Priemer
Kornelia Enderová
Claudia Hempel
Andrea Pollack
3:45.50 Kanada (CAN)
Becky Smith
Gail Amundrud
Barbara Clark
Anne Jardin
3:48.81
štafeta 4×100 m
polohový závod
Německá demokratická republika (GDR)
Ulrike Richter
Hannelore Anke
Kornelia Enderová
Andrea Pollack
4:07.95 Spojené státy americké (USA)
Camille Wright
Shirley Babashoff
Linda Jezek
Lauri Siering
4:14.55 Kanada (CAN)
Susan Sloan
Robin Corsiglia
Wendy Hogg
Anne Jardin
4:15.22

* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Swimming at the 1976 Summer Olympics na anglické Wikipedii.