Plavání na Letních olympijských hrách 1968

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olympic rings with white rims.svg
Plavání

Plavání na Letních olympijských hrách 1968.

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Spojené státy americké 21 15 16 52
2. Austrálie 3 2 3 8
3. Německá demokratická republika 2 3 1 6
4. Jugoslávie 1 1 0 2
5. Mexiko 1 0 1 2
6. Nizozemsko 1 0 0 1
7. Sovětský svaz 0 4 4 8
8. Kanada 0 3 1 4
9. Velká Británie 0 1 0 1
10. Západní Německo 0 0 2 2
11. Francie 0 0 1 1
Celkem 29 29 29 87


Soutěže mužů[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaileZlato Čas Stříbrná olympijská medaileStříbro Čas Bronzová olympijská medaileBronz Čas
100 m
volný způsob
 Michael Wenden
Austrálie (AUS)
52.2  Ken Walsh
Spojené státy americké (USA)
52.8  Mark Spitz
Spojené státy americké (USA)
53.0
200 m
volný způsob
 Michael Wenden
Austrálie (AUS)
1:55.2  Don Schollander
Spojené státy americké (USA)
1:55.8  John Nelson
Spojené státy americké (USA)
1:58.1
400 m
volný způsob
 Mike Burton
Spojené státy americké (USA)
4:09.0  Ralph Hutton
Kanada (CAN)
4:11.7  Alain Mosconi
Francie (FRA)
4:13.3
1500 m
volný způsob
 Mike Burton
Spojené státy americké (USA)
16:38.9  John Kinsella
Spojené státy americké (USA)
16:57.3  Greg Brough
Austrálie (AUS)
17:04.7
100 m
znak
 Roland Matthes
Německá demokratická republika (GDR)
58.7  Charlie Hickcox
Spojené státy americké (USA)
1:00.2  Ronnie Mills
Spojené státy americké (USA)
1:00.5
200 m
znak
 Roland Matthes
Německá demokratická republika (GDR)
2:09.6  Mitch Ivey
Spojené státy americké (USA)
2:10.6  Jack Horsley
Spojené státy americké (USA)
2:10.9
100 m
prsa
 Don McKenzie
Spojené státy americké (USA)
1:07.7  Vladimir Kosinsky
Sovětský svaz (URS)
1:08.0  Nikolai Pankin
Sovětský svaz (URS)
1:08.0
200 m
prsa
 Felipe Muñoz
Mexiko (MEX)
2:28.7  Vladimir Kosinsky
Sovětský svaz (URS)
2:29.2  Brian Job
Spojené státy americké (USA)
2:29.9
100 m
motýlek
 Doug Russell
Spojené státy americké (USA)
55.9  Mark Spitz
Spojené státy americké (USA)
56.4  Ross Wales
Spojené státy americké (USA)
57.2
200 m
motýlek
 Carl Robie
Spojené státy americké (USA)
2:08.7  Martyn Woodroffe
Velká Británie (GBR)
2:09.0  John Ferris
Spojené státy americké (USA)
2:09.3
200 m
polohový závod
 Charlie Hickcox
Spojené státy americké (USA)
2:12.0  Greg Buckingham
Spojené státy americké (USA)
2:13.0  John Ferris
Spojené státy americké (USA)
2:13.3
400 m
polohový závod
 Charlie Hickcox
Spojené státy americké (USA)
4:48.4  Gary Hall, Sr.
Spojené státy americké (USA)
4:48.7  Michael Holthaus
Západní Německo (FRG)
4:51.4
štafeta 4×100 m
volný způsob
Spojené státy americké (USA)
Zac Zorn
Stephen Rerych
Ken Walsh
Mark Spitz
3:31.7 Sovětský svaz (URS)
Georgi Kulikov
Viktor Mazanov
Semyon Belits-Geiman
Leonid Ilyichov
3:34.2 Austrálie (AUS)
Greg Rogers
Robert Cusack
Bob Windle
Michael Wenden
3:34.7
štafeta 4×200 m
volný způsob
Spojené státy americké (USA)
John Nelson
Stephen Rerych
Mark Spitz
Don Schollander
7:52.3 Austrálie (AUS)
Greg Rogers
Graham White
Bob Windle
Michael Wenden
7:53.7 Sovětský svaz (URS)
Vladimir Bure
Semyon Belits-Geiman
Georgi Kulikov
Leonid Ilyichov
8:01.6
štafeta 4×100 m
polohový závod
Spojené státy americké (USA)
Charlie Hickcox
Don McKenzie
Doug Russell
Ken Walsh
3:54.9 Německá demokratická republika (GDR)
Roland Matthes
Egon Henninger
Horst-Günter Gregor
Frank Wiegand
3:57.5 Sovětský svaz (URS)
Yuri Gromak
Vladimir Nemshilov
Vladimir Kosinsky
Leonid Ilyichov
4:00.7


* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.


Soutěže žen[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaileZlato Čas Stříbrná olympijská medaileStříbro Čas Bronzová olympijská medaileBronz Čas
100 m
volný způsob
 Jan Henne
Spojené státy americké (USA)
1:00.0  Susan Pedersen
Spojené státy americké (USA)
1:00.3  Linda Gustavson
Spojené státy americké (USA)
1:00.3
200 m
volný způsob
 Debbie Meyer
Spojené státy americké (USA)
2:10.5  Jan Henne
Spojené státy americké (USA)
2:11.0  Jane Barkman
Spojené státy americké (USA)
2:11.2
400 m
volný způsob
 Debbie Meyer
Spojené státy americké (USA)
4:31.8  Linda Gustavson
Spojené státy americké (USA)
4:35.5  Karen Moras
Austrálie (AUS)
4:37.0
800 m
volný způsob
 Debbie Meyer
Spojené státy americké (USA)
9:24.0  Pam Kruse
Spojené státy americké (USA)
9:35.7  Maria Teresa Ramírez
Mexiko (MEX)
9:38.5
100 m
znak
 Kaye Hall
Spojené státy americké (USA)
1:06.2  Elaine Tanner
Kanada (CAN)
1:06.7  Jane Swagerty
Spojené státy americké (USA)
1:08.1
200 m
znak
 Lillian Watson
Spojené státy americké (USA)
2:24.8  Elaine Tanner
Kanada (CAN)
2:27.4  Kaye Hall
Spojené státy americké (USA)
2:28.9
100 m
prsa
 Đurđica Bjedov
Jugoslávie (YUG)
1:15.8  Galina Prozumenshchikova
Sovětský svaz (URS)
1:15.9  Sharon Wichman
Spojené státy americké (USA)
1:16.1
200 m
prsa
 Sharon Wichman
Spojené státy americké (USA)
2:44.4  Đurđica Bjedov
Jugoslávie (YUG)
2:46.4  Galina Prozumenshchikova
Sovětský svaz (URS)
2:47.0
100 m
motýlek
 Lyn McClements
Austrálie (AUS)
1:05.5  Ellie Daniel
Spojené státy americké (USA)
1:05.8  Susan Shields
Spojené státy americké (USA)
1:06.2
200 m
motýlek
 Ada Kok
Nizozemsko (NED)
2:24.7  Helga Lindner
Německá demokratická republika (GDR)
2:24.8  Ellie Daniel
Spojené státy americké (USA)
2:25.9
200 m
polohový závod
 Claudia Kolb
Spojené státy americké (USA)
2:24.7  Susan Pedersen
Spojené státy americké (USA)
2:28.8  Jan Henne
Spojené státy americké (USA)
2:31.4
400 m
polohový závod
 Claudia Kolb
Spojené státy americké (USA)
5:08.5  Lynn Vidali
Spojené státy americké (USA)
5:22.2  Sabine Steinbach
Německá demokratická republika (GDR)
5:25.3
štafeta 4×100 m
volný způsob
Spojené státy americké (USA)
Jane Barkman
Linda Gustavson
Susan Pedersen
Jan Henne
4:02.5 Německá demokratická republika (GDR)
Gabriele Wetzko
Roswitha Krause
Uta Schmuck
Gabriele Perthes
4:05.7 Kanada (CAN)
Angela Coughlan
Marilyn Corson
Elaine Tanner
Marion Lay
4:07.2
štafeta 4×100 m
polohový závod
Spojené státy americké (USA)
Kaye Hall
Catie Ball
Ellie Daniel
Susan Pedersen
4:28.3 Austrálie (AUS)
Lynne Watson
Judy Playfair
Lyn McClements
Janet Steinbeck
4:30.0 Západní Německo (FRG)
Angelika Kraus
Uta Frommater
Heike Hustede
Heidemarie Reineck
4:36.4

* Nezúčastnili se finále, ale získali medaili.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Swimming at the 1968 Summer Olympics na anglické Wikipedii.