PlanetSide 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
PlanetSide 2
Vývojáři Sony Online Entertainment
Vydavatel(é) Sony Online Entertainment
Distributor Sony Online Entertainment
Engine Forge Light Engine
Platformy Windows, PlayStation 4
Datum vydání

Win: 20. listopadu 2012

PS4: 2. čtvrtletí 2014
Žánr MMOFPS
Módy Hra o více hráčích
Webové stránky planetside2.com

PlanetSide 2 je MMOFPS, která je vydaná společností Sony, odehrávající se na fiktivní planetě Auraxis. Hra je pokračování titulu PlanetSide který byl vydán roku 2003, PlanetSide 2 byla oficiálně oznámena 11. 7. 2011 s tím, že hra bude zcela zdarma (free to play).[zdroj?] Hra byla vydána 20. listopadu 2012 pro Windows,[1] vydání verze pro PlayStation 4 je naplánováno na 2. čtvrtletí 2014 [2]

PlanetSide 2 je jednou z mála her svého žánru, pomocí unikátního enginu zvládne hra až stovky hráčů na jednom místě.[zdroj?]

Hratelné frakce[editovat | editovat zdroj]

Terran Republic

Rasa, spoléhajicí na své starší, ale funkční technologie, vyhýbající se inovacím, přesto je Terran Republic jednou z nejlépe vybavených frakcí. Vysoký FireRate, slabý damage. Terranské jednotky spoléhají na svou rychlost, jednotu a údernost.

New Conglomerate

The New Conglomerate operuje převážně jako řízená skupina disidentů, jejich zbraně vypadají jako ze starého železa, přesto jsou funkční a velice efektivní, střední FireRate a brutální damage, jejich taktika je založena na Max unit s Brokovnicemi. New Conglomerate u vozidel spoléhají především na tvrdost a sílu.

Vanu Sovereignty

Vanu je rasa, jejíž filozofie se zakládá na inovaci a nových technologiích. Postupným výzkumem mimozemských technologií dosáhli na pokročilou technickou úroveň, což se projevuje jak na jejich vzhledu, tak zbraních. Zbraně mají veliký FireRate a slušný damage. Vanu je rasa s nejlépe pohyblivou technikou.

Zbraně a třídy (classy)[editovat | editovat zdroj]

V PlanetSide 2 se třída (classa), jakou si vyberete neváže na postavu, kterou si vytvoříte. Třídu je možné měnit jakmile zemřete, případně na stanicích u patřičných terminálů pro změnu. Hratelné povolání:

  • Light Assault - Voják disponující Jetpackem, umožňujícím mu být velice flexibilní a dostat se na místa, kam se ostatní jednotky nedostanou, Light Assault je navržen na používání převážně C-4, od začátku disponuje karabinou jakožto základní zbraní.
  • Heavy Assault - Těžká jednotka disponující jak velkou palebnou silou proti pěchotě, tak proti vozidlům. Heavy Assault používá LMG zbraň pro své povolání, a dále disponuje silnou zbraní ve formě naváděné i klasické bazuky.
  • Medic - Povolání navržené převážně na podporu, uzdravování a oživování hráčů. Má k dispozici jak klasickou zbraň pro mediky, tak "healovací" pistoli pro oživování spoluhráčů.
  • Engineer - Třída pracující převážně s vozidly a technikou, má k dispozici příslušenství pro opravování vozidel a MAXů. Taktéž má možnost doplňovat munici týmu a položit stacionární zbraň ve formě kulometu, nebo laserem naváděného děla.
  • Infiltrator - Sabotér, sniper disponující maskovacím zařízením, které ho činí na krátkou dobu téměř neviditelným, jako zbraň používá ostřelovací pušku nebo SMG.
  • Mechanized Assault Exo-Suit (MAX) - Pomalá ale velice tvrdá jednotka, disponující těžkou palebnou silou jak proti pěchotě, vozidlům či letectvu. Může být opraven pouze inženýrem a životy se mu sami neobnovují. V nejnovějším patchi je MAXe možné už pouze koupit za zdroje.

Vozidla[editovat | editovat zdroj]

Ve hře se vyskytuje několik druhů vozidel. Vozidla se nakupují za zdroje, jež lze získat z dobývání a obsazování základen.

Pozemní vozidla

Flash = Čtyřkolka, v základu beze zbraně, ale lze osadit kulometem, granátometem nebo brokovnicí), dostupná pro všechny frakce. Harasser = Nejrychlejší a nejlépe ovladatelná bugina, 1 kulomet v základu (dále možnost dokupovat další zbraně modofikované z hlavních vozidel frakcí), pro 3 hráče, dostupný pro všechny frakce. Sunderer = Obrněné vozidlo až pro 12 hráčů, schopné sloužit jako přemisťovací respawn pro hráče, dostupný pro všechny frakce. Lighting Tank = Lehký tank, pro 1 hráče, dostupný pro všechny frakce.

Letadla

Liberator = Bombardér až pro 3 hráče, dostupné pro všechny frakce. Galaxy = Přepravné vzdušné vozidlo až pro 12 hráčů, dostupné pro všechny frakce.

Terran Republic Prowler = Lehce obrněný tank s 2 hlavněmi a kulometem v základu, pro 2 hráče. Mosquito = Pomalá a slabě obratná stíhačka s největším množstvím munice, pro 1 hráče.

New Conglomerate Vanguard = Těžce obrněný tank s 1 hlavní a kulometem v základu, pro 2 hráče. Reaver = Nejrychlejší a středně obratná stíhačka s velkou palebnou silou, pro 1 hráče.

Vanu Sovereignty Magrider = Těžce obraněný, levitující tank s kulometem v základu, pro 2 hráče. Scythe = Rychlá, dobře obratná stíhačka, která je díky moderním technologiím velice stabilní, pro 1 hráče.

HW požadavky[editovat | editovat zdroj]

Minimální systémové požadavky[editovat | editovat zdroj]

Operační Systém: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel Core 2 Duo @ 3.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 6000+
RAM: 4 Gb
Prostor na disku: 15 Gb free
Video RAM: 512 Mb
Video Karta: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 4850
Zvuková Karta: DirectX Compatible
Síť: Broadband Internet Connection
Direct X: 9.0c

Doporučené systémové požadavky[editovat | editovat zdroj]

Operační Systém: Windows 7
Procesor: Intel Core i5 @ 3.3 GHz / AMD Phenom II X6 @ 3.3 GHz
RAM: 8 Gb
Prostor na disku: 15 Gb free
Video RAM: 1 Gb
Video Karta: nVidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 6870
Zvuková Karta: DirectX Compatible
Síť: Broadband Internet Connection
Direct X: 10

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku PlanetSide 2 na anglické Wikipedii.

  1. Profil na Zing, [cit. 2014-03-06]
  2. Profil na IGN, [cit. 2014-03-06]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]