Pat Angerer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pat Angerer
Pat Angerer.JPG
Číslo 51 - Indianapolis Colts
Linebacker
Osobní informace
Datum narození 31. ledna 1987
Místo narození Bettendorf, Iowa, USA
Občanství Spojené státy americké
Výška 183 centimetrů
Váha 107 kilogramů
Klubové informace
Univerzita University of Iowa
Draft NFL V roce 2010 jako 31. v 2. kole, celkově 63. týmem Indianapolis Colts
Kariéra Indianapolis Colts (2010 - současnost)
Týmové a individuální uspěchy

Patrick Aaron „Pat“ Angerer (* 31. ledna 1987, Bettendorf, stát Iowa) je americký fotbalista hrající na pozici Linebackera za tým Indianapolis Colts v National Football League. Univerzitní fotbal hrál za University of Iowa, poté byl vybrán v druhém kole Draftu NFL 2010 týmem Indianapolis Colts.

Vysoká škola[editovat | editovat zdroj]

Angerer navštěvoval Bettendorf High School, za kterou hrál americký fotbal. Na pozici Middle linebackera si připsal celkem 344 tacků, 17 sacků, 5 force fumblů a jednu interception. V posledním roce jako kapitán týmu zaznamenal rekord školy v počtu tacklů v jednom utkání (25), v sezóně (197) a kariéře (344), a byl zvolen do celostátního výběru všech škol. Web Rivals.com ho ohodnotil jako 26. nejlepšího linebackera v celých Spojených státech.[1] Angerer upřednostnil University of Iowa před školami Iowa State University, University of Indiana a University of Northern Illinois.

Univerzitní fotbal[editovat | editovat zdroj]

První sezónu strávil Angerer v třetím týmu na pozici weak side Linebackera, druhou vynechal kvůli zraněním. Po překonání mononukleózy a poraněních ramene, třísla a podkolenní šlachy se na začátku sezóny 2008 stal startujícím hráčem. Už z pozice middle linebackera zaznamenal 107 tacklů (62 asistovaných), 5 interceptionů a byl vybrán druhého týmu All-Big Ten. Za výkony v sezóně 2009 byl nominován na ceny Butkus Award, Lombardi Award, Bednarik Award a byl jedním ze šestnácti seminifinalistů na Bednarik Award.[2]

Profesionální fotbalová kariéra[editovat | editovat zdroj]

Pat Angerer byl vybrán v druhém kole Draftu NFL 2010 na 63. místě týmem Indianapolis Colts, za který hraje dodnes. V jeho dresu se potkává se spoluhráčem z univerzity A. J. Eddsem.

Indianapolis Colts[editovat | editovat zdroj]

Nováčkovskou sezónu začal Angerer na pozici náhradního Middle linebackera za Gary Brackettem. První start v NFL si připsal v šestém týdnu po Brackettově zranění. Proti Washingtonu Redskins zaznamenal 11 tacklů, sack a dvě ubráněné přihrávky, a do konce sezóny se stal startujícím hráčem na své pozici. Za celý ročník 2010 si připsal 88 tacklů (30 asistovaných), jeden sack a force fumble. Na začátku sezóny 2011 si udržel pozici startujícího Middle linebackera a v jinak mizerné sezóně svého týmu byl světlou výjimkou: zaznamenal 148 tacklů (čtvrté nevyšší výkon v celé NFL) z toho 70 asistovaných, jeden sack, tři ubráněné body, jednu interception a dva forced fumbly. Od sezóny 2012 se přesunuje na pozici levého Inside linebackera, ovšem kvůli zranění odehraje jedenáct utkání z toho pouze tři jako startující hráč. Kromě toho si připíše 57 tacklů (28 asistovaných), jednou ubráněné body a v zápase prvního kola play-off proti Baltimore Ravens také jeden force fumble.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Pat Angerer má tři starší bratry a sestru. Po vítězném Orange Bowlu proti Georgia Institute of Technology požádal přítelkyni z Vysoké školy Mary Beth o ruku, vzali se 10. července 2010.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pat Angerer na anglické Wikipedii.

  1. Inside linebackers 2005 [online]. Rivals.com, 19. ledna 2005. Dostupné online.  
  2. Iowa's Angerer, UW's Schofield semifinalists [online]. Dubuque Telegraph Herald, 6. listopadu 2009. Dostupné online.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]