PICAxe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Mikroprocesory PICaxe jsou založené na architektuře PIC, vyráběné firmou Microchip Technology. Jediným rozdílem je, že na PICAXE je nahrán program, který usnadňuje naprogramování. Programován je přes počítač a je postaven na jazyce BASIC

Využití[editovat | editovat zdroj]

Nejlépe se dají využít v amatérské robotice. Díky programu PICaxe si totiž již zájemce nemusí kupovat programátor za několik desítek tisíc, protože pro komunikaci s počítačem stačí jednoduchý sériový kabel COM a několik rezistorů. Procesor lze přeprogramovat až 100 000x, což většině běžných uživatelů bohatě vystačí. Nevýhodou je, že se musí dávat větší pozor při manipulaci s ním, protože když se připojí k příliš vysokému napětí (okolo 6 V), nebude se dát znovu použit.

PICAxe v robotice[editovat | editovat zdroj]

Roboti vyrobení pomocí kontroléru PICAxe můžou jezdit, chodit, sledovat čáru, vyhýbat se překážkám, řešit bludiště, nebo třeba i hrát fotbal. Vše závisí na konstruktérovi a velikosti a typu kontroléru. PICAxe umožňuje zpracování signálu z čidel a senzorů, práci se získaným signálem a řízení elektromotorků, serva, LED, bzučáku a mnoho dalšího.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]