Oliver Wakeman

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Oliver_Wakeman
Oliver Wakeman (2010)
Oliver Wakeman (2010)
Základní informace
Narození 26. února 1972
Anglie Anglie
Žánry progressive rock, hard rock
Povolání hudebník
Příbuzná
témata
Strawbs, Yes
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Oliver Wakeman (26. února 1972) je klávesista a první syn Rick Wakemana. Spolupracoval s Clive Nolanem ze skupiny Arena a Tracy Hitchingsem na dvou progressive rockových koncepčních albech, Jabberwocky (vydáno 1999) a Hound of the Baskervilles.

Oliver též spolupracoval se Steve Howem, otcovým spoluhráčem ze skupiny Yes. Howe pracoval na Oliverově sólovém albu The 3 Ages of Magick, zatímco Oliver Howeově sólovém albu z roku 2005 Spectrum a pomáhal Howeovi s nahrávkou "Australia" pro US verzi kolekce Yes The Ultimate Yes.

Oliver se zúčastnil turné s Bob Catleyem a jako host na projektu Ayreon v roce 2004. Nahradil klávesistu Herb Schildta z americké progressive rockové skupiny Starcastle na RoSfest (Rites of Sprinf Festival) v roce 2007.

V roce 2008 bylo na oficiální webové stránce skupiny Yes oznámeno, že by se Oliver Wakeman mohl zúčastnit turné Yes ke 40. výročí skupiny.[1] Toto turné však bylo odloženo kvůli nemoci zpěváka Jona Andersona. V nové sestavě s Oliverem Wakemanem a Benoît Davidem místo Andersona absolvovali Yes koncerty v letech 2009 a 2010. Na posledním albu Yes Fly from Here se Wakeman podílel již pouze jako studiový hráč.

V roce 2009 se Oliver připojil ke skupině Strawbs (další otcově bývalé skupině) na jejich turné po Kanadě, Velké Británii a Itálii.[2]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Oliver Wakeman na anglické Wikipedii.

  1. YesWorld: The YES Online Serice
  2. Strawbs webpage 9 Jan 2009

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]