Olga Peretyatko

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olga Peretyatko
Olga Peretyatko
Olga Peretyatko
Narození 1980
Petrohrad, URS Sovětský svaz
Národnost ruská
Povolání operní pěvkyně
Období 2007
Website www.olgaperetyatko.com

Olga Aleksandrovna Peretyatko (rusky: Ольга Александровна Перетятько; česky: Olga Pereťjaťková; narozená 1980, Petrohrad, Sovětský svaz, dnes Rusko) je ruská operní pěvkyněsopranistka.

Profesní kariéra[editovat | editovat zdroj]

Se zpěvem začínala v dětském sboru Marijinského divadla v Petrohradu. Studia operního zpěvu ukončila na berlínské Vysoké škole Hannse Eislera (Hochschule für Musik „Hanns Eisler“) u Brendy Mitchelové poté, co opustila Rusko a usadila se v Německu. Stala se členkou Opery v Hamburku.

V roce 2007 obdržela 2. cenu na budapešťské pěvecké soutěži OPERALIA Plácido Domingo The World Opera Competition. Následně se objevila jako komorná Zuzana v Mozartově Figarově svatbě na scénách Théâtre des Champs-Élysées v Paříži a Drážďanech, jako komorná Blonda v komické opeře Únos ze serailu v nastudování mnichovské Bavorské státní opery, a jako Anne Trulove ve Stravinského Životu prostopášníka. V Pesaře ztvárnila postavu Corinny v Rossiniho korunovační opeře Cesta do Remeše společně s Accademia Rossiniana a do města se vrátila na věhlasný Rossiniho operní festival rolí Giulie v komické opeře La scala di seta. Poté zpívala Desdemonu v Othellu a nahrála Jezerní paní pod taktovkou Alberta Zeddy.

V červnu 2009 poprvé vystoupila v boloňském Teatro Comunale rolí Gildy v Rigolettu a následně debutovala v torontské Kanadské opeře titulní postavou ve Stravinského Slavíkovi, představením, které později otevřelo mezinárodní festival International Festival of Aix en Provence 2010.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • Meyerbeer : Semiramide (Tamiri), Naxos, Catalogue No: 8.660205-06
  • Rossini : La Donna del Lago (Albina), Naxos
  • Rossini : Otello (Desdemona) – DECCA

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]