Oldřich Lomecký

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tento článek pojednává o politikovi. O rychlostním kanoistovi, olympionikovi (1920–2011), pojednává článek Oldřich Lomecký (kanoista).
Ing. Oldřich Lomecký
Ing. Oldřich Lomecký
Ing. Oldřich Lomecký

Úřadující
Ve funkci od: 30. listopadu 2010

Narození 9. ledna 1957 (57 let)

Praha

Politický subjekt TOP 09
Vzdělání

Česko ČVUT

Webová stránka www.lomecky.cz
Commons Kategorie Oldřich Lomecký
Oldřich Lomecký (vpravo) při rozdávání polévky na Štědrý den 2013 na Václavském náměstí v Praze

Ing. Oldřich Lomecký (* 9. ledna 1957) je český politik. Od 30. listopadu 2010 je starostou Městské části Praha 1. Předsedá regionální organizaci TOP 09 Praha 1 a do roku 2011 byl členem předsednictva krajské organizace TOP 09 Praha.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Absolvoval Fakultu elektrotechniky ČVUT. Následně pracoval jako konstruktér elektronických měřících systémů televizních vysílačů, potom jako obchodní ředitel divize měřících přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Na stáži na fakultě ekonomie v belgickém Lutychu se posléze věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům EU. Po návratu pracoval na pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech zabývajících se mezinárodním obchodem a turistickým ruchem.

Politika[editovat | editovat zdroj]

Koaliční smlouva podepsaná 27. října 2010 určila vládnoucí koalici v Praze 1 ve složení TOP 09, ČSSD a Věci veřejné. V květnu 2011 však tato spolupráce skončila vystoupením Věcí veřejných z koalice poté, co Oldřich Lomecký obvinil místostarostku za Věci veřejné Janu Pařízkovou, že věděla o sledování politiků bezpečnostní agenturou ABL. Dvoučlenná koalice dvou zbývajících členů – TOP 09 a ČSSD – však má v Zastupitelstvu Městské části Praha 1 i nadále pohodlnou většinu.

Sokol[editovat | editovat zdroj]

Po vážném zranění v roce 1997 nastoupil o rok později do České obce sokolské na pozici ředitele Tyršova domu s kompetencí řízení komerčních aktivit tohoto občanského sdružení. V pozdějších letech byl jako aktivní sportovec a člen sokolské jednoty TJ Sokol Praha Vršovice II. postupně zvolen do nejvyšších činovnických funkcí v Sokole až do pozice 1. místostarosty ČOS.

Dobrovolní hasiči[editovat | editovat zdroj]

Městská část Praha 1 je zřizovatelem Sboru dobrovolných hasičů, který podléhá starostovi. Sbor zřídili svým usnesením z 6. září 2011 zastupitelé městské části.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  • Starosta Lomecký o Hájkovu útoku na gaye a lesby: Jde o názory klaustrofobní a jejich špičkou ledovce je norský terorista Breivik. Romea.cz [online]. . Dostupné online.