Nickelodeon Kids' Choice Awards

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo Nickelodeonu, stanice, která soutěž každoročně vysílá
Jediný hudební zástupce Nickelodeonu Americká vokálová skupina Big Time Rush vyhrála předávání cen jednou na Kids' Choice Awards 2012 v kategorii nejoblíbenější skupina

Kids' Choice Awards je považována za nejvýznamnější ocenění v televizním průmyslu.[zdroj?]. Soutěž se vysílá od roku 1988 a byla inspirována soutěží The Big Ballot, která se konala v roce 1987. Oceňované jsou především celebrity, seriály a hudební skupiny z Nickelodeonu a z Disney Channelu. Oceňovány jsou také seriály, hudební skupiny, celebrity a počítačové hry mimo Nickelodeon a Disney Channel. Cena se uděluje v Hollywoodu ve městě Los Angeles.

Soutěž vysílá stanice Nickelodeon vždy 31. března. Česká verze Nickelodeonu tuto soutěž vysílá vždy až 3. dubna s dabérem Janem Nedvědem který daboval v seriálu Big Time Rush Logana Hendersona. Všichni zúčastnění (diváci a nominovaní) jsou postříkáni nechutným zeleným slizem. Jde o jediné ocenění, kde se používá sliz i jakákoli jiná látka.

Kaskadéři[editovat | editovat zdroj]

V soutěži vystupují také kaskadéři, kteří skáčou z džípů do zeleného slizu či kteří se koupou ve slizu poté, co do něj sjedou po skluzavce která je poháněna tekoucím slizem.

Cena pro vítěze[editovat | editovat zdroj]

Ve všech kategoriích dostanou vítězové plastový raketoplán oranžové barvy, na kterém je bílý nápis Nickelodeon.

Seznam ročníků Kids' Choice Awards[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]