Mistrovství světa v rychlobruslení ve víceboji 2007

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rychlobruslařská hala Thialf v Heerenveenu

Mistrovství světa v rychlobruslení ve víceboji 2007 se konalo ve dnech 9. až 11. února 2007 v rychlobruslařské hale Thialf v nizozemském Heerenveenu. Pro muže to bylo 101. mistrovství světa, pro ženy 65. Z předchozího mistrovství světa obhajovali titul šampiona Američan Shani Davis, jenž zde skončil na šestém místě, a Kanaďanka Cindy Klassenová, která v Heerenveenu vybojovala bronzovou medaili.

Českou výpravu tvořily Andrea Jirků (23. místo) a Martina Sáblíková, která se umístila na páté příčce.

Program
9. února
10. února
11. února
500 m muži
500 m ženy
5 000 m muži
1 500 m ženy
1 500 m muži
3 000 m ženy
5 000 m ženy
10 000 m muži


Mužský šampionát[editovat | editovat zdroj]

Mužského mistrovství světa se zúčastnilo celkem 24 závodníků, 16 z Evropy: Nizozemsko (4), Norsko (4), Itálie (2), Německo (2), Finsko (1), Francie (1), Rusko (1), Švédsko (1); 6 ze Severní Ameriky: Kanada (4), USA (2); a 2 z Asie: Japonsko (1), Jižní Korea (1).

500 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Erben Wennemars NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 35,79
2. Denny Morrison KanadaKanada Kanada 35,81
3. Shani Davis USAUSA USA 35,84
4. Enrico Fabris ItálieItálie Itálie 36,27
5. Sven Kramer NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 36,41
6. Ivan Skobrev RuskoRusko Rusko 36,43
7. Stefan Heythausen NěmeckoNěmecko Německo 36,44
8. Čoj Kwun-won Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 36,53
9. Håvard Bøkko NorskoNorsko Norsko 36,58
10. Steven Elm KanadaKanada Kanada 36,66

5 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Sven Kramer NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 6:12,97
2. Carl Verheijen NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 6:16,16
3. Enrico Fabris ItálieItálie Itálie 6:19,10
4. Håvard Bøkko NorskoNorsko Norsko 6:20,34
5. Wouter Olde Heuvel NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 6:20,37
6. Arne Dankers KanadaKanada Kanada 6:24,29
7. Shani Davis USAUSA USA 6:26,20
8. Johan Röjler ŠvédskoŠvédsko Švédsko 6:26,96
9. Eskil Ervik NorskoNorsko Norsko 6:28,21
10. Erben Wennemars NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 6:29,65

1 500 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Erben Wennemars NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:45,19
2. Denny Morrison KanadaKanada Kanada 1:45,70
3. Enrico Fabris ItálieItálie Itálie 1:45,97
4. Shani Davis USAUSA USA 1:46,10
5. Carl Verheijen NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:47,18
6. Sven Kramer NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:47,20
7. Eskil Ervik NorskoNorsko Norsko 1:47,49
8. Steven Elm KanadaKanada Kanada 1:47,60
9. Stefan Heythausen NěmeckoNěmecko Německo 1:47,97
10. Håvard Bøkko NorskoNorsko Norsko 1:48,03

10 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Sven Kramer NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 12:49,88 (WR)
2. Carl Verheijen NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 12:55,30
3. Eskil Ervik NorskoNorsko Norsko 13:08,92
4. Enrico Fabris ItálieItálie Itálie 13:10,80
5. Håvard Bøkko NorskoNorsko Norsko 13:14,03
6. Wouter Olde Heuvel NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 13:18,38
7. Ivan Skobrev RuskoRusko Rusko 13:22,15
8. Johan Röjler ŠvédskoŠvédsko Švédsko 13:24,96
9. Arne Dankers KanadaKanada Kanada 13:25,43
10. Erben Wennemars NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 13:35,67

Celkové výsledky víceboje[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země 500 m 5 000 m 1 500 m 10 000 m Počet bodů
Zlatá medaile Sven Kramer NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 36,41 (5.) 6:12,97 (1.) 1:47,20 (6.) 12:49,88 (1.) 147,934
Stříbrná medaile Enrico Fabris ItálieItálie Itálie 36,27 (4.) 6:19,10 (3.) 1:45,97 (3.) 13:10,80 (4.) 149,043
Bronzová medaile Carl Verheijen NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 37,13 (15.) 6:16,16 (2.) 1:47,18 (5.) 12:55,30 (2.) 149,237
4. Håvard Bøkko NorskoNorsko Norsko 36,58 (9.) 6:20,34 (4.) 1:48,03 (10.) 13:14,03 (5.) 150,325
5. Erben Wennemars NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 35,79 (1.) 6:29,65 (10.) 1:45,19 (1.) 13:35,67 (10.) 150,601
6. Shani Davis USAUSA USA 35,84 (3.) 6:26,20 (7.) 1:46,10 (4.) 13:37,73 (11.) 150,712
7. Wouter Olde Heuvel NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 37,12 (14.) 6:20,37 (5.) 1:48,33 (12.) 13:18,38 (6.) 151,186
8. Eskil Ervik NorskoNorsko Norsko 37,40 (16.) 6:28,21 (9.) 1:47,49 (7.) 13:08,92 (3.) 151,497
9. Ivan Skobrev RuskoRusko Rusko 36,43 (6.) 6:29,91 (11.) 1:49,06 (15.) 13:22,15 (7.) 151,881
10. Denny Morrison KanadaKanada Kanada 35,81 (2.) 6:34,67 (15.) 1:45,70 (2.) 14:02,03 (12.) 152,611
11. Johan Röjler ŠvédskoŠvédsko Švédsko 37,60 (18.) 6:26,96 (8.) 1:49,35 (19.) 13:24,96 (8.) 152,994
12. Arne Dankers KanadaKanada Kanada 38,42 (23.) 6:24,29 (6.) 1:48,29 (11.) 13:25,43 (9.) 153,216
13. Steven Elm KanadaKanada Kanada 36,66 (10.) 6:39,23 (22.) 1:47,60 (8.) 112,449
14. Chad Hedrick USAUSA USA 36,77 (12.) 6:36,59 (17.) 1:48,46 (13.) 112,582
15. Justin Warsylewicz KanadaKanada Kanada 37,09 (13.) 6:33,12 (12.) 1:48,56 (14.) 112,588
16. Čoj Kwun-won Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 36,53 (8.) 6:37,57 (20.) 1:49,16 (17.) 112,673
17. Stefan Heythausen NěmeckoNěmecko Německo 36,44 (7.) 6:42,60 (23.) 1:47,97 (9.) 112,690
18. Sverre Haugli NorskoNorsko Norsko 37,64 (19.) 6:33,87 (13.) 1:49,07 (16.) 113,383
19. Henrik Christiansen NorskoNorsko Norsko 37,56 (17.) 6:36,94 (18.) 1:49,34 (18.) 113,700
20. Matteo Anesi ItálieItálie Itálie 37,69 (21.) 6:37,51 (19.) 1:50,00 (20.) 114,107
21. Hiroki Hirako JaponskoJaponsko Japonsko 37,64 (19.) 6:35,50 (16.) 1:51,59 (23.) 114,386
22. Alexis Contin FrancieFrancie Francie 37,72 (22.) 6:38,89 (21.) 1:51,19 (22.) 114,672
23. Jarmo Valtonen FinskoFinsko Finsko 36,67 (11.) 6:55,07 (24.) 1:50,01 (21.) 114,847
24. Tobias Schneider NěmeckoNěmecko Německo 1:28,98* (24.) 6:33,93 (14.) DNS 128,373

* pád

Ženský šampionát[editovat | editovat zdroj]

Ženského mistrovství světa se zúčastnilo celkem 24 závodnic, 14 z Evropy: Německo (4), Nizozemsko (4), Rusko (3), Česko (2), Norsko (1); 6 ze Severní Ameriky: Kanada (4), USA (2); a 4 z Asie: Čína (1), Japonsko (3).

500 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Anni Friesingerová NěmeckoNěmecko Německo 38,38
2. Ireen Wüstová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 38,44
3. Cindy Klassenová KanadaKanada Kanada 38,68
4. Jekatěrina Lobyševová RuskoRusko Rusko 38,88
5. Wang Fej ČínaCHN Čína 39,05
6. Christine Nesbittová KanadaKanada Kanada 39,18
7. Jekatěrina Abramovová RuskoRusko Rusko 39,68
8. Daniela Anschützová-Thomsová NěmeckoNěmecko Německo 39,70
9. Kristina Grovesová KanadaKanada Kanada 39,80
10. Claudia Pechsteinová NěmeckoNěmecko Německo 39,82
18. Martina Sáblíková ČeskoČesko Česko 40,96
24. Andrea Jirků ČeskoČesko Česko 42,40

1 500 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Ireen Wüstová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:54,05
2. Anni Friesingerová NěmeckoNěmecko Německo 1:55,90
3. Christine Nesbittová KanadaKanada Kanada 1:56,08
4. Cindy Klassenová KanadaKanada Kanada 1:56,37
5. Paulien van Deutekomová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:56,97
6. Kristina Grovesová KanadaKanada Kanada 1:57,33
7. Marja Visová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:58,02
8. Claudia Pechsteinová NěmeckoNěmecko Německo 1:58,04
9. Daniela Anschützová-Thomsová NěmeckoNěmecko Německo 1:58,17
10. Wang Fej ČínaCHN Čína 1:58,22
11. Martina Sáblíková ČeskoČesko Česko 1:58,61
22. Andrea Jirků ČeskoČesko Česko 2:03,03

3 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Ireen Wüstová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 4:00,28
2. Anni Friesingerová NěmeckoNěmecko Německo 4:04,00
3. Cindy Klassenová KanadaKanada Kanada 4:05,24
4. Paulien van Deutekomová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 4:05,35
5. Martina Sáblíková ČeskoČesko Česko 4:05,87
6. Claudia Pechsteinová NěmeckoNěmecko Německo 4:06,83
7. Kristina Grovesová KanadaKanada Kanada 4:07,02
8. Daniela Anschützová-Thomsová NěmeckoNěmecko Německo 4:07,15
9. Marja Visová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 4:09,12
10. Maren Haugliová NorskoNorsko Norsko 4:09,80
18. Andrea Jirků ČeskoČesko Česko 4:16,87

5 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas
1. Martina Sáblíková ČeskoČesko Česko 6:49,31
2. Claudia Pechsteinová NěmeckoNěmecko Německo 6:59,98
3. Ireen Wüstová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 7:01,60
4. Maren Haugliová NorskoNorsko Norsko 7:03,19
5. Kristina Grovesová KanadaKanada Kanada 7:03,71
6. Cindy Klassenová KanadaKanada Kanada 7:04,11
7. Paulien van Deutekomová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 7:06,21
8. Daniela Anschützová-Thomsová NěmeckoNěmecko Německo 7:06,91
9. Anni Friesingerová NěmeckoNěmecko Německo 7:08,36
10. Marja Visová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 7:09,74

Celkové výsledky víceboje[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země 500 m 1 500 m 3 000 m 5 000 m Počet bodů
Zlatá medaile Ireen Wüstová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 38,44 (2.) 1:54,05 (1.) 4:00,28 (1.) 7:01,60 (3.) 158,662
Stříbrná medaile Anni Friesingerová NěmeckoNěmecko Německo 38,38 (1.) 1:55,90 (2.) 4:04,00 (2.) 7:08,36 (9.) 160,515
Bronzová medaile Cindy Klassenová KanadaKanada Kanada 38,68 (3.) 1:56,37 (4.) 4:05,24 (3.) 7:04,11 (6.) 160,754
4. Claudia Pechsteinová NěmeckoNěmecko Německo 39,82 (10.) 1:58,04 (8.) 4:06,83 (6.) 6:59,98 (2.) 162,302
5. Martina Sáblíková ČeskoČesko Česko 40,96 (18.) 1:58,61 (11.) 4:05,87 (5.) 6:49,31 (1.) 162,405
6. Paulien van Deutekomová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 39,94 (11.) 1:56,97 (5.) 4:05,35 (4.) 7:06,21 (7.) 162,442
7. Kristina Grovesová KanadaKanada Kanada 39,80 (9.) 1:57,33 (6.) 4:07,02 (7.) 7:03,71 (5.) 162,451
8. Daniela Anschützová-Thomsová NěmeckoNěmecko Německo 39,70 (8.) 1:58,17 (9.) 4:07,15 (8.) 7:06,91 (8.) 162,972
9. Christine Nesbittová KanadaKanada Kanada 39,18 (6.) 1:56,08 (3.) 4:13,13 (14.) 7:16,50 (11.) 163,711
10. Marja Visová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 39,99 (12.) 1:58,02 (7.) 4:09,12 (9.) 7:09,74 (10.) 163,824
11. Wang Fej ČínaCHN Čína 39,05 (5.) 1:58,22 (10.) 4:12,21 (12.) 7:19,20 (12.) 164,411
12. Maren Haugliová NorskoNorsko Norsko 40,82 (17.) 1:59,93 (13.) 4:09,80 (10.) 7:03,19 (4.) 164,748
13. Jekatěrina Lobyševová RuskoRusko Rusko 38,88 (4.) 1:59,61 (12.) 4:14,55 (15.) 121,175
14. Maki Tabataová JaponskoJaponsko Japonsko 40,28 (14.) 2:00,02 (14.) 4:18,81 (21.) 123,421
15. Lucille Opitzová NěmeckoNěmecko Německo 41,22 (22.) 2:00,66 (15.) 4:12,40 (13.) 123,506
16. Maria Lambová USAUSA USA 40,35 (15.) 2:01,33 (17.) 4:17,37 (19.) 123,688
17. Clara Hughesová KanadaKanada Kanada 41,86 (23.) 2:01,11 (16.) 4:10,24 (11.) 123,936
18. Jekatěrina Abramovová RuskoRusko Rusko 39,68 (7.) 2:02,74 (21.) 4:20,74 (22.) 124,049
19. Masako Hozumiová JaponskoJaponsko Japonsko 41,03 (19.) 2:01,53 (18.) 4:16,41 (17.) 124,275
20. Catherine Raneyová USAUSA USA 41,18 (21.) 2:02,14 (20.) 4:14,86 (16.) 124,369
21. Galina Lichačovová RuskoRusko Rusko 40,79 (16.) 2:01,95 (19.) 4:23,50 (23.) 125,356
22. Eriko Išinová JaponskoJaponsko Japonsko 41,14 (20.) 2:03,69 (23.) 4:17,96 (20.) 125,363
23. Andrea Jirků ČeskoČesko Česko 42,40 (24.) 2:03,03 (22.) 4:16,87 (18.) 126,221
24. Renate Groenewoldová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 40,24 (13.) DNS 40,240

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]