Martina Stoessel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Martina Stoessel v dubnu 2014.

Martina Stoessel také Tini (* 21. března 1997, Buenos Aires, Argentina) je argentinská herečka, tanečnice, zpěvačka a modelka, která získala popularitu na Disney Channel ve své debutové roli v původní sérii argentinského seriálu Violetta, v němž ztvárnila postavu Violetty Castillo. Má nevlastni sestru Terez Stoessel

Život a kariéra[editovat | editovat zdroj]

Narodila se 21. března 1997, je dcerou Alexandra Stoessel a Mariany Muzlerové. Martina má také bratra jménem Francisco Stoessel. Když byla mladá, navštěvovala hereckou školu po dobu tří let, kde studovala herectví, zpěv a tanec.

Její hudební kariéra začala v roce 2011 poté, co zpívala Tu Resplandor, španělskou verzi The Glow z alba Disney Princesses: Fairy Tale Songs. V roce 2012 zpívala píseň, která se stala megahitem ze seriálu Violetta s názvem En Mi Mundo, a dvě písně v duetu s Pablem Espinosou s názvem Tienes Todo a další s Lodovicou Comello s názvem Junto a Ti. Kromě těchto písní si mohla zazpívat i Voy Por Ti s Jorgem Blancem, který je představitelem Leona. Nazpívala několik desítek písní, jak s někým ze studia On Beat, tak sama.

Ještě před populárním seriálem Violetta, v roce 2007 hrála jako malá v seriálu Patito Feo, který jste také mohli vidět na Disney Channel. V tomto seriálu ztvárnila postavu „Malá Anna“. V serialu Violetta hraje i s Mercedes Lambre, která hraje Ludmilu. V seriálu se sice obě herečky nesnáší, ve skutečnosti jsou však nejlepší kamarádky, pomohlo tomu také to, že v seriálu dostaly společnou šatnu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]