Mako Mermaids

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Mako Mermaids - mořské víly z ostrova Mako (anglicky Mako Mermaids) je australský televizní seriál pro děti a mládež. Jedná se o spin-off seriálu H2O: Stačí přidat vodu. Seriál je vytvořen Jonathanem M. Shiffem ve spolupráci s Network Ten a Nickelodeon. První řada měla premiéru v červenci 2013. V Česku je od prosince 2013 vysílán stanicí Disney Channel. V plánu jsou celkem tři řady tohoto seriálu, přičemž odvysílána byla zatím pouze první. Druhá řada se natáčí od začátku roku 2014 a její premiéra se uskuteční v roce 2015.

Epizody[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam epizod seriálu Mako Mermaids.

Sezóna/Řada Počet epizod Premiéra série v USA Finále série v USA Premiéra série v ČR Finále série v ČR
1 26 26. července 2013 15. září 2013 31. prosince 2013 23. srpna 2014
2 26 TBA TBA TBA TBA

Děj[editovat | editovat zdroj]

První řada se točí okola patnáctiletého teenagera jménem Zac (Chai Romruen), který se rozhodne během úplňku kempovat na ostrově Mako. Netuší však, že ho sledují tři mořské panny Sirena (Amy Ruffle), Nixie (Ivy Latimer) a Lyla (Lucy Fry), jejichž úkolem je ostrov chránit. Zac objeví vchod do jeskyně s kouzelným jezírkem a za svitu měsíce do něj spadne. Druhý den zjišťuje, že se po kontaktu s vodou promění v mořského muže s nadpřirozenými schopnostmi. Sirena, Nixie a Lyla jsou za své selhání při ochraně měsíčního jezírka potréstány tím, že je ostatní mořské panny vyženou z hejna. Pokud svůj čin chtějí napravit, musí přičarovat si nohy, vyhledat na pevnině Zaca a jeho schopnosti mu vzít. Tento plán je však složitější, než by se dalo čekat.

Druhá řada bude dále sledovat osudy Zaca a Sireny, kterou nyní doprovází dvě nové mořské panny Mimmi (Allie Bertram) a Ondina (Isabel Durant).


Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mako: Island of Secrets na anglické Wikipedii.