Mako Mermaids

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Mako Mermaids – mořské víly z ostrova Mako (v anglickém originále Mako Mermaids, případně též Mako Mermaids: An H2O Adventure) je australský televizní seriál pro děti a mládež. Jedná se o spin-off seriálu H2O: Stačí přidat vodu. Seriál je vytvořen Jonathanem M. Shiffem ve spolupráci s Network Ten a Nickelodeon.

První řada měla premiéru v červenci 2013. V Česku jej od prosince 2013 vysílala stanice Disney Channel. V plánu jsou celkem tři řady tohoto seriálu, přičemž odvysílána byla zatím pouze první. Druhá řada se natáčí od začátku roku 2014 a její premiéra je ohlášena na rok 2015.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

První řada se točí okola patnáctiletého teenagera jménem Zac (Chai Romruen), který se rozhodne během úplňku kempovat na ostrově Mako. Netuší však, že ho sledují tři mořské panny Sirena (Amy Ruffle), Nixie (Ivy Latimer) a Lyla (Lucy Fry), jejichž úkolem je ostrov chránit. Zac objeví vchod do jeskyně s kouzelným jezírkem a za svitu měsíce do něj spadne. Druhý den zjišťuje, že se po kontaktu s vodou promění v mořského muže s nadpřirozenými schopnostmi. Sirena, Nixie a Lyla jsou za své selhání při ochraně měsíčního jezírka potrestány tím, že je ostatní mořské panny vyženou z hejna. Pokud svůj čin chtějí napravit, musí si přičarovat nohy, vyhledat na pevnině Zaca a jeho schopnosti mu vzít. Tento plán je však složitější, než by se dalo čekat.

Druhá řada by měla dále sledovat osudy Zaca a Sireny, kterou nyní doprovází dvě nové mořské panny Mimmi (Allie Bertram) a Ondina (Isabel Durant).

Řady a díly[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Mako Mermaids.
Řada Díly Premiéra v Austrálii Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 26 26. července 2013 12. ledna 2014 31. prosince 2013 23. srpna 2014
2 26 13. ledna 2015[zdroj?] bude oznámeno bude oznámeno bude oznámeno
3 16[zdroj?] 2016[zdroj?] bude oznámeno bude oznámeno bude oznámeno

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mako: Island of Secrets na anglické Wikipedii.

  1. "Mako Mermaids" are back with a splash hit!. ZDF Enterprises [online]. 2014-01-20 [cit. 2014-09-03]. Dostupné online.  (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]