Kurošicudži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kurošicudži
黒執事
(Kurošicudži)
Žánr akční, černá komedie, tragédie, drama
Cílová skupina šónen
Manga
Autor Jana Toboso
Nakladatelství Square Enix
Publikováno od 16. září 2006 – dodnes
Počet svazků 11
TV anime
Režisér Tošija Šinohara
Studio A-1 Pictures
Vysíláno od 2. října 200826. března 2009
Počet dílů 24
TV anime
Kurošicudži II
Režisér Hirofumi Ogura
Studio A-1 Pictures
Vysíláno od 1. července 201017. září 2010
Počet dílů 12

Kurošicudži (japonsky 黒執事, doslova Černý komorník) je japonská manga z roku 2006. Vznikl podle ní anime seriál. K anime vznikla i druhá série s novým dějem a postavami, které v manze nebyly.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dostáváme se do Anglie za vlády královny Viktorie, tj. do konce 19. století.
Hlavní postavou je 12letý Ciel, kterému při požáru zemřou rodiče (Cielovi tehdy bylo 9 let). Ciel je jediným právoplatným dědicem rodinné společnosti, jenže je to ještě dítě a pokud chce udržet společnost, musí mít při sobě někoho velice schopného. Ciel udělá něco, co by asi žádné dítě v životě nenapadlo – upíše svou duši ďáblovi. Ďábel – Sebastian – se stane vrchním sluhou mladého hraběte a pečlivě se stará o jeho záležitosti. Jenže Ciel nechce jen udržet rodinný podnik, ale chce se také pomstít lidem, kteří mu vzali vše, co kdy miloval, a zároveň chce sloužit královně a zničit vše, co je jí trnem v oku. Ciel postupně odhaluje celou pravdu o smrti svých rodičů a také nezapomíná na to, že se pomalu blíží den, kdy Ciel naplní smlouvu, kterou uzavřel se Sebastianem.

Zatímco v první sérii se celý příběh točil kolem 12letého Ciela, v druhé sérii na scénu nastupuje další hrabě. Konkrétně Alois Trancy a jeho věrný pavoučí komorník Claude Faustus.
Když byl Alois menší, přičiněním démona mu zemřel mladší bratr, kterého nadevše miloval. Krátce potom se dostal do rukou hraběte Trancyho, který si liboval v mladých chlapcích. V Aloisi stále narůstala zlost, odpor a nenávist jak k straci, tak k vrahu jeho bratra. Právě proto se uchýlil k zavolání pavoučího démona Claudeho a sepsáním smlouvy. Alois se prohlásil za syna hraběte Trancyho, který „nešťastně“ zemřel, a tedy i za dědice celého jeho majetku. A zahájil svou pomstu vůči Sebastianovi. Věřil totiž, že on je viníkem celého jeho neštěstí. Rozhodl se, že mu vezme jeho nejcennější věc, tedy Ciela, který se probouzí opět k životu, ale bez svých vzpomínek. Začíná souboj mezi Cielem a Aloisem a hlavně mezi Sebastianem a Claudem, který si začíná uvědomovat, že duše Ciela je mnohem chutnější než duše Aloise!

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Sebastian Michaelis[editovat | editovat zdroj]

Cielův komorník a démon, kterému Ciel upsal svoji duši. Ciela začne mít později rád, ale přesto je rozhodnut vzít si jeho duši. Je velmi zručný ve všech oborech.

Ciel Phantomhive[editovat | editovat zdroj]

13letý šlechtic, který přišel o oba rodiče. Aby nalezl jejich vraha, uzavřel smlouvu s démonem. Ten mu musí do doby, než dosáhne pomsty svých rodičů, věrně sloužit. Poté mu Ciel dá svoji duši. Slouží věrně anglické královně jako Královnin hlídací pes"