Kristýna Plíšková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková na French Open 2015
Kristýna Plíšková na French Open 2015
StátČeskoČesko Česko
Datum narození21. března 1992 (32 let)[1]
Místo narozeníLouny, Československo[1]
BydlištěPraha, Česko[1]
Výška184 cm[1]
Profesionál od2009[1]
Držení raketylevou rukou; bekhend obouruč
Výdělek1 949 400 USD
Tenisová raketaBabolat
Dvouhra
Poměr zápasů409–345
Tituly1 WTA, 1 WTA 125K, 9 ITF
Nejvyšší umístění35. místo (31. července 2017)
Dvouhra na Grand Slamu
Australian Open3. kolo (2017)
French Open1. kolo (2013, 2016, 2017, 2018)
Wimbledon3. kolo (2015)
US Open2. kolo (2012, 2017)
Čtyřhra
Poměr zápasů167–137
Tituly3 WTA, 8 ITF
Nejvyšší umístění51. místo (15. září 2014)
Čtyřhra na Grand Slamu
Australian Open3. kolo (2017)
French Open2. kolo (2015, 2017)
Wimbledon1. kolo (2014, 2015, 2017)
US Open1. kolo (2012, 2014, 2017)
Týmové soutěže
Fed Cupsemifinále (2017)
Údaje v infoboxu aktualizovány dne 0.98357963875205052018a2018. května 29
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kristýna Plíšková (* 21. března 1992 Louny) je česká profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila v sezóně 2006 a profesionálkou je od sezóny 2009. Domovským klubem je I. ČLTK Praha. Na Australian Open 2016 vytvořila nový rekord okruhu WTA v počtu es zahraných v zápase na dva vítězné sety, když jich nastřílela 31.[2]

Na okruhu WTA vybojovala jeden singlový titul, když začátkem října triumfovala na Taškent Open 2016 a tři deblové trofeje. Převážnou část dosavadní kariéry strávila na okruhu ITF, kde získala v roce 2010 první titul na turnaji v Kurume. V rámci okruhu ITF získala do června 2018 devět titulů ve dvouhře a osm ve čtyřhře, deblové většinou s dvojčetem Karolínou.[3]

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v červenci 2017 na 35. místě a ve čtyřhře pak v září 2014 na 51. místě.[1] Trénuje ji bývalý tenista František Čermák. Dříve tuto roli plnili Ivo Minář,[4] Jiří Hřebec,[5] Martin Fassati či Jan Bedáň.

V juniorské kategorii triumfovala ve dvouhře Wimbledonu 2010. Předtím se probojovala do semifinále na juniorském Australian Open 2010, kde triumfovala její sestra Karolína.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2017 semifinálem světové skupiny proti Spojeným státům, v němž prohrála rozhodující čtyřhru po boku Kateřiny Siniakové s dvojicí Vandewegheova a Matteková-Sandsová. Američanky zvítězily 3:2 na zápasy. Do listopadu 2018 v soutěži nastoupila k jedinému mezistátnímu utkání s bilancí 0–0 ve dvouhře a 0–1 ve čtyřhře.[6]

Tenisová kariéra

Juniorská kariéra

První juniorský grandslam odehrála v roce 2010 na Australian Open, když jako kvalifikantka vyřadila ve čtvrtfinále nasazenou jedničku Timeu Babosovou. Nestačila až v semifinále na Lauru Robsonovou, kterou ve finále porazila Karolína Plíšková.

Poprvé také hrála na grandslamu se svou sestrou čtyřhru, ve které se dostaly do druhého kola. French Open byl pro ni nejhorší juniorský grandslam kariéry ve dvouhře i čtyřhře vypadla v prvním kole.

Největšího úspěchu juniorské kariéry dosáhla na dvorcích All-England Clubu, kde dokráčela až do finále Wimbledonu, ve kterém porazila Sačiu Išizuovou 6–3, 4–6, 6–4. Ve čtyřhře se sestrou Karolínou došla až do čtvrtfinále. Poslední juniorský grandslam odehrála na US Open, kde vypadla ve druhém kole dvouhry a prvním kole čtyřhry.

2006

Na ženském okruhu ITF debutovala v roce 2006, kdy se objevila na turnajích ITF v Chorvatsku. Hlavní soutěže se ale nezúčastnila, jelikož v obou případech neprošla kvalifikací. Debutu se dočkala i na okruhu WTA, když se pokoušela probojovat z kvalifikace domácího turnaje CNGvitall Prague Open. Její snahy ale zmařila už v prvním kole Kirsten Flipkensová.

2007

Sezónu začala opět na turnajích ITF v Chorvatsku, kde se nejdále probojovala do osmifinále. Následně hrála na domácím turnaji CNGvitall Prague Open, kde jí organizátoři dali divokou kartu do hlavní soutěže. Konečná přišla hned v prvním kole, když nestačila na Marion Bartoliovou. Divákům se zde také představila i ve čtyřhře po boku svého dvojčete Karolíny Plíškové. Společně však skončily už v prvním kole na raketách Renaty Voráčové a Lucie Hradecké. Rok ukončila na domácím turnaji ITF v Přerově, kde vypadla v kvalifikaci. Za celou sezónu se celkem pětkrát probojovala do osmifinále a rok ukončila na 861. místě žebříčku.

2008

Divokou kartu obdržela pro domácí turnaj ECM Prague Open. Los jí ale znovu určil těžkou soupeřku a stejně jako v roce 2007 skončila v prvním kole, tentokrát na raketě Roberty Vinciové. Prohra následovala i v prvním kole deblu, když po boku své sestry Karolíny nestačily na pár Eva Hrdinová a Klaudia Jansová. Konec roku pro ni znamenal první dvě semifinále kariéry a posun v žebříčku na 753. místo.

2009

Sezónu zahájila na turnajích ITF v Americe, kde vypadla již v kvalifikaci. Začátkem června hrála na domácím turnaji ITF v Brně, kde postoupila do osmifinále, a následně hrála také ve Zlíně, kde skončila v prvním kole. Poprvé se neúčastnila domácího turnaje ECM Prague Open, ale místo něj hrála turnaj ITF v Piešťanech, kde došla až do semifinále. Po slovenské misi odjela na turnaj ITF do Pesara, kde hrála své první finále kariéry, ve kterém po třísetové bitvě podlehla Anastasii Grymalské. Další semifinále hrála na turnaji ITF v Noto, kde dokráčela až z kvalifikace. Dobré výsledky ji katapultovaly na 473. místo žebříčku.

2010

Sezónu začala semifinálovou účastí na turnaji ITF v Milduře. Dva měsíce na to hrála čtvrtfinále turnaje ITF v Incheonu a semifinále turnaje ITF v Gifu.

V květnu získala první titul na okruhu ITF, když ve finále v Kurume porazila svoji favorizovanou sestru Karolínu ve třech setech. Po triumfu se představila počtvrté na domácím turnaji CNGvitall Prague Open, kde znovu prohrála v prvním kole, tentokrát byla nad její síly Anabel Medinaová Garriguesová. Kristýna si zahrála i se svou sestrou Karolínou čtyřhru, ve které skončily v prvním kole. Další zkušenosti nabírala na prestižním turnaji WTA v Kodani, kde nestačila v prvním kole na druhou nasazenou Li Nu. Tentýž měsíc se snažila probojovat na svůj první seniorský grandslamový turnaj, a to na US Open. Prohrála ale v posledním kole kvalifikace na raketě Lourdesy Domínguezové Linové a hlavní soutěž si nezahrála. Rok ukončila na 222. místě žebříčku.

2011

Sezónu zahájila neúspěšným pokusem kvalifikovat se na grandslamový turnaj Australian Open. Následně hrála turnaj ITF v Rancho Mirage, kde se dostala do finále, jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře se sestrou Karolínou. Singlové finále sice prohrála, ale vyhrála první deblový titul ITF v kariéře.

Duben znamenal pro ni první vítězství na okruhu WTA v kariéře, když na turnaji ve Fesu porazila krajanku Renatu Voráčovou. Následně se jí opět nepodařilo kvalifikovat na grandslamový turnaj, tentokrát na French Open. Prokletí prolomila až při kvalifikaci na Wimbledon, kde v posledním kole porazila Arinu Rodionovou. První kolo ale znamenalo pro juniorskou grandslamovou vítězku Wimbledonu konečnou v podobě Marion Bartoliové. Další kvalifikace na US Open opět nevyšla, když znovu prohrála ve třetím kole. V září si zahrála na turnaji WTA v Soulu, kde prošla až do druhého kola. Závěrem roku hrála českou extraligu, celou sezónu ukončila na 176. místě žebříčku.

2012

Během Wimbledonu 2012

Sezónu zahájila v Austrálii, kde se jí opět nepodařilo projít kvalifikací na Australian Open. Tentýž měsíc slavila druhý titul ITF, když vyhrála turnaj v Andrzej-Boutsenu. Týden na to hrála další finále na turnaji ITF v Grenoblu, kde prohrála ve dvou tie-breacích se svou sestrou Karolínou. Další zkušenosti získávala na turnaji WTA v Kuala Lumpur, kde vypadla ve druhém kole po tří setové bitvě s Šuaj Pengovou. Zakletá znovu zůstala kvalifikace při French Open, kde opět vypadla v prvním kole, tentokrát s Dinahou Pfizenmaierovou.

Jeden z nejlepších výkonů kariéry na scéně WTA předvedla při Wimbledonu, kde prošla kvalifikací a následně v prvním kole porazila Polonu Hercogovou. Konečná přišla ve druhém kole, kde těsně podlehla Francesce Schiavoneové. Po Wimbledonu hrála soutěž World Team Tennis pořádanou v USA za tým Philadelphia Freedoms, který vedl Josh Cohen. Následně hrála WTA turnaj ve Washingtonu, kde se svou sestrou došla do semifinále čtyřhry, ve kterém je zastavily Šúko Aojamová a Čang Kchaj-čen.

Na US Open postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže. V úvodním kole porazila osmnáctou nasazenou Němku Julii Görgesovou ve dvou setech. Ve druhé fázi turnaje pak podlehla Lucemburčance Mandy Minellaové. Společně se svojí sestrou také startovala v hlavní soutěži deblu. Stopku ale dostaly hned v prvním kole od páru Nina Bratčikovová a Alexandra Panovová. Závěrem sezóny spolu se sestrou bojovala o další titul ze čtyřhry turnaje ITF. Nejprve sice neuspěly v Shrewsbury, ale o necelý měsíc později v polské Zawadě, se už mohly z pátého titulu radovat.

2013

Sezónu zahájila neúspěšnou kvalifikací na turnaji WTA v Brisbane a Sydney. Následně postoupila na prvním grandslamu sezóny – Australian Open do druhého kola, ve kterém nestačila na Soranu Cirsteovou 6–1, 3–6, 2–6. I přes porážku se v novém vydání žebříčku Žebříček WTA posunula poprvé v kariéře do TOP 100, a to na 86. příčku žebříčku. Plíškové se poté nepodařilo projít kvalifikací ani na evropském kontinentu, když neuspěla v Paříži. Ve Francii se následně účastnila turnaje ITF v Grenoblu, kde se jí nepodařilo obhájit loňské finále, když vypadla ve čtvrtfinále.

Neuspěla ani v kvalifikaci na turnaj v Dubaji, když prohrála v prvním kole s Kurumi Narovou 6–4, 1–6, 1–6. Následně se představila na turnaji v Kuala Lumpur, kde opět vypadla v prvním kole, a to po prohře se Zarinou Dijasovou 7–4, 1–6, 5–7. Společně se svou sestrou došla do semifinále deblu. Následně se přesunula na americký kontinent, kde startovala v kvalifikaci na turnaj v Indian Wells. Vypadla v prvním kole, když nestačila na Grace Minovou 6–4, 6–7, 3–6. Kvalifikaci hrála i na turnaji v Miami, kterou také nezvládla, došla jen do druhého kola, ve kterém vzala set Janě Čepelové 6–1, 2–6, 5–7.

Dvojčata Kristýna a Karolína (vpravo) Plíškovy na okruhu WTA Tour společně vyhrály tři turnaje, v Linci, Bad GasteinuHongkongu

První antukový turnaj sezóny absolvovala v Osprey v rámci kategorie ITF, kde postoupila až do čtvrtfinále, ve kterém prohrála s Cabezaovou Candelaovou 1–6, 0–6. Následně se neúspěšně pokoušela kvalifikovat na turnaj v Charlestonu, když vypadla ve druhém kole kvalifikace s Garciaovou 2–6, 1–6. Další prohru na antuce přidala s českou tenistkou Klárou Zakopalovou, když jí podlehla v prvním kole premiérového ročníku turnaje v Katowicích 6–7, 2–6.[7] Se svou sestrou došla poté do druhého kola čtyřhry. Poté startovala na třech turnajích ITF, když ten první odehrála v Istanbulu, kde vypadla ve čtvrtfinále s Anou Vrljićovou 7–6, 1–6, 4–6. V Trnavě ji vyřadila ve druhém kole Kateřina Siniaková 7–6, 3–6, 6–7 a na domácím turnaji Sparta Prague Open vypadla v kole prvním, když ji vyřadila Yvonne Meusburgerová 4–6, 2–6. Poté se jí nepodařila kvalifikace na turnaj v Bruselu, když podlehla ve druhém kole Šachar Pe'erové 0–6, 2–6. Po boku Liezel Huberové se představila i ve čtyřhře, ve které vypadly v prvním kole, když podlehly páru Magdaléna Rybáriková a Kirsten Flipkensová 3–6, 6–2, 8–10.

Na druhém grandslamu sezóny French Open vypadla v prvním kole, když podlehla Marianě Duqueové Mariñové 2–6, 0–6.

Travnatou sezónu zahájila na ITF turnaji v Nottinghamu, kde vypadla v prvním kole. Se svou sestrou Karolínou vypadly v osmifinále čtyřhry. Na turnaji v Birminghamu porazila v prvním kole Coco Vandewegheovou 6–7, 7–6, 7–5. Ve druhém poté podlehla Sabine Lisické 4–6, 2–6. Poté se probojovala z kvalifikace na turnaji v Eastbourne, když v posledním kole vystavila stopku Karolíně Plíškové 7–6, 3–6, 6–3. V kole prvním ovšem nestačila na domácí tenistku Elenu Baltachovou 5–7, 6–7.

Ve Wimbledonu vypadla v prvním kole, když nestačila na Janu Čepelovou 4–6, 1–6. Na turnaji v italském Palermu vypadla v prvním kole s Barborou Záhlavovou-Strýcovou 4–6, 4–6. Se svou sestrou Karolínou poté ve čtyřhře došly do svého prvního finále kariéry, když v semifinále porazily obhájkyně titulu Renatu Voráčovou a Záhlavovou-Strýcovou 5–7, 7–5, 10–8. V souboji o titul nestačily na první nasazený pár Kristina Mladenovicová a Katarzyna Piterová 1–6, 7–5, 8–10.

2016

Na Taškent Open 2016 vybojovala první singlový titul

Na melbournském grandslamu Australian Open, kde jí patřilo 114. místo na žebříčku, postoupila z tříkolové kvalifikace. V úvodním kole ženské dvouhry překvapivě vyhrála nad australskou dvacátou pátou nasazenou Samanthou Stosurovou v nočním utkání na centrkurtu Roda Lavera. Následně však odešla poražena od Portoričanky Móniky Puigové. V zápase nevyužila pět mečbolů a po nezvládnutém závěru třetí sady podlehla po setech 6–4, 6–7 a 7–9. Přesto v zápase vytvořila nový rekord okruhu WTA, když zahrála 31 es. Tím překonala výkon Sabine Lisické z birminghamského turnaje AEGON Classic 2015, kde jich Němka nastřílela dvacet sedm.[2]

Premiérový singlový titul v rámci okruhu WTA Tour získala na Taškent Open 2016, kde na cestě do finále postupně na její raketě zůstaly Španělka Sara Sorribesová Tormová, pátá nasazená Japonka Kurumi Narová, Ruska Irina Chromačevová a v semifinálovém duelu Ukrajinka Kateryna Kozlovová, které ve druhé sadě uštědřila „kanára“. V závěrečném zápase pak zdolala japonskou turnajovou čtyřku Nao Hibinovou po třísetovém průběhu 6–3, 2–6 a 6–3. V Taškentu vůbec poprvé na okruhu postoupila do čtvrtfinálové fáze. Celkem desetkrát za sebou přitom od dubna 2016 nepřešla přes úvodní kolo turnajů WTA Tour, z toho třikrát dohrála ještě v kvalifikaci. V následném vydání žebříčku WTA z 3. října 2016 se posunula ze 100. na 66. místo, čímž vylepšila předchozí kariérní maximum o sedmnáct příček.[8]

Soukromý život

Pochází z rodiny Radka Plíšky a Martiny Plíškové. Tenis hraje od čtyř let. Tenis hraje profesionálně i její o dvě minuty mladší a pravoruké dvojče Karolína Plíšková, s níž v počáteční fázi kariéry obvykle na turnajích hrála čtyřhru.

Finále na okruhu WTA Tour

WTA Tour

Legenda
D – dvouhra; Č – čtyřhra
Grand Slam (0)
Turnaj mistryň (0)
Premier Mandatory & Premier 5 (0)
Premier (0–0 D; 0–0 Č)
International (1–1 D; 3–1 Č)

Dvouhra: 2 (1–1)

Stav č. datum turnaj povrch soupeřka ve finále výsledek
Vítězka 1. 1. října 2016 Taškent, Uzbekistán tvrdý Japonsko Nao Hibinová 6-3, 2–6, 6–3
Finalistka 1. 6. května 2017 Praha, Česko antuka Německo Mona Barthelová 6–2, 5–7, 2–6

Čtyřhra: 4 (3–1)

Stav č. datum turnaj povrch spoluhráčka soupeřky ve finále výsledek
Finalistka 1. 13. července 2011 Palermo, Itálie antuka Česko Karolína Plíšková Polsko Katarzyna Piterová
Francie Kristina Mladenovicová
1–6, 7–5, [8–10]
Vítězka 1. 13. října 2013 Linec, Rakousko hala Česko Karolína Plíšková Kanada Gabriela Dabrowská
Polsko Alicja Rosolská
7–6(8–6), 6–4
Vítězka 2. 13. července 2014 Bad Gastein, Rakousko antuka Česko Karolína Plíšková Španělsko María Teresa Torró Florová
Slovinsko Andreja Klepačová
4–6, 6–3, [10–6]
Vítězka 4. 14. září 2014 Hongkong, Hongkong tvrdý Česko Karolína Plíšková Rakousko Patricia Mayr-Achleitnerová
Austrálie Arina Rodionovová
6–2, 2–6, [12–10]

Série WTA 125s

Legenda
D – dvouhra; Č – čtyřhra
WTA 125s (1–0 D, 1–1 Č)

Dvouhra: 1 (1–0)

Stav č. datum turnaj povrch soupeřka ve finále výsledek
Vítězka 1. 11. září 2016 Ta-lien, ČLR tvrdý Japonsko Misa Egučiová 7–5, 4–6, 2–5skreč

Finále na okruhu ITF

Dotace turnajů okruhu ITF
100 000 $ tournaments 80 000 $ tournaments
75 000 $ tournaments 60 000 $ tournaments
50 000 $ tournaments 25 000 $ tournaments
15 000 $ tournaments 10 000 $ tournaments

Dvouhra: 17 (9–8)

Stav č. datum turnaj povrch soupeřka ve finále výsledek
Finalistka 1. 15. srpna 2009 Pesaro, Itálie antuka Ukrajina Anastasia Grymalská 6–2, 1–6, 2–6
Vítězka 1. 16. května 2010 Kurume, Japonsko antuka Česko Karolína Plíšková 5–7, 6–2, 6–0
Finalistka 2. 13. února 2011 Rancho Mirage, Spojené státy tvrdý USA Ashely Weinholdová 3–6, 6–3, 5–7
Vítězka 2. 23. ledna 2012 Andrézieux-Bouthéon, Francie tvrdý (h) Itálie Anna Remondinaová 6–2, 6–2
Finalistka 3. 30. ledna 2012 Grenoble, Francie hala Česko Karolína Plíšková 6–7(11–13), 6–7(6–8)
Vítězka 3. 20. října 2013 Limoges, Francie tvrdý (h) Rakousko Tamira Paszeková 3-6, 6-3, 6-2
Finalistka 4. 28. října 2013 Barnstaple, Spojené Království tvrdý (h) Rusko Marta Sirotkinová 7–6(7–5), 3–6, 6–7(6–8)
Vítězka 4. 9. března 2014 Preston, Spojené království tvrdý (h) Turecko Çağla Büyükakçay 6–3, 7-6(7–4)
Finalistka 5. 5. května 2014 Fukuoka, Japonsko tráva Spojené království Naomi Broadyová 7–5, 3–6, 4–6
Vítězka 5. 2. června 2014 Nottingham, Spojené království tráva Kazachstán Zarina Dijasová 6–2, 3–6, 6–4
Vítězka 6. 2. února 2015 Glasgow, Spojené království tvrdý (h) Rumunsko Ana Bogdanová 6–2, 6–2
Vítězka 7. 6. dubna 2015 Barnstaple, Spojené království tvrdý (h) Německo Nina Zanderová 6–3, 6–2
Finalistka 6. 20. dubna 2015 Istanbul, Turecko tvrdý Izrael Šachar Pe'erová 6–1, 6–7(4–7), 5–7
Vítězka 8. 4. května 2015 Fukuoka, Japonsko tráva Japonsko Nao Hibinová 7–5, 6–4
Finalistka 7. 19. října 2015 Joué-lès-Tours, Francie tvrdý (h) Ukrajina Olga Fridmanová 2–6, 6–3, 1–6
Vítězka 9. 22. února 2016 Kreuzlingen, Švýcarsko koberec (h) Švýcarsko Amra Sadikovićová 7–6(7–4), 7–6(7–3)
Finalistka 8. 17. července 2017 Olomouc, Česká republika antuka USA Bernarda Perová 5–7, 6–4, 3–6

Čtyřhra: 15 (8–7)

Stav č. datum turnaj povrch spoluhráčka soupeřky ve finále výsledek
Finalistka 1. 16. května 2010 Japonsko Kurume antuka Česko Karolína Plíšková Čína Sun Šeng-nan
Čína Sü I-fan
0–6, 3–6
Vítězka 1. 13. února 2011 USA Rancho Mirage tvrdý Česko Karolína Plíšková Rusko Naděžda Guskovová
Polsko Sandra Zaniewská
6–7(3–7), 6–1, [10–5]
Vítězka 2. 7. srpna 2011 Kanada Vancouver tvrdý Česko Karolína Plíšková USA Jamie Hamptonová
Thajsko N. Lertcheewakarn
5–7, 6–2, [10–2]
Finalistka 2. 6. listopadu 2011 Tchaj-wan Tchaj-pej tvrdý Česko Karolína Plíšková Tchaj-wan Čan Jung-žan
Chile Čeng Ťie
6–7(5–7), 7–5, [5–10]
Finalistka 3. 20. listopadu 2011 Slovensko Bratislava tvrdý Česko Karolína Plíšková Spojené království Naomi Broadyová
Francie Kristina Mladenovicová
7–5, 4–6, [2–10]
Vítězka 3. 23. ledna 2012 Francie Andrézieux-Bouthéon tvrdý (h) Česko Karolína Plíšková Francie Julie Coinová
Česko Eva Hrdinová
6–4, 4–6, [10–5]
Vítězka 4. 30. ledna 2012 Francie Grenoble tvrdý (h) Česko Karolína Plíšková Ukrajina Valentyna Ivachněnková
Ukrajina Maryna Zanevská
6–1, 6–3
Finalistka 4. 17. září 2012 Spojené království Shrewsbury tvrdý (h) Česko Karolína Plíšková Srbsko Vesna Doloncová
Švýcarsko Stefanie Vögeleová
1–6, 7–6(7–3), [13–15]
Vítězka 5. 12. listopadu 2012 Polsko Zawada koberec (h) Česko Karolína Plíšková Německo Kristina Barroisová
Rakousko Sandra Klemenschitsová
6–3, 6–1
Vítězka 6. 2. listopadu 2013 Spojené království Barnstaple tvrdý (h) Spojené království Naomi Broadyová Rumunsko Raluca Olaruová
Rakousko Tamira Paszeková
6–3, 3–6, [10–6]
Finalistka 5. 21. dubna 2014 Jižní Korea Soul tvrdý Francie Irena Pavlovicová Čínská Tchaj-pej Čan Ťin-wej
Čínská Tchaj-pej Čuang Ťia-žung
4–6, 3–6
Vítězka 7. 4. května 2015 Japonsko Fukuoka tráva Spojené království Naomi Broadyová Japonsko Eri Hozumiová
Japonsko Džunri Namigatová
6–3, 6–4
Vítězka 8. 11. července 2016 USA Stockton tvrdý Belgie Alison Van Uytvancková USA Robin Andersonová
USA Maegan Manasseová
6–2, 6–3

Finále na juniorce Grand Slamu

Dvouhra: 1 (1–0)

Stav Č. Rok Turnaj Soupeřka ve finále Výsledek
Vítězka 1. 2010 Wimbledon, Londýn Japonsko Sačie Išizuová 6–3, 4–6, 6–4

Postavení na konečném žebříčku WTA

Dvouhra

Rok 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Pořadí 861. 753. 506. 227. 179. 110. 121. 123. 113. 60. 61.

Čtyřhra

Rok 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Pořadí 917. 382. 142. 101. 85. 71. 194. 184. 74.

Odkazy

Reference

  1. a b c d e f Kristýna Plíšková na stránkách Ženské tenisové asociace (anglicky), přístup: 0.98357963875205052018a2018. května 29
  2. a b Černý den Češek. Kvitová končí ve 2. kole, Kristýně Plíškové nestačilo ani rekordních 31 es a pět mečbolů [online]. TenisPortal.cz, 2016-01-20 [cit. 2016-01-21]. Dostupné online. 
  3. Šablona:ITF female profile, přístup: 0.98357963875205052018a2018. května 29
  4. Ivo Minář koučem Kristýny Plíškové
  5. Zařídila senzaci dne na US Open. Plíškové prospěl i McEnroe, Sport,cz, 28.8.2012
  6. Kristýna Plíšková na stránkách Billie Jean King Cupu (anglicky), přístup: 0.98357963875205052018a2018. května 29
  7. Zakopalová zvládla v Katovicích úvodní duel s Kristýnou Plíškovou sport.cz, 8. 4. 2013
  8. Luboš Zabloudil. Kr. Plíšková si v Taškentu došla pro svůj první titul na okruhu WTA [online]. Tenisportal.cz, 2016-10-01 [cit. 2016-10-01]. Dostupné online. 

Externí odkazy