Kai Hermann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Kai Hermann (* 1938) je německý novinář a spisovatel. Za svoji činnost byl vyznamenán cenou Theodora Wolffa.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

  • Die Revolte der Studenten
  • Entscheidung in Mogadischu

Spolu s H. Rieckem se podílel se na převedení výpovědi Christiane F. z magnetofonových pásků do knižní podoby. Kai Hermann se narodil v roce 1938 v Hamburku. Studoval na Tübingen, Hamburg, Vancouver a Harvard historie a politiky.

Později pracoval jako redaktor v TIME, byl šéfredaktor TWEN a na silnici jako spisovatel pro Spiegel (1972-1978), a zejména u STAR.

V roce 1978 byl spoluautorem knihy "My děti ze Bahnhof Zoo", který napsal společně s Horst Rieck, velmi dobře známý. Dnes pracuje jako novinář na volné noze a autorka v obci Jasebeck v Lüchow-Dannenberg odst. Wendland).

Další knihy Kai Hermann patří: "The revoltu studentů" (1968), "Andi - téměř náhodnou smrt Andrew Z." (1980), "silný" (1989), "Yakuza" (1990) a "Andělé a Joe - založený na skutečném příběhu" (2001).

Hermann píše mimo jiné scénáře pro "Andi" (s Peterem Zadek, 1982), "padělání" (s Volker Schlöndorff, 1987) a "The Fall" (1998), mu byla udělena Theodor Wolff cenu a Carl-von-Ossietzky Medaile uděluje. STERN za jeho zprávu "čarodějnice a chlupatý," 1998 získal také Cenu Egon Erwin Kisch.

Na umělce shromáždění 8 - 18. července 1975) v Gümse v Dannenberg, že ze známého Rixdorfer skupiny, do které Albert Schindehütte, Uwe Bremer, John Venne Kamp a Arno Waldschmidt patřil pořádala, byly splněny dva spisovatele Nicolase Born Kai Hermann a vím, později široce diskutovány o svých zkušenostech během občanské války v Libanonu.

Jeho zpráva, "zpráva - ohrožený druh?" z knihy "sami od povodní běžného výtahu, umění velkého dokumentu" (2001), který byl vydaný Wolfgang R. Langenbucher, je velmi působivý.

Popisuje, jak obtížné je pro angažovaný novinář je dobré pokrytí v éře "Fakta, fakta žurnalistika" na výzkum a psát. Pro "typickým šéfredaktor dnes opravdu vynikající manažerské schopnosti, lze řídit náklady, ale má spíše menší respekt k novinářské práci. Zvláště zvědavý v žádném případě tomu tak není. On udělal kariéru u stolu, jeho horizont zkušeností není příliš daleko, znalosti Když ptal se na skutečném životě mimo zvukotěsné oken své kanceláře .... nízké ceny novinářské produkt, který dobře prodává je. " "Zdá se, že uspokojí zlomkovité fakta z Internetu, bude potřeba informací a komunikace v chatovací místnosti probíhá" (str. 38) A v době, kdy (str. 19), jsou těmi, kteří píší pro specializované novináře nejsou ideální podmínky, dobrá zpráva, čtenář zájem.

Hermann věří, ale stále si nemyslím, že "zpráva je opravdu ohrožených druhů vyhynutím," protože nakonec to byl začátek celé žurnalistiky, byl také oceněn Nicolas Born, a je také až do konce žurnalistiky má své místo.

Jeho úspěšná STAR zpráva je poslední práce Kai Hermann. Zabývá se první lásky mezi dvěma mladými lidmi, a Joe Engel.

Angel žije na ulici a Joe, který je vlastně názvem Johanna a utekl z domu a bloudí bezcílně po městě. Na Alexanderplatz ona je obtěžuje některé slupce a andělů na záchranu. Je to láska na první pohled mezi nimi. Ale jejich štěstí je ohroženo a začne jim čas, který je poznamenán strachem, sny, zklamání a úsilí. Nicméně, Engel a Joe slíbil držet pořád spolu. Přesto, andělé bojí být upuštěno od Joe a sahá na drogách a alkoholu.

Zdá se, že její sen o společném životě na městský život drog a násilí nemá skutečnou možnost ...

Poté, co jeho kniha "My děti ze Bahnhof Zoo" tam bylo žádná práce od něj, tak působivé a autentické "popisuje život na okraji propasti" a na takové pohybující se cestou z bitvy dvou mladých lidí kolem jejího křehkého štěstí říká.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]