Jurský park 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Jurský svět (anglicky: Jurassic World) - dříve také Jurský park 4 - je plánovaný americký vědecko-fantastický film, který má být uveden do kin dne 12. června 2015. Je pokračováním úspěšné série filmů Jurský park (1993), Ztracený svět: Jurský park (1997) a Jurský park 3 (2001). Poslední informace však mluví o možnosti, že půjde pouze o první z celé nové série snímků s touto tematikou. Film se natáčí od dubna 2014. Jeho žánr by měl být horor.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na jaře 2014 byly uvolněny první informace o ději filmu. Odehrává se 22 let po událostech v prvním snímku, opět na původním ostrově Isla Nublar. Nyní již dobře fungující zábavní park s naklonovanými dinosaury nabízí skvělou dovolenou i výzkumné možnosti pro zoology, paleontology a další vědce. Výzkum chování velociraptorů zde provádí také Owen (Chris Pratt), jedna z hlavních postav. Vlastníkem ostrova je následník InGenu, Patelova korporace. Více zatím není známo, ale jisté je, že se zde opět střetnou lidé a naklonovaní dinosauři v boji o život. Kromě "hodných" (dokonce snad člověkem trénovaných) dinosaurů se zde údajně objeví také zmutovaný dinosauří netvor (někdy nazývaný "Indominus Rex"), jenž bude terorizovat všechny obyvatele parku.

Herci[editovat | editovat zdroj]

Dinosauři ve filmu[editovat | editovat zdroj]

Zatím je jistý jen rod Velociraptor a Tyrannosaurus, objeví se možná také Carnotaurus.

Pochyby o dokončení[editovat | editovat zdroj]

První zprávy o přípravách k natáčení dalšího dílu se objevily v červnu 2002. Pak ale následkem různých průtahů došlo k odsouvání příprav o mnoho let. V prosinci roku 2008 se poprvé ze strany společnosti Universal ozvala pochybnost o smyslu další práce na tomto filmu. Na vině byla částečně také smrt (4. 11. 2008) autora knižní předlohy Michaela Crichtona. Nebylo tedy jisté, jestli bude film vůbec někdy natočen[1]. Na přelomu roku 2010 a 2011 se objevily další spekulace o údajném probíhajícím natáčení filmu, Universal je však nepotvrdil. Teprve v lednu roku 2013 všechny pochyby o dokončení filmu padly, natáčení definitivně začalo na jaře roku 2014 a plánovanou premiéru má mít v červnu 2015.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Natáčení probíhá od 14. dubna 2014 na Havaji a v New Orleans. Podle Trevorrowa byli pro vytvoření animatronických dinosaurů opět osloveni tvůrci z někdejších Studií Stana Winstona (dnes Legacy Effects). Kromě toho budou samozřejmě využity i počítačové animace, o jejichž rozvoj se velmi zasloužily právě předchozí filmy z této série. Dne 25. listopadu byl zveřejněn trailer k filmu[2].

Hudba[editovat | editovat zdroj]

Soundtrack k filmu bude natáčet skladatel Michael Giacchino. Opět v něm bude využit hlavní hudební motiv oscarového skladatele Johna Williamse z prvního filmu.


Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.digitalspy.co.uk/movies/a137801/jurassic-park-4-unlikely-to-happen.html
  2. https://www.youtube.com/watch?v=RFinNxS5KN4

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]