Joint Test Action Group

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Joint Test Action Group je standard definovaný normou IEEE 1149.1, tzv. Standard Test Access Port (TAP). Jedná se o architekturu Boundary-Scan pro testování plošných spojů, programování FLASH pamětí apod.

Základní druhy signálů[editovat | editovat zdroj]

Bohužel neexistuje žádný standardní JTAG pinout. Obvykle JTAG konektor je jednoduchý dva záhlaví řádku na střed-line s 0,1 palce pin-to-pin mezery. Tato stránka obsahuje seznam pinouts pro běžné konektory JTAG. Můžete použít tyto informace, které vám pomohou vytvořit vlastní JTAG kabelu nebo pro připojení JTAG hardware stávající JTAG rozhraní.

  1. TDI (Test Data In)
  2. TDO (Test Data Out)
  3. TCK (Test ClocK)
  4. TMS (Test Mode Select)
  5. nTRST (Test ReSeT) - volitelný

Data jsou přenášena sériově.

JTAG Konektory[editovat | editovat zdroj]

JTAG Rozhraní ViaTAP

Přestože JTAG je standardizovaný, konektory na připojení JTAG adaptéru již nikoliv. Většina výrobců používá vlastní pinout, přičemž je většinou použit "pinheader" s roztečí 2.54mm. Obecně se napříč mezi výrobci rozšířilo jen pár zapojení JTAGu (zejména MIPS EJTAG, ARM JTAG) [1].

Použití[editovat | editovat zdroj]

JTAG je možné použít kromě primárního účelu, kterým je testování plošných spojů a interní funkce obvodů, také k programování flash pamětí, procesorů, FPGA, CPLD a dalších. K tomuto bylo vytvořeno několik standardů, např. IEEE 1532, JEDEC STAPL, nebo nestandardizovaný, ale hodně používaný Serial Vector Format [2].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. JTAG Pinouts [online]. . Dostupné online.  
  2. PLD File Formats [online]. . Dostupné online.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]