Institut pro politiku a společnost

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Institut pro politiku a společnost
Vznik2014
Typnevládní nezisková organizace
SídloPraha, Česko
PůsobnostČeská republika
Úřední jazykčeština
Výkonná ředitelkaŠárka Prát
Oficiální webwww.politikaspolecnost.cz
Datová schránkan9t8zyd
IČO22768670 (VR)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Institut pro politiku a společnost (anglicky Institute for Politics and Society) je think tank spjatý s hnutím ANO 2011.[pozn. 1] Organizace vznikla v roce 2014 a sídlí v Praze. Institut pro politiku a společnost je součástí ELFu (European Liberal Forum), se kterým spolupracuje na řadě aktivit.[1] Předsedou správní rady je Jan Macháček, dalšími členy rady jsou Adriana Krnáčová, Edvard Outrata, Martina Dlabajová a Pavel Pustějovský.


Aktivity

Institut pro politiku a společnost pořádá celou řadu veřejných akcí. Jedná se o veřejné debaty, kulaté pracovní stoly nebo mezinárodní konference.[2] Výstupy z těchto akci jsou zpravidla veřejné a lze je dohledat na webových stránkách organizace. Institut rovněž pravidelně vydává analýzy na různá témata, které jsou volně přístupná.

Tématické zaměření

Institut pro politiku a společnost se nezaměřuje pouze na jednu tématickou oblast. Svými aktivitami pokrývá celou řadu témat. Z tohoto pohledu se liší od ostatních think tanků v České republice. Organizace se zaměřuje na zahraniční a bezpečnostní politiku, obranu, evropské záležitosti, vzdělávání, digitalizaci, ekonomiku, energetiku, urbanismus, otázky hodnot v politice nebo na lidská práva.[3]

Významní spolupracovníci Institutu pro politiku a společnost

S Institutem pro politiku a společnost spolupracuje Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Dan Ťok, Adriana Krnáčová, Cyril Svoboda nebo historik a politolog Jacques Rupnik.

Odkazy

Poznámky

  1. Dle obchodního rejstříku je Institut pro politiku a společnost, z.s. spolek vzniklý přejmenováním občanského sdružení ANO 2011, o.s. vytvořený dle zápisu za účelem formulace a aplikace liberálně pravicových hodnot a idejí v českém i mezinárodním prostředí a podpora a rozvoj vitální občanské společnosti, která je založena na osobních a ekonomických svobodách jedince a zároveň i jeho zodpovědnostech. Je tvořena jedinci, kteří nespoléhají pouze na stát, ale jsou sami tvůrci vlastního života a společenství kolem nich, které se proto stává aktivním, solidárním, demokratickým a vzdělaným.

Reference

  1. Member Organisations - European Liberal Forum. www.liberalforum.eu [online]. [cit. 2018-03-19]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. REDAKCE. Dvacet dva tezí Digitálního Česka - Světchytře.cz. Světchytře.cz. 2018-02-08. Dostupné online [cit. 2018-03-19]. 
  3. FAQ - Institut pro politiku a společnost. Institut pro politiku a společnost. Dostupné online [cit. 2018-03-19]. 

Externí odkazy