Ingress (hra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Ingress
Ingress Logo

Oficiální logo Ingress

Vývojáři Niantic Labs
Vydavatel(é) Google
Poslední verze 1.49.0
Platformy OS Android
Datum vydání aplikace od 19.12.2013
Žánr Augmentovaná realita, Massivně multiplayerová online hra- MMOG
Hodnocení Medium Maturity
Média Digitální distribuce
Webové stránky

Ingress.com

Niantic Laboratories

Ingress je online multiplayerová hra využívající rozšířené reality (augmentované, augmented reality), kterou vytvořilo NianticLabs@Google. Nyní je dostupná pouze pro zařízení s OS Android, nebo ve vývojové verzi pro iOS.

Hráči na začátku zvolí k jaké frakci budou patřit – „Enlightened“ (zelená barva)- též mezi komunitou označovány jako „žabičky“ a nebo „Resistance“ (modrá barva)- „šmoulové“. Hráči pro svou frakci obsazují a hackují portály a následně je svazují do polí (propojení 3 portálů). Portály jsou virtuální přičemž se vyskytují na GPS pozicích reálných staveb a monumentů. Portály je možné vidět jen v herní aplikaci nebo na webové stránce provozovatele, herní mapě- tzv. Intelu. Cílem je užít si hru. Frakce mezi sebou soupeří o maximální počet obsazených portálů a o vytvoření pole o co nejvyšší úrovni- ta poté dávají samotné body stranám (tzv. Mind Units- MU).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Po světě se jednoho dne začala objevovat záhadná hmota (původně z dílny Niantic Laboratories) - XM, energie, která se hromadí kolem portálů- ty jsou u zajímavých míst jako například umění- street art, sochy, monumenty, architektonicky zajímavých místech, a tak podobně.

Portály se na Zemi dostávají neznámí mimozemšťané (tzv. Shapers volně přeloženo jako Tvarovači). Hráči se pak dělí na skupiny - tzv. Osvícení (Enlightened), s cílem pomoci neznámým ovládnout mysli lidí a tím snad povýšit rasu lidí na vyšší úroveň bytí, vylepšit jejich schopnosti, nebo odevzdat svou planetu bez boje dost možná nepřátelské rase. Mezi hráči je ale také spousta odpůrců (Resistance), kteří jsou konzervativní a brání se změnám - nechtějí nechat neznámé mimozemšťany jen tak působit na lidstvo. Takto začaly boje, obsazování portálů, a propojování do polí.

Princip hry[editovat | editovat zdroj]

Kolem každého portálu se generují energie (bílé body, XM), které hráči sbírají a využívají k dalším činnostem- hackování portálů, osazování portálů rezonátory (kondenzátory energie), dobíjení rezonátorů apod.

Obsazení portálu je možné až po jeho neutralizaci (tzn. energie portálu je rovna 0), toho se docílí útočením na portál- k tomu slouží tzv. XMP Burstery, které hráč sbírá hackováním portálů.

Jednotlivé portály se propojují pokud mají dostatek energie (čím větší vzdálenost, tím více energie je potřeba), jsou dané strany, hráč vlastní klíč k portálu (získán při hacknutí daného portálu).

Jednotlivým stranám se sčítají body za vytvořená pole (prolinkování 3 portálů k sobě)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]