Igor Chaun

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Igor Chaun (* 22. srpna 1963) je český filmový scenárista, režisér a prozaik, představitel současné české filmové tvorby.

Během sametové revoluce patřil mezi studentské vůdce, 21. listopadu 1989 se stal členem Koordinačního stávkového výboru studentů za FAMU.[1]

Vedle své umělecké tvorby je Chaun v posledních letech znám také jako příznivce a propagátor esoteriky. Opakovaně například přednášel na Veletrhu Esoterika[2] a jiných podobných akcích alternativního spirituálního nebo záhadologického charakteru[3].

Igor Chaun založil kanál na youtube, a nazval ho Gošárna. Je to zdrobnělina jeho jména, tak mu říkali rodiče v dětství: Gorečku. Najdete jí na adrese: http://www.youtube.com/user/Gossscha1/feed?filter=1 Jsou tam i jeho filmy, přednášky, které natočil. V Amazonii se zúčastnil rituálu, při kterém se mu otevřelo vědomí. Vypráví o tom na svých přednáškách po celých Čechách a na Moravě. Pořádá setkání Gošárníků, které se konají jednou za tři měsíce v Chotěboři. Program těchto akcí, na které si zve i zajímavé lidi jako přednášející, naleznete zde: http://goscha.webnode.cz/

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MÜLLEROVÁ, Alena; HANZEL, Vladimír. Albertov 16:00 Příběhy sametové revluce. Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 2009. ISBN 978-80-7422-002-9. Kapitola Slovníček, s. 270.  
  2. http://www.youtube.com/watch?v=fmNG9NbMWpE
  3. http://www.youtube.com/watch?v=R57xDpJo3GA&feature=related

Igor Chaun založil neziskovou organizaci Goscha o. s. http://www.goscha.cz/dekujeme-za-podporu/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]