iDNES.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Idnes.cz)
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo iDNES.cz

iDNES.cz (iDNES) je zpravodajský portál na českém internetu.

iDNES.cz je provozován společností MAFRA, a. s., která vydává také deník Mladá fronta DNES, Lidové noviny a Metro. Většinovým majitelem byl od roku 1994 do roku 2013 německý Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft GmbH, v červnu 2013 celou skupinu MAFRA koupil podnikatel Andrej Babiš. V provozu je iDNES.cz od 12. ledna 1998, měsíčně jej navštíví více než 4 miliony čtenářů.

Portál iDNES.cz úzce spolupracuje s MF DNES. Ředitelem internetových projektů vydavatelství Mafra je Michal Hanák spolu s Jiřím Otevřelem. Hanák působí zároveň jako šéfredaktor iDNES.cz (3/2014).[1]

Rubriky[editovat | editovat zdroj]

Vlajkovou lodí je zpravodajství. Zprávy z domova, ze světa, sportu, kultury, ekonomiky a financí, které pro čtenáře připravuje redakční tým iDNES.cz 24 hodin denně.

iDNES.cz nabízí kromě zpravodajství také oborové servery. Auto iDNES.cz informuje o novinkách a zajímavostech z motoristického světa, Bydlení iDNES.cz seznamuje s nejnovějšími trendy, Cestování iDNES.cz přináší řadu reportáží z domova i zahraničí a tipy na zajímavá místa.

Ženám je určen portál OnaDnes.cz, pánským protějškem je Xman.cz. Zajímavosti ze života světových i českých celebrit, perličky a intimnosti najdou čtenáři na serveru Revue iDNES.cz.

Technickými magazíny z rodiny iDNES.cz jsou: Mobil iDNES.cz s nejnovějšími informacemi ze světa mobilních technologií, Technet.cz věnující se audiu, videu, počítačům, internetu, vědě a technice a Bonusweb.cz zaměřený na počítačové hry.

V rodině iDNES.cz nechybí ani web pro kutily a zahrádkáře Hobby.cz. Své názory mohou čtenáři sdělovat ostatním prostřednictvím serveru Blogy iDNES.cz.

Do rodiny iDNES.cz patří také několik komunitních webů s různým zaměřením: dětský server Alík.cz nebo fotoalbum Rajče.net. Vyhledat nejrůznější vlakové, autobusové či městské spojení po celé ČR denně umožňuje služba Jizdnirady.cz. Nejnovějším obsahovým přírůstkem je projekt o běžcích a běhání RunGo.cz.

Kromě obsahové nabídky a komunitních webů spadají pod iDNES.cz také nové a SME projekty. Mezi které patří pracovní portál jobDNES.cz, inzertní server s nabídkou automobilů Automodul.cz, realitní portál Reality.iDNES.cz a Dovolená.iDNES.cz s nabídkou zájezdů. Portfolio rozšířil finanční srovnávač FINmarket.cz, módní e-shop Modissimo.cz a elektronické knížky Knihy.iDNES.cz.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

V osmileté historii ankety Křišťálová Lupa získal portál iDNES.cz osmkrát první místo za nejlepší zpravodajství.[2] Projekty iDNES.cz uspěly i v dalších kategoriích. Jízdní řády iDNES.cz byly v roce 2011 druhé v kategorii Nástroje a služby, o rok později vyhrála aplikace iDNES.cz v kategorii Mobilní služba. V roce 2011 byla vyhlašována kategorie All Star, v níž iDNES.cz obsadil třetí místo. Dalším oceněním byla Zvláštní cena serveru Lupa.cz v roce 2013 pro projekt Stratocaching, jenž spoluorganizovala redakce Technet.cz.[3]

V letech 2001 a 2002 získala redakce iDNES.cz cenu Český zavináč za Nejlepší zpravodajství.[4]. O rok později získal iDNES.cz prvenství v kategorii Nejlepší sportovní stránka.[5]

Omezení diskuzního fóra[editovat | editovat zdroj]

Od 1.11.2012 došlo k omezení diskuzního fóra, diskutující už nebudou moci vystupovat pod přezdívkami, ale na webu se bude zobrazovat jejich jméno a příjmení. Redakce iDNES.cz argumentuje, že přechod k „neanonymní“ diskuzi může debatu kultivovat.[6]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. iDNES.cz: Kontakty
  2. Křišťálová lupa, stránky ankety
  3. Křišťálová lupa 2013, výsledky
  4. Cenu za nejlepší zprávy obhájil iDNES
  5. Český zavináč 2002 - jak to dopadlo?
  6. Už žádná žumpa? iDNES chce v diskusích skutečná jména, ověří ale jen některé - Lupa.cz Už žádná žumpa.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]