Hospodářské noviny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hospodářské noviny
Druh Denní tisk
Formát Leták
Majitel Economia
Šéfredaktor Petr Šabata
Založení 1990
Vlastnictví Soukromé
Jazyk Čeština
Sídlo společnosti Dobrovského 25,
170 55 Praha 7
Náklad 56 000 ks
ISSN 1213-7693
Oficiální web
http://hn.ihned.cz/

Hospodářské noviny jsou český deník zaměřený na ekonomiku a politiku. Vychází 5× týdně. Vlastníkem Hospodářských novin je nakladatelství Economia, ve které má většinový podíl akcii společnost Respekt Media. Šéfredaktorem je od února 2011 Petr Šabata, který vystřídal Petra Šimůnka, který byl ve funkci od roku 2005.

Ekonomická část listu se věnuje podnikové ekonomice, osobním financím a podnikání.

Noviny obsahují denně dva aktuální sešity. První obsahuje všeobecné zpravodajství z domova a zahraničí, názory a kulturní a sportovní rubriku. Druhý sešit, Podniky a trhy, se věnuje ekonomickému zpravodajství z domova i zahraničí, finančním trhům, servisu pro podnikatele, a zábavnímu průmyslu. V pondělí a ve středu vychází rubrika Moje peníze. Ve středu Podniky a trhy přinášejí rubriku Reality, v pátek Móda, v úterý a ve čtvrtek Moje firma zaměřenou na živnostníky a malé podnikatele.

Každé pondělí v HN vychází příloha Kariéra věnovaná personalistice, managementu a pracovnímu trhu. Ve středu list přináší magazín IN zaměřený na cestování, gastronomii a tipy pro volný čas. Každý pátek je v HN vložen celobarevný magazín Víkend zaměřený na aktuální společenské a kulturní události včetně rozhovorů s domácími i zahraničními osobnostmi. Desetkrát ročně vychází příloha o životním stylu a luxusním zboží Proč ne?!, v téže periodicitě pak příloha Exportér určená především tuzemským vývozcům. Jednou měsíčně vychází od března 2008 nový magazín Boutique.

Auditovaný průměrný prodaný denní náklad Hospodářských novin v březnu 2009 dosahoval 56 000 kusů.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Marketing a Media, 11. 5. 2009

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]