Hospodářské noviny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hospodářské noviny
Druh Denní tisk
Formát Leták
Majitel Economia
Šéfredaktor Martin Jašminský
Založení 1990
Vlastnictví Soukromé
Jazyk Čeština
Sídlo společnosti Pernerova 47,
186 00 Praha 8
Náklad 56 000 ks[zdroj?]
ISSN 1213-7693
Oficiální web
http://www.ihned.cz/

Hospodářské noviny jsou český deník zaměřený na ekonomiku a politiku. Vychází 5× týdně. Vydavatelem Hospodářských novin je nakladatelství Economia, jehož jediným vlastníkem je Zdeněk Bakala.[1] Šéfredaktorem je od 1. prosince 2013 Martin Jašminský[2], který nahradil Petr Šabata a jeho předchůdce Petra Šimůnka.

Ekonomická část listu se věnuje podnikové ekonomice, osobním financím a podnikání.

Noviny obsahují denně dva aktuální sešity. První obsahuje všeobecné zpravodajství z domova a zahraničí, názory a kulturní rubriku. Druhý sešit, Podniky a trhy, se věnuje ekonomickému zpravodajství z domova i zahraničí, finančním trhům, servisu pro podnikatele, a zábavnímu průmyslu. V pondělí a ve středu vychází rubrika Moje peníze. Ve středu Podniky a trhy přinášejí rubriku Reality, v pátek Móda, v úterý a ve čtvrtek Moje firma zaměřenou na živnostníky a malé podnikatele.

Každé pondělí v HN vychází příloha Kariéra věnovaná personalistice, managementu a pracovnímu trhu. Ve středu list přináší magazín IN zaměřený na cestování, gastronomii a tipy pro volný čas. Každý pátek je v HN vložen celobarevný magazín Víkend zaměřený na aktuální společenské a kulturní události včetně rozhovorů s domácími i zahraničními osobnostmi. Desetkrát ročně vychází příloha o životním stylu a luxusním zboží Proč ne?!, v téže periodicitě pak příloha Exportér určená především tuzemským vývozcům. Jednou měsíčně vychází od března 2008 nový magazín Boutique.

Auditovaný průměrný prodaný denní náklad Hospodářských novin v březnu 2009 dosahoval 56 000 kusů.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva Economia, a.s. za rok 2013
  2. Mediář.cz
  3. Marketing a Media, 11. 5. 2009

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]