Halové mistrovství Evropy v atletice 1972

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hala Palais des Sports

3. Halové mistrovství Evropy v atletice se konalo ve dnech 11. a 12. března 1972 ve francouzském městě Grenoble. Atletické disciplíny probíhaly v hale Palais des Sports, kde se uskutečnilo halové ME také v roce 1981.

Na programu bylo celkově 23 disciplín (13 mužských a 10 ženských).[1][2]

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
50 m Sovětský svaz Valerij Borzov 5,75 Sovětský svaz Alexandr Korneljuk 5,81 Řecko Vasilis Papageorgopoulos 5,82
400 m Západní Německo Georg Nückles 47,24 Západní Německo Ulrich Reich 47,42 Německá demokratická republika Wolfgang Müller 47,42
800 m Československo Jozef Plachý 1:48,84 Sovětský svaz Ivan Ivanov 1:49,05 Francie Francis Gonzales 1:49,17
1500 m Francie Jacky Boxberger 3:45,66 Řecko Spylios Zacharopoulos 3:46,08 Západní Německo Jürgen May 3:46,42
3000 m Sovětský svaz Juris Grustins 8:02,85 Sovětský svaz Jurij Alexašin 8:03,20 Západní Německo Ulrich Brugger 8:05,07
50 m př. Francie Guy Drut 6,51 Západní Německo Manfred Schumann 6,58 Sovětský svaz Anatolij Mošiašvili 6,59
4 x 360 m Polsko Polsko 2:46,4
Jan Werner
Waldemar Korycki
Ján Balachowski
Andrzej Badeński
Západní Německo NSR 2:46,9
Peter Bernreuther
Rolf Krüsmann
Georg Nückles
Ulrich Reich
Francie Francie 2:50,2
Patrick Salvador
André Paoli
Michel Dach
Gilles Bertould
4 x 720 m Západní Německo NSR 6:26,4
Thomas Wessinghage
Harald Norpoth
Paul-Heinz Wellmann
Franz-Josef Kemper
Sovětský svaz Sovětský svaz 6:27,0
Alexej Taranov
Valerij Taratynov
Ivan Ivanov
Stanislav Meščerskič
Polsko Polsko 6:27,6
Zenon Szordykowski
Krzysztof Linkowski
Stanisław Waśkiewicz
Andrzej Kupczyk
Skok do výšky Maďarsko István Major 2,24 m Sovětský svaz Kęstutis Šapka 2,22 m Sovětský svaz Jüri Tarmak 2,22 m
Skok o tyči Německá demokratická republika Wolfgang Nordwig 5,40 m Švédsko Hans Lagerqvist 5,40 m Finsko Antti Kalliomäki 5,30 m
Skok daleký Německá demokratická republika Max Klauß 8,02 m Západní Německo Hans Baumgartner 7,99 m Československo Jaroslav Brož 7,88 m
Trojskok Sovětský svaz Viktor Sanějev 16,97 m Romania (1965-1989) Carol Corbu 16,89 m Sovětský svaz Valentin Ševčenko 16,73 m
Vrh koulí Německá demokratická republika Hartmut Briesenick 20,67 m Polsko Władysław Komar 20,32 m Československo Jaroslav Brabec 19,94 m

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
50 m Německá demokratická republika Renate Stecherová 6,25 Západní Německo Annegret Richterová 6,28 Francie Sylviane Telliezová 6,31
400 m Západní Německo Christel Freseová 53,36 Západní Německo Inge Böddingová 54,60 Západní Německo Erika Weinsteinová 54,73
800 m Německá demokratická republika Gunhild Hoffmeisterová 2:04,83 Romania (1965-1989) Ileana Silaiová 2:05,17 Bulgaria (1971-1990) Světla Zlatěvová 2:05,50
1500 m Sovětský svaz Tamara Pangelovová 4:14,62 Sovětský svaz Ljudmila Bragina 4:18,35 Bulgaria (1971-1990) Vasilena Amzinová 4:18,84
50 m př. Německá demokratická republika Annelie Ehrhardtová 6,85 Polsko Teresa Sukniewiczová 6,94 Švýcarsko Meta Antenenová 7,05
Polsko Grażyna Rabsztynová 7,05
4 x 180 m Západní Německo NSR 1:24,1
Elfgard Schittenhelmová
Christine Tackenbergová
Annegret Kronigerová
Rita Wildenová
Francie Francie 1:27,6
Michèle Beugnetová
Christiane Marletová
Claudine Meireová
Nicole Paniová
Rakousko Rakousko 1:29,5
Christa Kepplingerová
María Sykoraová
Carmen Mahrová
Monika Holzschusterová
4 x 360 m Západní Německo NSR 3:10,4
Rita Wildenová
Erika Weinsteinová
Christel Freseová
Inge Böddingová
Sovětský svaz Sovětský svaz 3:11,2
Natalia Čisťjakovová
Ludmila Axenovová
Ljubov Savjalovová
Naděžda Kolesnikovová
Francie Francie 3:11,3
Madeleine Thomasová
Bernadette Martinová
Nicole Duclosová
Colette Bessonová
Skok do výšky Německá demokratická republika Rita Schmidtová 1,90 m Německá demokratická republika Rita Gildemeisterová 1,84 m Bulgaria (1971-1990) Jordanka Blagojevová 1,84 m
Skok daleký Západní Německo Brigitte Roesenová 6,58 m Švýcarsko Meta Antenenová 6,42 m Československo Jarmila Nygrýnová 6,39 m
Vrh koulí Sovětský svaz Naděžda Čižovová 19,41 m Sovětský svaz Antonina Ivanovová 18,54 m Německá demokratická republika Marianne Adamová 18,30 m

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Umístění Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
1. Německá demokratická republika Německá demokratická republika 7 1 2 10
2. Západní Německo Západní Německo 6 6 3 15
3. Sovětský svaz Sovětský svaz 5 8 3 16
4. Francie Francie 2 1 4 7
5. Polsko Polsko 1 2 2 5
6. Československo Československo 1 0 3 4
7. Maďarsko Maďarská lidová republika 1 0 0 1
8. Romania (1965-1989) Rumunská socialistická republika 0 2 0 2
9. Řecko Řecko 0 1 1 2
Švýcarsko Švýcarsko 0 1 1 2
11. Švédsko Švédsko 0 1 0 1
12. Bulgaria (1971-1990) Bulharská lidová republika 0 0 3 3
13. Finsko Finsko 0 0 1 1
Rakousko Rakousko 0 0 1 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. EUROPEAN INDOOR CHAMPIONSHIPS (MEN) [online]. Gbrathletics.com. Dostupné online. (anglicky) 
  2. EUROPEAN INDOOR CHAMPIONSHIPS (WOMEN) [online]. Gbrathletics.com. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]